PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : :::...هر سوال پزشکی داشتید بپرسید جواب خواهم داد....:::

صفحه ها : [1] 2 3

saqar
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۸۸, ۰۲:۰۳ بعد از ظهر
سلام دوستان گرامی ...ضمن اینکه پیشاپیش عید نوروز را به همگی شما تبریک عرض میکنم @};-@};-=)(=

خواستم به حضورتان هم برسانم که اماده پاسخگویی به سوالات پزشکی شما عزیزان هستم تا انجا که در حد اطلاعات خودم باشه در خدمتتون خواهم بود وهرجا هم که خودم نمیدونستم سعی میکنم از اساتید عزیزم سوال کنم وجواب شما را بدم در ضمن از درج سوالات غیر اخلاقی خودداری نمایید لطفا =)(=@};-

http://jdtums.ac.ir/userfiles/sedaye-moshaver.jpg

rasool
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۸۸, ۰۴:۱۷ بعد از ظهر
به به خانم دکتر

فعلا که سوالی ندارم ولی سعی کن تاپیک رو حفظ کنی ساغر جان و مطالب پزشکی هم در ضورت سوال نداشتن اعضا بزاری

saqar
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۸۸, ۰۴:۲۴ بعد از ظهر
سلام رسول جان ...من حسب وظیفه ام این تایپیک را زدم ونگه داری از این تایپیک دیگه به عهده دوستان عزیز میباشد @};-=)(=

saqar
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۸۸, ۰۵:۴۶ بعد از ظهر
با کسب اجازه از محضر تمام خانمهای سایت خصوصا مادران اینده :

مطلبی را که میخوام در موردش کمی شفاف سازی کنم فکر کنم به درد همه خانمها وخانواده ها بخوره چه اینکه اطلاع دقیق داشتن از وقوع امری کمک زیادی میکنه برای تصمیم گیری درست

در مورد زایمان وسزارین در جامعه ما نگرش زیاد درستی دیده نمیشه واین امر درست نمیشه مگه با اطلاع گشتن از جریان درست ان :

چرا ايران ركورد دار عمل سزارين است؟

۱- ترس از زايمان طبيعي

طرفداري از سزارين اين روزها هم از جانب بيماران صورت مي‌گيرد و هم پزشكان كه دو جنبه اصلي در يك زايمان را شامل مي‌شود. شايد اولين علت تمايل بيماران به سزارين ترس از زايمان طبيعي و درد ناشي از آن باشد و عامل مهمي كه موجبات اين ترس را فراهم مي‌كند كمبود امكانات در زايمان طبيعي، تسهيلات كمتر بيمه و روش نادرست زايمان طبيعي در شرايط فعلي باشد.

در حقيقت زايمان مادر، در محيطي آرام و امن كه شخص، كادر مامايي آن را غمخوار خود بداند و به طور كلي از زايمان طبيعي خود خاطره خوبي در ذهنش بماند مي‌تواند اهرمي براي تبليغ اين زايمان باشد.

مادر بايد مطمئن باشد كه در هر ساعتي كه وقت زايمانش فرا برسد شرايط كادر مامايي يكسان است و او مي‌تواند در فضايي مناسب زايمان كند.

مسئله مهم ديگر طرفداري پزشكان از سزارين است و معمولا علل مختلفي را شامل مي‌شود. يكي از اين عوامل قابل پيش‌بيني بودن سزارين و مشخص بودن برنامه پزشك است كه در نتيجه دغدغه كمتري را به او تحميل مي‌كند و چون تمام كادر مامايي با مسؤوليت وي و تحت اختيار پزشك اداره مي‌شود مطمئن‌تر است و پزشك ترجيح مي‌دهد با خاطري آسوه‌تر عمل خود را انجام دهد.

۲- مشكل تعرفه‌ها و انتخاب پزشكان بخاطر سود مالي

از نظر پزشكان زايمان طبيعي ۳ تا ۴ برابر سزارين دردسر ساز است ولي تعرفه‌هايي كه به آن اختصاص داده شده خيلي كمتر از سزارين است كه اين موضوع نيز بر افزايش سزارين در ايران دامن مي‌زند در حالي كه در كشورهاي پيشرفته دنيا تسهيلات ويژه‌اي را براي زايمان طبيعي اختصاص داده‌اند كه افراد را به آن ترغيب مي‌كند.

۳- علل علمي كه پزشك را مجبور به انتخاب سزارين مي كند

هر زايمان طبيعي ممكن است به سزارين بكشد به هر حال به اين نكته هم بايد توجه كرد كه يكي از شرايط زايمان طبيعي اورژانسي شدن و اضطرار سزارين در حين زايمان است.

با توجه به اين كه ۸ تا ۱۰ درصد زايمان‌ها نياز ضروري به سزارين پيدا مي‌كند هر زايمان طبيعي ممكن است به سزارين ختم شود و اين شرايط قابل پيش‌بيني نيست.

افت قلب نوزاد،كنده شدن جفت و حوادث اورژانسي ديگر ممكن است زايمان طبيعي را به سزارين بكشد اما نبايد اين حوادث را عارضه زايمان بدانيم و مهم است بدانيم در خيلي از موارد اگر سزارين صورت نگيرد جان مادر و نوزاد در خطر مي‌افتد.

ورزش مناسب در دوران حاملگي

راه حل اصولي و مهمي كه كمتر مادران از آن اطلاع دارند و كمتر توصيه مي‌شود ورزش مناسب در دوران حاملگي است كه شرايط راحت‌تري را در زايمان طبيعي براي فرد به همراه دارد و مي‌تواند عامل روي آوردن بيشتر مادران به زايمان طبيعي باشد.

به جاي اين كه اولين راه زايمان كم درد را سزارين بدانيم و آن را توصيه كنيم به مادرانمان آموزش ورزش مناسب اين دوران را بدهيم كه آنها را ترغيب به زايمان طبيعي كند.

در زايمان طبيعي اگر در دوران بارداري اصول راه رفتن صحيح و ورزش‌هاي مناسب اين دوران انجام شود هم درد زايمان و هم عوارض بعد از آن كمتر مي‌شود. از طرفي نوزاد هم وقتي اين شرايط به دنيا بيايد تنفسش طبيعي‌تر است.

بعضي زنان افتادگي رحم را به طبيعي يا سزارين شدن فرد نسبت مي‌دهند در حالي كه در بيشتر موارد علت آن غلط راه رفتن، غلط نشستن و گودي كمر فرد است.

بهتر است زايمان طبيعي به دست ماماها سپرده شود و آنها را طوري آموزش دهيم كه از عهده اين كار به درستي برآيند و فقط در موارد حاد و اضطراري از پزشكان كمك بگيرند.

http://78.129.153.55/uk/pic/6918998.jpg

عوارض روش زايماني سزارين به مراتب دشوارتر و نگران كننده تر از روش طبيعي زايمان است.
تحقيقات نشان داده است كه مرگ و مير نوزادان در ايران بين ۹ تا ۱۰ برابر كشورهاي پيشرفته و برابر ۶ در هر ۱۰۰۰ تولد زنده است.

مطابق بيانيه سازمان بهداشت جهاني WHO ، در سال ۱۹۸۵ كشورهايي كه از كمترين ميزان مرگ و مير در حوالي تولد برخوردارند ، همزمان ميزان سزارين زير ۱۰ درصد را دارند.

انتخاب روش سزارين از طرف پزشك عمدتا ناشي از فاكتورهاي غير مامايي شامل موارد زير است :

۱- استفاده از تكنولوژي در انجام زايمان

۲- ترس از شكايت بيماران

۳- محرك هاي مالي مانند تعرفه بيشتر

۴- ترجيح پزشكان به انجام زايمان در زمان كمتر

۵- سيستم آموزش پزشكي و نگرش پاتولوژيك نسبت به زايمان در دانشگاه ها

تحقيقات نشان داده است در كشورهايي كه آمار سزارين پايين است ، مادران تمايل بيشتري به انجام زايمان طبيعي دارند و عامل اين تمايل ، رضايت آنان از انجام زايمان واژينال است.

ميزان كلي سزارين در غرب كه طي ۱۹۸۰ به ۲۵ درصد رسيده بود ، با راهكارهاي دولت ها بسيار كاهش يافت و هم اكنون در بعضي كشورها به كمتر از ۱۰ درصد رسيده است. ميانگين اين آمار در غرب هم اكنون چيزي نزديك به ۲۰ درصد است ، حال آنكه در ايران اين رقم به ۳۵ درصد ( ۶۰ درصد در شهرها و ۱۰۰ درصد در بعضي از بيمارستانهاي خصوصي تهران ) رسيده است.

آمارها نشان مي دهد ۵۲ درصد زايمان هايي كه در بيمارستانهاي خصوصي و ۳۰ درصد در بيمارستانهاي دولتي صورت مي گيرد ، به عمل جراحي سزارين مي انجامد.

سزارين باعث كاهش عوارض زايمان براي نوزاد نمي گردد

برخي زوجين براي مصون ماندن نوزاد از خطر زايمان ، روش سزارين را انتخاب مي كنند كه بر اساس اظهارات پزشكان متخصص ، چنين روشي به هيچ وجه از بروز آسيب به نوزادان جلوگيري نمي كند.

نتايج تحقيقات انجام شده در دنيا در ميان دو گروه از نوزاداني كه با روش هاي طبيعي و سزارين متولد شده اند ، نشان داده كه با افزايش سزارين ميزان آسيب هاي ناشي از زايمان كاهش نيافته است.

http://78.129.153.55/uk/pic/3236084.jpg

۷۵ درصد سزارين هايي كه در كشور ايران انجام شده ، غير ضروري و به صورت انتخابي بوده است.

ميزان بالاي سزارين هاي غير ضروري در كشور ايران زنگ خطر براي متوليان بهداشت و درمان است اين وضعيت نشان مي دهد كه مادران به ميزان بيشتري به انجام مشاوره هاي دقيق براي آگاهي از عوارض زايمان سزارين نياز دارند.

در اتاق زايمان با مادران باردار رابطه خوبي برقرار نمي شود و زنان باردار ممكن است ساعتها درد را تحمل كنند.

مهم ترين علت روي آوردن زنان باردار به سزارين ، عدم استفاده از روش هاي بي دردي زايمان و همچنين برخورد بد با زنان باردار است.ماماها در انجام اين روش ها تبحر ندارند و انجام اين روش ها اساسا در ايران معمول نيست. متاسفانه در بيمارستان با مادران باردار رابطه خوبي برقرار نمي شود و زنان باردار ممكن است ساعتها درد را تحمل كنند. در حالي كه مادر طي عمل سزارين بيهوش است و دردي حس نمي كند و پس از زايمان هم مادراني كه نوزاد خود را به صورت سزارين به دنيا آورده اند ، حس بهتري دارند. با اينكه همين مادر باردار ممكن است براي انجام يك جراحي بسيار كوچك به چند پزشك مراجعه كند و از نظر همه مطلع شود يا براي يك جراحي لثه مدت ها تعلل كند اما با اختيار به انجام عمل جراحي سزارين تن مي دهد. طبيعي است در صورتي كه فرد از انجام زايمان طبيعي رضايت نداشته باشد ، اين تجربه به بقيه منتقل مي شود و مي تواند عده بسياري را به زايمان طبيعي بدبين كند. اين يكي از بزرگترين دلايل كاهش آمار زايمان طبيعي در ايران است…

مشاوره زنان پيش از زايمان و ارائه آموزشهاي لازم در دوران بارداري عامل فراموش شده در ايران است

تحقيقات انجام شده در ايران نشان مي دهد سزارين به عنوان مهم ترين خطر جدي افسردگي پس از زايمان تلقي مي شود. بنابراين مشاوره زنان پيش از زايمان و ارائه آموزشهاي لازم در دوران بارداري به آنان به ميزان زيادي موثر خواهد بود ، چون مادران را در انتخاب روش صحيح زايمان راهنمايي مي كند.

ميزان سزارين در ايران بيش از ۳ برابر نرخ جهاني است.

بر اساس شاخص هاي بهداشت جهاني ميزان سزارين بين ۵ تا ۱۵ درصد از كل زايمانها را شامل مي شود كه در ايران اين وضعيت ۳۵ تا ۴۵ درصد است و در بعضي نقاط كشور ايران اين ميزان به بيش از ۸۰ درصد رسيده است.

در حال حاضر ۷۰ درصد زايمان ها به سزارين منجر مي شود و بر خلاف ديگر كشورها كه در اين زمينه تبليغات مناسب دارند ، در ايران ترويج زايمان طبيعي نيز صورت نمي گيرد.

بالا رفتن آمار عمل سزارين ، نشان دهنده دو واقعيت تلخ در جامعه ايران است. نخست اينكه عده اي به دنبال منافع مالي خود ، حاضر هستند جان مادر و نوزادش را به خطر بيندازند و دوم اينكه سطح آگاهي جامعه در مسائل پزشكي ، هنوز در حدي قرار نگرفته كه بتواند معايب و مزاياي شيوه علم نوين پزشكي را از يكديگر تشخيص دهد

مزاياي زايمان طبيعي

مدت بستري شدن و توانايي بازگشت به كارهاي عادي و روزمره بعد از زايمان طبيعي خيلي كمتر از سزارين است و مادراني كه زايمان طبيعي داشته اند زودتر به خانواده خود ملحق مي شوند.

حجم خوني كه مادر طي زايمان طبيعي از دست مي دهد تقريباً نصف يك عمل سزارين است لذا خطر خونريزي و كم خوني، در يك زايمان طبيعي خيلي كمتر از زايمان به طريق سزارين مي باشد.

خطرات و ريسك بيهوشي براي زايمان طبيعي وجود ندارد، درحاليكه براي مادراني كه به روش سزارين زايمان مي نمايند اين خطرات اجتناب ناپذير است .

از نظر اقتصادي زايمان طبيعي به نفع مادر، بيمارستان و جامعه مي باشد.

درصد ابتلاء به عفونت در بين مادران سزارين شده بيشتر از مادراني است كه زايمان طبيعي نموده اند.

مادراني كه زايمان طبيعي داشته اند در دادن آغوز به نوزاد خود موفق تر هستند چرا كه خوردن آغوز يا كلستروم به عنوان اولين واكسن براي كودك منافع بسياري دارد.

مادراني كه زايمان طبيعي نموده اند در امر شيردهي به نوزاد خود موفق تر از مادراني مي باشند كه بطريقه سزارين نوزاد خود را بدنيا آورده اند.

پس از زايمان طبيعي، مادران با انجام ورزشهاي مناسب ، به مراتب سريعتر از زماني كه سزارين مي شوند، مي توانند تناسب اندام خود را بدست آورند.

بطور متوسط مدت اقامت مادران سزاريني در بيمارستان دو برابرو نيم مادراني است كه زايمان طبيعي داشته اند .

بعضي از خانمها دوست دارند در طول مدت زايمان خود كاملاً هوشيار بوده و بطور كامل در جريان روند زايمان قرار گيرند. درمدت انجام عمل سزارين ممكن است از بيهوشي عمومي استفاده شود ، در نتيجه تماس اوليه نوزاد با مادر و شروع شيردهي به نوزاد به تاخير مي افتد.

توصيه هاي ما مادران باردار:

ترس و هراس بي مورد از زايمان را از خود دور كنيد .

به منظور كسب اطلاعات بيشتر در مورد حاملگي و زايمان و حل مشكلات خود به افراد مجرب و آموزش ديده در مراكز بهداشتي درماني مراجعه كنيد . آنها قادر خواهند بود شما را راهنمائي كنند.

براي اطمينان از سير طبيعي حاملگي و تامين سلامتي خود و نوزادتان حتماً بطور مستمر در دوران بارداري به مراكز بهداشتي درماني ، ماما و يا پزشك مراجعه و به توصيه هاي بهداشتي آنان، عمل نمائيد.

انجام معاينه داخلي ( توسط پزشك ) در سه ماهه آخر دوران بارداري مي تواند به آنها كمك كند تا درمورد نحوه زايمان شما آسانتر تصميم بگيرند.

رعايت برنامه تنظيم خانواده و فاصله گذاري مناسب بين حاملگيها از نكات حائز اهميتي است كه مي تواند در داشتن زايمان ايمن موثر باشد.

استفاده از تكنيكهاي پيشرفته مانند سونوگرافي براي ارزيابي وضعيت جنيني و مادر گاهي ضروري است لذا طبق توصيه پزشك حتماً آنرا انجام دهد.

به پزشك يا ماماي خود اعتماد كنيد و به او اجازه دهيد در مورد نحوه زايمان شما تصميم بگيرد . هرگز به دليل ترس از درد زايمان كه يك امر طبيعي است . سزارين را به زايمان طبيعي ترجيح ندهيد.

بخاطر داشته باشيد در صورتي بايد زايمان شما بوسيله سزارين انجام شود كه امكان زايمان طبيعي برايتان وجود نداشته باشد.

ترويج زايمان طبيعي به جاي سزارين فقط با بخشنامه و درگيري و زور و تنبيه حل نمي شود
در انتها لازم به تاكيد است ترويج زايمان طبيعي به جاي سزارين فقط با بخشنامه و درگيري و زور و تنبيه حل نمي شود بايد موانع مختلف بر سر راه كاهش سزارين در كشور نظير رفتارها و باورهاي غلط ، نبود امكانات براي انتخاب بهتر افراد، برداشته شوند تا با ايجاد تسهيلات و امكانات مناسب براي همه زنان ، تمامي مادران باردار بتوانند از زايمان هاي ايمن بدون درد و روشهاي ديگر نظير زايمان در آب استفاده كنند. بايد زايمان طبيعي نيز همانند سزارين براي متخصصين زنان و زايمان داري جذابيت مالي باشد.

bibi_gol
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۸۸, ۰۵:۵۶ بعد از ظهر
هميشه افراط در هر زمينه اي توايران وجود داشته
شايد 9 يا 10 سال پيش چنان از شيوه سزارين حمايت ميشد و زايمان طبيعي محكوم شده بود كه همه به طرف اين نوع جراحي و زايمان رو اوردنحتي خود دكترها و حالا باز با يه اشتباه دارن بر عكس عمل ميكنن اگه اين موضوع درست عنوان بشه كه مريض به دكترش اعتماد داشته باشه و بهترين شيوه براي هر نوع عمل از نظر دكترش رو قبول كنه شايد با اين موضوعات مواجه نشيم
ممنون خانم دكتر @};-
با اميد سلامتي براي همه

saqar
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۸۸, ۰۶:۰۹ بعد از ظهر
خواهش میکنم بی بی عزیز@};-=)(=

متاسفانه خیلی شاهد این بودیم که خود مادران دختران خودشان را که باردار بودند از دردهای زایمان طبیعی میترسانند وبر همین ترسی که در ذهنیت انها باقی میماند به دکتر معالج خود اصرار بر سزارین میکنند در صورتی که عواقب سزارین را اگه واقعا بدانند به این راحتی حاضر نمیشن که سزارین کنند

saqar
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۰۱:۳۷ قبل از ظهر
لازم به تذکر هست که اگر بعضی از دوستان سوالی داشتند که خاص وخصوصی بود یا به هر دلیلی تمایل نداشتند که در معرض دید عمومی قرار بگیرد من بصورت =)(=@};- خصوصی در خدمتشان خواهم بود

golbano0
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۰۲:۱۱ قبل از ظهر
باریکلا ساغر جان واقعاً تاپیکه بدرد بخوری میشه@_)=P~:-*

درمورد سزارین هم رگ خوابشون دست منه کافیه بهشون بگی جاش میمونه ها که حاضرن دردو تحمل کنن ولی سزارین رو نه نمونشو زیاد اجرا کردم رو فامیل آخریش مای دخی خاله:))=))

دستت طلا نقره الماس مخلوط:love::4:

hifa
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۰۸:۲۲ قبل از ظهر
میشه در مورد بیماریهای معده هم مطلب بزاری و راه درمانش هم بگی چجوریه ؟ مثلا یکی از بیماریهای میکروب معده

saqar
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۰۹:۳۹ قبل از ظهر
عزیزدلم بیماریهای معده خیلی زیاده یکیش هم همین میکروب معده هست که اغلب مردم دچارش هستند اما خیلی ها متوجه نمیشن چون اجازه نمیدن معده اشان خالی بمونه
میکروب معده در اثر مصرف بعضی از داروها مثل"ضد عفونت مفاصل " را با معده خالی بوجود میاد اما همیشه هم مضر نیست چون میکروب معده از پيشگيري از بيماري سل كمك مي‌كند

خوردن زياد غذاهاي چرب و استفاده كم از سبزيجات در وعده‌هاي غذايي و يا مصرف فراوان نوشابه‌هاي گازي و سيگار كشيدن و كم خوابي از جمله عوامل افزايش فعاليت و رشد ميكروب معده هستند.

هیفا جان اگه میخوای میکروب معده ازارت نده با معده ات دوست باش باش و گرسنه نگهش ندار که خالي نگذاشتن معده از فعال شدن اين ميكروب جلوگيري میکنه =)(=:NOTIFY:

Albalo0
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۱۰:۴۷ قبل از ظهر
جالبه ! من دقیقا 2 هفته است واسه دوستم دنبال دکتر آنلاین می گشتم! به تمام دوستام تو نت سپرده بودم !
بعدا ازتون می پرسم اینجا نمیشه !
وای خیلی خوشحال شدم ولی به جز سایت ایران سلامت هیچ جایی رو پیدا نکرده بودم !

Albalo0
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۱۰:۴۹ قبل از ظهر
حالا من یه سوال می پرسم
اگه یه نفر 3 ماه متوالی دهنش همش آفت بزنه چرا اینجوری شده و باید چی کار کنه ؟$%-

hifa
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۱۱:۲۵ قبل از ظهر
فکر کنم به خاطر همینه که معدم اذیتم میکنه با دارو هم خوب نمیشه از بس هیچی نمیخورم

khati
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۱۲:۳۳ بعد از ظهر
منم چند وقته دیونه شدم.دلیلش رو هم میدونم.بخاطر Homepage سایتمه که نمیدونم چی کارش کنم
ساغر کمکم کن

saqar
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۱۲:۴۰ بعد از ظهر
نگین جان اول بگو ببینم چطور ادمی هستی ؟منظورم اینه که عصبانی هستی یا زود استرس میگیری ؟

نحوه تغذیه ات چطوره؟
ایا در این مدت دچار هیجانات روحی شدی که نگرانت کرده باشه ؟مدتی که افت میزنی دوره اش چقدره ؟ همراه با تب که نیست؟

عادت به گاز گرفتن لپت از داخل دهانت داری؟

چه داروهایی مصرف میکنی؟
شرمنده عزیزم اینارو به صورت اجمال بگو تا نوع بیماریت دستم بیاد =)(=

saqar
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۱۲:۴۴ بعد از ظهر
منم چند وقته دیونه شدم.دلیلش رو هم میدونم.بخاطر Homepage سایتمه که نمیدونم چی کارش کنم
ساغر کمکم کن

خاطی عزیز سوال شما در تخصص بنده نیست شرمنده =)(=*()_

tokhme
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۰۴:۰۹ بعد از ظهر
ساغر جون من گاهی قلبم تیر میکشه دلیلش رو نمی دونم بهم بگو ببینم چمه:d

vanya
پنجشنبه ۲۷ اسفند ۸۸, ۰۶:۱۵ بعد از ظهر
یه کم از عوارض و مزیت های اوراتان برام میگی؟!!!هر کی یه چیزی میگه گیجم کردن.پیشاپیش مرسی

golbano0
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۲:۲۹ قبل از ظهر
قربونت بشم ماااااادر تند تند میکشه یا کند کند؟:!::4:

ساغر یعنی عاشق شدههههههههه؟((::

دخترم پر پر شدددددددد((::((::((::

nina777
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۳:۲۸ قبل از ظهر
ساغر جون من هر چند وقت یه بار مشکل تنفسی پیدا میکنم ...احساس میکنم دیگه نمیتونم نفس بکشم
در این مواقع سرمم همراه با چشمام درد عجیبی میگیره وقتی دستمو جلوی صورتم و بینیم میگیرم کمی نفس کشیدن برام راحتر میشه و سوزش بینیم کمتر ... به فصل بهار و پاییز هم حساسیت دارم شدید:!:

یه بار پیش دکتر رفتم .بار اول گفت آسم داری .بار بعدی گفت سینوزیت .بار سومم فت این مال افسردگیه:o:10:
با این حرفای دکتره از هر چی دکتر رفتن وحشت دارم:106:

دکتر ساغر دکتر ساغر:49::49::65:

saqar
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۹:۲۵ قبل از ظهر
ساغر جون من گاهی قلبم تیر میکشه دلیلش رو نمی دونم بهم بگو ببینم چمه:d

ببین عزیز دلم اغلب تیر کشیدن قلب منشا روحی وروانی داره وشخص واقعا هیچ مشکل جسمی نداره وتهدیدی برای قلب نیست اگه دردها به گردن ، بازو، شانه و یا فک کشیده می شود یا با سرگیجه و منگی ، غش کردن تعریق وتهوع و تنگی نفس همراه باشد یک اورژانس پزشکی محسوب می شه وباید حتما مورد معاینه دقیق یک متخصص قرار بگیری اما اگه این دردها حتی اگه شدید باشه اما گنگ باشه کم کم اروم بشه یا در قسمت بالاتنه باشه وبا حرکت وتغییر وضعیت تغییر کنه جای نگرانی نیست
پری جان اگه دقیق بگی دردها چه وقتهایی ودر چه حالاتی سرغت میاد و در چه قسمتهایی هست را بگی بهتر میتونم نظر بدم هر چند که حرف اول واخر را باید یک متخصص بگه :NOTIFY:=)(=

اما شاید هم حرف گلی درست باشه واین تیر کشیدنها برای عاشق شدن باشه ..که باز جای نگرانی نیست اگه هم باشه باید نگران هزینه خرید شیرینی را متحمل بشی :))=P~@_)

saqar
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۹:۴۸ قبل از ظهر
یه کم از عوارض و مزیت های اوراتان برام میگی؟!!!هر کی یه چیزی میگه گیجم کردن.پیشاپیش مرسی

منظورت از اوراتان قرص هست یا داروی ترکیبی؟ اما این دارو برای اکنه و

در کل این داروی بسیار قوی هست برای :براي درمان بثورات جلدي خانم‌ها در دهه‌ها سوم و چهارم زندگي كه معمولاً نسبت به درمان با آنتي‌بيوتيك‌ها مقاوم مي‌باشند، مصرف مي‌شود.این داروايزوترتينوئين رتينوئيدي(نام ژنریک این دارو) است كه براي درمان سيستميك سيستيك نودولا و بثورات جلدي توده‌اي (conglobate acne) و بثورات جلدي شديد كه به دوره‌هاي كامل درماني عوامل ضدميكروب سيستميك پاسخ نداده‌اند و يا بثورات جلدي همراه با مشكلات عصبي به كار مي‌رود.
این داروي سمي است و فقط بايد توسط متخصص پوست يا زير نظر ايشان تجويز گردد. اين دارو براي مدت حداقل 16 هفته مصرف شده و معمولاً تكرار دوره لازم نیست.قبل از شروع درمان حتما باید بررسی بشی که مشخص بشه مشکل کبدی نداری بعد درمان شروع میشه
دارو در دوران بارداري و شيردهي، موارد نقص عملكرد كبدي يا كليوي، افزايش ويتامين A و افزايش چربي خون نبايد مصرف شود.
اگه پزشک معالجت این دارو را برای نوع مشکل پوستی تجویز کرده بطور مسلم تشخیص داده که این دارو مناسب هست پس درمان را نباید قطع کنی اما اگه خود درمانی بکنی بشدت بر حذرت میکنم چون عواقب خطرناکی داره.....=)(=:NOTIFY:@};-@};-

saqar
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۱۰:۱۸ قبل از ظهر
ساغر جون من هر چند وقت یه بار مشکل تنفسی پیدا میکنم ...احساس میکنم دیگه نمیتونم نفس بکشم
در این مواقع سرمم همراه با چشمام درد عجیبی میگیره وقتی دستمو جلوی صورتم و بینیم میگیرم کمی نفس کشیدن برام راحتر میشه و سوزش بینیم کمتر ... به فصل بهار و پاییز هم حساسیت دارم شدید:!:

یه بار پیش دکتر رفتم .بار اول گفت آسم داری .بار بعدی گفت سینوزیت .بار سومم فت این مال افسردگیه:o:10:
با این حرفای دکتره از هر چی دکتر رفتن وحشت دارم:106:

دکتر ساغر دکتر ساغر:49::49::65:

عزیزم حساسیت فصلی براحتی قابل کنترله اصلا نگران نباش =)(=
اما من احساس میکنم که بیشتر از جنبه روحی وروانی داری اذیت میشی بهتر بگم که یک نوع در خود فرو رفتن یا حس تنهایی کردن باعث شده که احساس نفس تنگی کنی اگه میخوای این حالتها را نداشته باشی اولا با یک روانپزشک مشورت کن تا راهکار درستی نشونت بده اما باز فقط خودت هستی که میتونی به خودت کمک کنی کارهایی که میتونه کمکت کنه این حس را برطرف کنی اولا سعی کن همیشه در جمعهای شاد دوستان یا خانواده قرار بگیری - اصلا به مسایل ناگوار فکر نکن_استفاده از اصل NLP
میتونی به خودت کمک خودت کمک کنی یعنی باید به خودت بقبولونی که یک دختر شاد هستی ومشکلی نداری ..N.L.P
به شما کمک مي‌کنه تا افکار منفي خود را با تفکر مثبت جايگزين کني و
با اين روش مي‌توني به سلامتي بيشتر خود کمک کني.
N.L.P را به زبان ساده مي‌توان به برقراري
ارتباطي موزون، سازگار، مصالحه آميز و توأم با مهرباني با ديگران در راستاي
دست يافتن به هدفي خاص تعبير نمود. به چنين رابطه اصطلاحاً راپورت گفته
مي‌شود....مطمئنم که موفق میشی =)(=:-*:NOTIFY:

Mohammad Hosseini
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۱:۰۷ بعد از ظهر
خسته نباشید........
از نظر شما بهترین دارو برای درمان ریزش مو چیه.........؟

golbano0
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۲:۰۹ بعد از ظهر
اوخ اوخ عمه جووووووووووون بیا پیش عمه ببینم کی اذیتت کرده انقدر به این مامان و بابات گفتم از هم جدا نشید بچم غصه میخوره به گوششون نرفت که نرفت بعدش هم که اون شوهره ...تت گذاشت رفت بیا ببینم چی شدههههههههه؟:love:@!:4:

Nlp آنتونی رابینز هم فیلمشو بگی ببین جواب میده ... برنامه ریزی کن ذهنتو:-*

دکی ساغر یه سری لکهایی هم هست قهوه ایه رو بدن یکی از دوستان میزنه یه سری یه لوسیون استفاده کرد که مدتی خوب شد ولی دوباره چند وقت پیش میگفت شروع شده که با رفتن حموم هم کم رنگ میشه من به جز این دوستمون از کسانه دیگه ای هم شنیدم که رو بدنشون هست و اذیتی یا دردی نداره فقط یه لک قهوه ایه:-? درمان داره یا نه؟

saqar
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۳:۱۶ بعد از ظهر
خسته نباشید........
از نظر شما بهترین دارو برای درمان ریزش مو چیه.........؟

ریزش مو علل مختلفی داره اما اگه بعد از ازمایش وبررسی مشخص بشه ژنتیکی نیست واینکه واقعا ریزش داره یا نه (تست ان خیلی راحته :حدود 50 تا 100 تار مو را گرفته خیلی ملایم بکش اگه بیشتر از 4یا 5 تار مو کنده شد ریزش وجود داره اما اگه نه ریزشی نیست ) وبعد از برسی ازمایشگاهی نوع درمان در مرد یا زن بودن فرق داره ...در مردان معمولا از محلول ماینوکسیدیل وقرص اهن وهماتینیک وقرصهای ویتامین E
این محلول بسیار مناسب هست وجواب میده بشرطی که درمان قطع نشه وادامه پیدا کنه وهر بار بعد از استفاده تا یک ساعت سر شسته نشه البته فوری جواب نمیده باید صبور بود وبعد از 6 ماه نتیجه شگفت انگیز انرا خواهی دید
سوالی بود خوشحال میشم کمک کنم=)(=@};-

Mikrobe-Sorati
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۳:۴۴ بعد از ظهر
سلام :-*

ساغری جونم

اشتهام کم شده خوابم به هم ریخته حال و حوصله ی هیچ چی رو هم ندارم .:!:((::

دلیل شو هم نمی دونم اتفاق خاصی برام نیفتاده $%-

بد جور قاطی کردم ساغری ((::

saqar
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۳:۵۸ بعد از ظهر
سلام :-*

ساغری جونم

اشتهام کم شده خوابم به هم ریخته حال و حوصله ی هیچ چی رو هم ندارم .:!:((::

دلیل شو هم نمی دونم اتفاق خاصی برام نیفتاده $%-

بد جور قاطی کردم ساغری ((::

تازگیها اتفاق خاصی برات نیفتاده ؟منظورم حسی -عاطفی؟

رژیم خاصی نداری؟

داروی خاصی مصرف نمیکنی؟

البته میتونم حدس بزنم بیشتر خستگی مفرط باعث این مشکل شده

یک ارام بخش با دز پایین انهم برای مدت کوتاه وسفر با یک جمع شد میتونه کمک خوبی باشه برای رفع مشکلت@};-=)(=:-*

golbano0
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۵:۳۴ بعد از ظهر
نازگلی بیا با ما بریم مسافرت خوبت کنیم:love:@!:-*=P~:4:البته جمع شاد که چه عرض کنم جمع اخراجی از امین آباد بهتره)_(:))

ساغر جون حالا مشکل دوست منم میگفتی من تحملشو دارم میمیره یعنی؟:4:

vanya
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۷:۴۵ بعد از ظهر
مرسی ساغر جون.عالی بود.

Mohammad Hosseini
جمعه ۲۸ اسفند ۸۸, ۰۸:۴۸ بعد از ظهر
قرص فیناستراید چطوره.........؟

saqar
شنبه ۲۹ اسفند ۸۸, ۱۲:۴۶ قبل از ظهر
محمد عزیز اگه اسمی از این قرص نیوردم بدلیل عوارضی که بدنبال داره بود وان کاهش میل جنسی ودر بعضی اوقات عقیم شدن است البته در 5در از مصرف کنندگان دیده شده

اما همراه با محلول ماکسیدیل ریزش مو را خیلی کاهش میدهد یا بطور کامل قطع میکند

این قرص به هیچ وجه برای خانمها خصوصا خانمهای جوان پیشنهاد نمیشود

saqar
شنبه ۲۹ اسفند ۸۸, ۱۲:۵۳ قبل از ظهر
اوخ اوخ عمه جووووووووووون بیا پیش عمه ببینم کی اذیتت کرده انقدر به این مامان و بابات گفتم از هم جدا نشید بچم غصه میخوره به گوششون نرفت که نرفت بعدش هم که اون شوهره ...تت گذاشت رفت بیا ببینم چی شدههههههههه؟:love:@!:4:

Nlp آنتونی رابینز هم فیلمشو بگی ببین جواب میده ... برنامه ریزی کن ذهنتو:-*

دکی ساغر یه سری لکهایی هم هست قهوه ایه رو بدن یکی از دوستان میزنه یه سری یه لوسیون استفاده کرد که مدتی خوب شد ولی دوباره چند وقت پیش میگفت شروع شده که با رفتن حموم هم کم رنگ میشه من به جز این دوستمون از کسانه دیگه ای هم شنیدم که رو بدنشون هست و اذیتی یا دردی نداره فقط یه لک قهوه ایه:-? درمان داره یا نه؟

گلی جان این که ها کجای بدن دوستت هست ؟ منظورت ملاسما که نیست ؟
در چه وقتهایی کم یا زیاد میشه ؟مشکل کبدی داره یا نه ؟
=)(=

golbano0
شنبه ۲۹ اسفند ۸۸, ۱۲:۵۸ قبل از ظهر
رو گردنشه عزیزم خودش میگفت رو شکمش هم میزنه گاهی...

لکهای قهوه ای رنگه بعد از حموم محو میشه و یه روز که میگذره کم کم پرنگ میشه

قبلاً یه فصلهای خواصی بوده انگار فکر کنم بهار بوده ولی الان همش هست یه سری دکتر بهش لوسیون داد خوب شد اسمه لوسیونه هم یادش نیست:4:

قربونت ساغری حال میکنی چه اطلاعات دقیقی بهت میدم :^O:4:به قول همون خانم پیره شما دکتری من باید بگم چمه؟:))=))

Mohammad Hosseini
شنبه ۲۹ اسفند ۸۸, ۰۲:۰۷ قبل از ظهر
البته من از محلول استفاده نمیکنم چون هم زیاد (تعداد دفعات زیاد) از ژل استفاده میکنم و بلطبع حموم هم زیاد میرم برای همین امکان استفاده ی مرتب از این محلول برام نیست.......

فقط قرص بخورم که اشکالی نداره........؟

saqar
شنبه ۲۹ اسفند ۸۸, ۰۲:۱۳ قبل از ظهر
نه محمد جان اشکال داره حتما باید به همراه اون محلول باشه ...شبها قبل از خواب محلول را استفاده کن وصبح برو دوش بگیر

Albalo0
یکشنبه ۰۱ فروردین ۸۹, ۱۲:۲۶ بعد از ظهر
نگین جان اول بگو ببینم چطور ادمی هستی ؟منظورم اینه که عصبانی هستی یا زود استرس میگیری ؟

نحوه تغذیه ات چطوره؟
ایا در این مدت دچار هیجانات روحی شدی که نگرانت کرده باشه ؟مدتی که افت میزنی دوره اش چقدره ؟ همراه با تب که نیست؟

عادت به گاز گرفتن لپت از داخل دهانت داری؟

چه داروهایی مصرف میکنی؟
شرمنده عزیزم اینارو به صورت اجمال بگو تا نوع بیماریت دستم بیاد =)(=
سلام !
خب من خیلی آدم زود عصبی میشم
خیلی استرسی هستم(نزدیک کنکورم)
تغذیم ولی خیلی خوبه . کم می خورم مفید می خورم. خب میوه و لبنیات و ایناها رو هم زیاد می خورم
هیجان روحی 3 ماه پیش بود ولی الان نه
مدت آفتم دورش تقریبا 1 هفته است ولی وقتی آفته خوب میشه دوباره میزنه! تب نه
گاز گرفتن لپ هم نه
دارو مصرف نمی کنم به جز آکسار که ماله میگرنم هستش و همیشگی هم نیست
... خواهش می کنم ساغر جوون . هر چی پرسیدی جواب دادم

saqar
دوشنبه ۰۲ فروردین ۸۹, ۰۸:۳۳ قبل از ظهر
نگین عزیزم احتمالا شما دچار افت از نوع مینور هستی و علل زیادی ممکنه داشته باشه که مکررا افت بزنی:ممکنه ویتامین B12 واسید فولیک واهن بدنت به اندازه کافی نباشه -حساسیت وآلرژی به بعضی از مواد غذایی مثل بادمجان/ گوجه فرنگی /توت فرنگی /فندق،/ گردو/، شکلات/، عسل،/ حتی آدامس و بعضی از خمیر دندان‌ها- بعد از خوردن چیزی سفت مثل ته دیگ برنج ویادر حین خوردن قسمتی از داخل دهان زخم بشه احتمال بروز افت هست-در بیشتر مواقع زمینه وراثتی هم وجود داره-در برخی از خانمها عصبی شدن قبل ازشروع دوره عادت ماهانه _استرس‌ عاطفي‌ يا جسماني_خوردن غذای داغ-تکرار افت هم در خیلی ها شایع هست وجای نگرانی نیست مگه اینکه همراه با تب وغفونت گرددکه باید سریعا به پزشک مراجعه کرد
میتونی با کنترل استرس وهیجانات روحی خودت در کمتر شدن تعداد دفعات افت موثر باشه -دقت کن که بعد از خوردن چه مواد خوراکی یا غذایی افت میزنی _زدن مسواک روز 2 بار بصورت صحیح-دهان‌ را روزانه‌ 3 بار يا بيشتر با محلول‌ نمك‌ (نصف‌ قاشق‌ چايخوري‌ نمك‌ در حدود يك‌ ليوان‌ آب‌ حل‌ شود) شستشو بده، البته‌ به‌ شرط‌ اين‌ كه‌ خيلي‌ دردناك‌ نباشد-چون میگرن در بیمارانی که زود به حالت عصبی در میان زمینه ایجاد افت را هم ممکن میکنه پس تا انجا که ممکنه نباید دچار استرس یا عصبانیت های مکرر بشی
احتمال داره که بعضی از پزشکان بیحس کننده هایی را تجویز کنند برای کم کردن درد ناشی از افت دهانی خیلی خیلی باید احتیاطکنی که مستقیم در داخل دهانت اسپری نکنی حتما روی یک پنبه اسپری کن بعد روی ناحیه دردناک بذار اگه مستقیم اسپری کنی احتمال خفه شدن را دارد -خوردن مایعات با نی به کم شدن درد هم کمک میکنه

نگین جان@};-=)(=:-*

saqar
سه شنبه ۰۳ فروردین ۸۹, ۰۹:۲۷ قبل از ظهر
غذاهایی که باعث تحریک میگرن می شود+میگرن غذایی

مناسب دیدم که در این ایام که همه در حین دید وبازدید عید از خوراکیهای مختلف خصوصا اجیل مصرف میکنند مطالبی را یاد اوری کنم
[/URL]

[URL="http://www.pezeshkan.org/?p=17679#respond"]
(http://www.pezeshkan.org/?cat=9)

بعضی از غذاها باعث تحریک میگرن افراد می شود . آیا این غذاها را می شناسید ؟
خیلی از افراد که سابقه دردهای میگرنی دارند میتوانند با دقت بیشتر به غذاهایی که می‌خورند رابطه ای بین نوع غذا و عادات تغذیه ای با میگرن را بیابند.
سعی دارم برای افرادی که گاهگاهی مبتلا به حمله میگرنی میشوند راهکارهایی را ارایه دهم.در حقیقت این مطالب برای این افراد مفید است و غذاهایی که نام میبرم برای افرادی که حمله میگرنی ندارند ایجاد مشکل مشابه نمی کند.
معمولا درک این رابطه در افراد مختلف متفاوت است ولی به هرحال بعضی از غذا ها در ایجاد حمله های میگرنی بیشتر مطرح هستند .
* شاید باورنکنید ولی غذاهای مانده در یخچال ،بعضی از انواع پنیر ها کافئین از این جمله اند.

* گاهی گرسنگی و قطع یک وعده غذایی ممکن است یک حمله میگرنی را موجب شود .

* آنهایی که عادت به مصرف قهوه و شکلات دارند باید بدانند کم کردن یا اضافه کردن مقدار آنها نیز ممکن است موجب اغاز حمله شود .

* غذاهای حاوی تیرامین Tyramin که یک آمین است و در اغلب غذا ها وجود دارد خود باعث آغاز حمله می شود .وقتی پروتئین ها یا اسید های آمینه می‌شکنند به تیرامین و تیراسین تبدیل میشوند که موجب گشادشدن عروق شده و موجب آغاز حمله می‌شوند. مثل پنیر ، گردو ، فندق ، بادام و ماهی در شخص سردردی ایجاد می کنند که به « میگرن غذایی » مشهوراست

* علت اینکه غذاهای مانده در یخچال (۲۴ تا ۴۸ ساعت) مشکل را تشدید می‌کنند بدلیل ایجاد تیرامین است .

* گوشت ،ماهی ،مرغ و تخم مرغ اگر بصورت تخمیر شده ، خشک شده ، نمک سود شده و یا فراوری شده مصرف کنیم به دلیل همین تیرامین در ایجاد حمله میگرنی مقصرند جگر های فراوری شده ،پنیر های کهنه، پپرونی ،انواع سوسیس و کالباس ، سس های سالاد سویا سس و کلیه محصولات تخمیری سویا ،انواع ترشی ها و زیتون فراوری شده و حتی آجیل های شور و مانده. سوپ های آماده ، چیپس،ماهی دودی، خامه ترش ، آناناس و کیوی، آسپارتام و شیرین کننده های مصنوعی جزو غذاهای هستند که توصیه شده مورد توجه قرار گیرند و کمتر مصرف شوند و یا برای بعضی ها که خودشان رابطه مثبتی بین مصرف آن و شروع حمله پیدا کردند مصرف نکنند .

* لیستی از غذاها هم جزو گروهی هستند که توصیه می‌شود با احتیاط مصرف شوند مثل میوه های خشک شده، قارچ، مرکبات ، شورها ، موز رسیده، آواکادو .

* وقتی به این لیست غذاهای ممنوعه نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که پیام جالبی برای افراد مستعد حملات میگرنی دارد.
این پیام چیست ؟

* مصرف غذاهای تازه ، و دوری از غذاهای آماده.

* رعایت تغذیه متعادل استفاده از انواع غذاهای خانگی که با مواد تازه تهیه شده اند و بنابراین کمتر استفاده کردن از غذاهای مانده در یخچال پرهیز از غذاهای فراوری شده

* از طرف دیگر بعضی از انواع غذاها هستند که در بعضی از افراد مفید هستند از جمله زنجبیل ،ماهی تازه و روغن ماهی غذاهای حاوی کلسیم و منیزیم مثل بروکلی و اسفناج .

نکته مهم دیگر اینکه افت میزان سروتونین یکی از دلایل حمله های میگرنی است .بنابراین تمام عادات که ممکن است سروتونین را کاهش دهد باید مورد توجه قرار گیرد مصرف منظم غذا ،استفاده از میوه و سبزی کافی ، دوری از استرس ها و تنش ها ، پرهیز از حذف یک وعده غذا که موجب افت قند خون میشود باید مورد توجه قرار گیرد.

* گاهی خود فرد بهتر از هرکس میتواند مراقب باشد و متوجه رابطه نوع غذا با شروع میگرن باشد مثلا بعضی از افراد با خوردن شکلات و حتی موز دچار سردرد میگرنی میشوند.

* با توجه به اهمیت میزان تیرامین در بروز حمله های میگرنی و سایر عوارض آن تولید کنندگان مواد غذایی را موظف می کنند که میزان تیرامین را روی بسته های غذا درج کنند تا افراد مستعد به انواع الرژی و میگرن بتوانند غذاهای کم تیرامین را انتخاب کنند.

* علاوه بر تیرامین یک ماده دیگر به نام MSG ( منو سدیم گلوتامات) نیز متهم است که علاوه بر تشدید بیماریهایی مانند آسم ، سردرد های مزمن ، نامنظم کردن ضربان قلب ، تاثیر روی خلق و حتی پارانویا میتواند حمله های میگرنی را تشدید و فاصله حمله ها را کم کند این ماده نروتروپیک متاسفانه بعد از نمک و فلفل سومین ادویه ایست که به عنوان خوش طعم کننده در صنایع غذایی و انواع غذاهای چینی مصرف میشود

دوستان عزیز رعایت اعتدال در هر امری خصوصا در خوردن انواع مواد خوراکی میتواند سلامتی شما را تضمین کند =)(=:NOTIFY:@};-

nina777
چهارشنبه ۰۴ فروردین ۸۹, ۰۲:۰۷ قبل از ظهر
ساغر جون من یه مشکل خیلی خیلی بزرگ دارم:-?:!:
اول فکر میکردم مشکل نیست که هیچ یه مزیت هم هست=P~:))
ولی حالا همه دوستانم بهم توصیه میکنن که حتما برم پیش یه دکتر((::
این مشکل بزرگ من بزرگ بودن دلم هست$%-
همه بهم میگن بمیرم برات که دلت مثل دریاست :lol:
و همه رو دوس داری@!=))
به نظرت باید چی کار کنم$%-:10::D

Albalo0
چهارشنبه ۰۴ فروردین ۸۹, ۱۱:۰۷ بعد از ظهر
آها
واقعا ممنونم حرفاتون خیلی موثر بود ساغر جون
جالبه نمی دونستم خمیردندون هم میتونه حساسیت ایجاد کنه . اتفاقا یه خمیردندون رو هر وقت می زدم بعدش دهنم آفت میزد ولی وقتی شما گفتی فهمیدم نباید بزنمش ...
از راهنماییهاتون ممنون و از مطلبی که در مورد میگرن گذاشتید
اون اسپریی که گفتید . خب من از قطه استفاده می کنم که اونم همین کاری که مشا گفتی رو انجام می دم ... :-*:109:

saqar
پنجشنبه ۰۵ فروردین ۸۹, ۱۲:۵۲ قبل از ظهر
خواهش میکنم نگین جان انجام وظیفه هست که انجام میدم البته به لطف وکمک شما دوستان نازنینم

saqar
شنبه ۰۷ فروردین ۸۹, ۰۱:۴۵ قبل از ظهر
ساغر جون من یه مشکل خیلی خیلی بزرگ دارم:-?:!:
اول فکر میکردم مشکل نیست که هیچ یه مزیت هم هست=P~:))
ولی حالا همه دوستانم بهم توصیه میکنن که حتما برم پیش یه دکتر((::
این مشکل بزرگ من بزرگ بودن دلم هست$%-
همه بهم میگن بمیرم برات که دلت مثل دریاست :lol:
و همه رو دوس داری@!=))
به نظرت باید چی کار کنم$%-:10:

نینایی درمان ومعالجه ات را باید خصوصی بهت بگم :D

saqar
شنبه ۰۷ فروردین ۸۹, ۰۱:۴۷ قبل از ظهر
دوستان عزیز آلرژی های بهاره را با سرما خوردگی اشتباه نگیرید چون این فصل اوج آلرژی هست هر سوالی داشتید بپرسید

nina777
شنبه ۰۷ فروردین ۸۹, ۱۱:۴۰ بعد از ظهر
نینایی درمان ومعالجه ات را باید خصوصی بهت بگم :D

بگو ساغر جون دیگه=P~=P~=P~
این یه شوخی نبود
من همون طور که برای هیچ کس ارزشی قایل نیستم
و میتونم تیکه تیکه شدن یکی و تماشا کنم=P~:4:
همون طورم احساساتی میشم:o

saqar
یکشنبه ۰۸ فروردین ۸۹, ۰۹:۲۷ قبل از ظهر
نینا جان منم جدی گفتم باید بصورت خصوصی با هم حرف بزنیم
من متوجه شدم که مشکلت چیه اما نمیشه اینجا بهت بگم هر وقت با هم همزمان ان بودیم بهت میگم عزیزم=)(=:-*

omidr
یکشنبه ۰۸ فروردین ۸۹, ۰۱:۳۲ بعد از ظهر
سلام عيد مبارك

من روي دستم عين زيگيل مانند دارم كه چند ساليه ايجاد شده

شيره انجيل ماليدم چسب زيگيل زدم ولي خوب نشده

تعدادشم زياده شايد 25 تا بيشتر باشه ولي ريزه هر كدومش قطرش 2 يا 3 ميلي متره

تا حالا دكتر هم نرفتم

و زمستونا خيلي اذيت ميكنه چون كنار هم هستن وسطشون ترك ميخوره بعد ميسوزه

چه كار كنم خانم دكتر ؟

چه دارويي بزنم ؟

ممنون

saqar
یکشنبه ۰۸ فروردین ۸۹, ۰۳:۱۴ بعد از ظهر
سلام وعید تو هم مبارک
امید جان مشخصات ورنگ این ضایعه پوستی دستت را ننوشتی اما فکر کنم زگیل باشه که یک ویروس عامل ایجاد وانتشار ان هست بنام پاپیلوما ویروس انسانی هست اما برای تشخیص درست ان از ضایعات دیگه پوستی مخصوصل سل زگیلی وسرطان پوست باید به پزشک مراجعه کرد ...خود زگیلها هم 70 نوع هستند باید نوع زگیل مشخص بشه تا درمان صحیح ان انجام بشه
امید جان هرنوع دستکاری روی ضایعاتی ایجاد شده جز انتشار واضافه شدنشون چیزی عایدت نخواهد کرد پس یادت باشه که بفکر دستکاری انها نباشی

حتما مراجعه کن تا مشخص بشه ضایعات ایجاد شده چی هستند =)(=@};-

Mikrobe-Sorati
یکشنبه ۰۸ فروردین ۸۹, ۰۴:۵۰ بعد از ظهر
خوش به حالت نینا تو که خوبی :4:

من کلا قاطی کردم کارم به دیونه خونه نکشه خوبه :4:

saqar
یکشنبه ۰۸ فروردین ۸۹, ۰۶:۰۶ بعد از ظهر
سهیلا جون برام کامل ومفصل خصوصی مشکلتو بنویس تا انجا که در توانم باشه کمکت میکنم :-*:-*:-*

Mikrobe-Sorati
یکشنبه ۰۸ فروردین ۸۹, ۰۷:۳۲ بعد از ظهر
به روی دو چشمم ساغری :-*:-*

hamsaye23
دوشنبه ۰۹ فروردین ۸۹, ۰۸:۴۳ قبل از ظهر
ساغر جون سلام...
من یه سوال دارم ؟دیروز تنی چند از دوستان از تهران به خونه ما تشریف آورده و مهمان ما هستند..
وگفت که من کارم حجامت کردن هست و دوتا از داداشم هم حجامت کرد و به منم گفت: منم در جواب گفتم که من نیازی ندارم و هر 3الی 4 ماه خون میدم و اونم گفت: که اشتباه نکن و خون دادن مساوی با کلیه دادنه و تمام ویتامین و پروتین بدن رو ازت میگیرن .....
حالا بنظر شما حجامت کردن خوبه یا غیر بهداشتیه و خون دادن چطوره .....
مرسی و سپاس.

saqar
دوشنبه ۰۹ فروردین ۸۹, ۰۹:۲۱ قبل از ظهر
موسی جان حجامت کردن با خون دان خیلی فرق داره خون دادن یعنی خروخ خون از ورید اما حجامت کردن یعنی خروخ خون الوده از نقاطی که متخصص انجام میده شاید برات جالب باشه که بدونی كه پيامبراكرم(ص)، حضرت علي(ع) و امام صادق(ع) اين موضوع را متذكر شده اند كه "سم از هر كجا وارد بدن شود، از محل حجامت خارج مي شود" يا "از موضع حجامت، چيزي جز سم دفع نمي شود".

حجامت کردن در رفع و درمان خیلی از بیماریها موثر هست بيماري‌هاي فراگير و مهمي‌مانند سكته قلبي، ماليخوليا، سردرد هاي ميگرني ، چربی ، قند و اوره خون ،سنگهای کلیوی و کیسه صفراو بخشي از بيماري‌هاي پوستي وسیاتیک وحتی برای افزایش قد هم موثره

برای گرفتن خون شرط سنی لازمه اما در حجامت حتی از کودکان 2 ساله هم میشه برای بعضی از بیماریهاشون از حجامت کمک گرفت
در مجموع نهایتا وحداکثر 50 تا 75 میلی لیتر خون از بدن شخص خارج می شود .البته بدن در مدت زمان بسیار کوتاهی قادر به باز سازی این مقدار خون است . لازم به ذکره حجامت یک روش درمانی پیچیده و دارای ظرافت های گوناگون هست که تجویز و اجرای آن حتما باید زیر نظر پزشکان آموزش دیده و دارای پروانه حجامت مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی انجام بشه.

بهتر است با شکم خالی حجامت انجام نشود . بنابراین یکساعت قبل از حجامت (ترجیحا شربت عسل ) یا آب انار یا ماءالشعیر لیمویی میل کنی

توصیه های دگه ای هم در امر حجامت هست که اگه مایل بودی برات مینویسم

کلا بگم که اگه حجامت زیر نظر متخصص وبا روش اصولی ان انجام بشه در درمان وپیشگیری خیلی از بیماریها نقش مهمی داره

یک توصیه مهم هم از پیامبر اکرم (ص):

«حجامت درمان همه بيماري‌هاست. »
بازم اگه سوالی بود خوشحال میشم جوابگو باشم=)(=@};-

hamsaye23
دوشنبه ۰۹ فروردین ۸۹, ۰۵:۴۸ بعد از ظهر
مرسی ساغر جون جوابم گرفتم .....
ممنون از بابت اطلاعات مفید خانم دکتر...
پس انجان بدم ....

saqar
سه شنبه ۱۰ فروردین ۸۹, ۰۱:۳۰ قبل از ظهر
سلام...موسی جان فقط یادت باشه که کسی که کار حجامت را انجام میدهد باید متخصص در این امر باشد =)(=@};-

hamsaye23
سه شنبه ۱۰ فروردین ۸۹, ۰۹:۳۲ قبل از ظهر
بله حتما که پیش متخصص میرم نه اینا که تجربه ای یاد گرفتن..... ممنونم آبجی به فکر مایی........

saqar
چهارشنبه ۱۱ فروردین ۸۹, ۰۸:۲۲ قبل از ظهر
خواهش میکنم موسی جان من فقط دارم وظیفه ام را انجام میدم @};-=)(=

دوستان هر سوالی دارید یا خدای نکرده به مشکلی بر خورد کردید خوشحال میشم که بپرسید واگه سوالتان را اگه خیلی شخصی نباشد عمومی بپرسید بنظرم بهتر باشه زیرا که شاید سوال شما سوال یک دوست دیگه هم باشه اما باز اصراری ندارم که بصورت عمومی بپرسید هر نوع که شما راحتید منم خوشحال میشم که جوابگو باشم =)(=@};-

به امید سلامتی ونشاط شما در هر روز =)(=$!!@))

saqar
چهارشنبه ۱۱ فروردین ۸۹, ۱۲:۵۷ بعد از ظهر
به ناخن هایتان نگاه کنید !

از این بعد به ناخن هاتون بیشتر دقت کنید چون

ناخن ها سلامتی شما رو نشون میدناگه تغییراتی رو در ناخونتون میبینید حتما بهش توجه کنید چون هرگونه تغییر در ناخن ها ممکنه که بیانگر مشکلات و بیماری هایی باشه مثلا بیماری های کبدی با سفید شدن ناخن ها خودشون رو نشون میدن
اگه نیمی از هرناخن صورتی و نیمی دیگه سفید باشه نشانگر بیماری های کلیوی است .

اگر بستر ناخن هاقرمز باشه = بیماری های قلبی

بیماری های ریوی = که ممکنه با ضخیم و زرد شدن ناخن ها و رشد آهسته ی انها همراه باشه .

کم خونی = اگر بستر ناخن ها رنگ پریده باشه.

و دیابت اگر ناخن ها ی سایه زرد رنگ داشته باشید و در پایه ناخن سرخ به نظر برسه .

جالبه بدونین که ناخن قاشقی در اثر نازک شدن بستر ناخن ایجاد میشه وصفحه ناخن از حالت تحدب در میادو مثل قاشق مقعر میشه و شایعترین علتش کم خونی فقرآهنه

از علل دیگر ناخن های قاشقی می توان به این موارد اشاره کرد:
سندرم پلامر وینسون - سندرم رینود - هموکروماتوز - ترومای فیزیکی یا شیمیایی - پلی سیتمی - بیماری عروق کرونر - سیفیلیس - آکانتوز نیگریکانس - ارثی - سوریازیس - لیکن پلان - اسکلرودرمی - آکرومگالی - هیپو یا هیپر تیروئیدی - ایدیوپاتیک( در کودکان ممکن است به صورت طبیعی و بدون وجود بیماری خاصی دیده شود).
در اکثر موارد با رفع و اصلاح بیماری یا عامل بوجود اوردنده خود بخود از بین می رود و ناخن ها به شکل طبیعی خود باز میگردند .

kafepaeto
چهارشنبه ۱۱ فروردین ۸۹, ۰۶:۲۳ بعد از ظهر
سلام ساغر جون ممنون با این تایپک که زدی ... ممنون میشم اگر درمورد بیخوابی هم کمی صحبت کنی آخه من در بیست و چهار ساعت فقط میتوانم چهار ساعت بخوابم ... نمیدونم چرا حتی دکتر های زیادی منو ویزیت کردن و میگن مشکل از سیستم عصبی و ساختار مغز اینگونه است و جالب اینجاست که اگر خوابم بگیر شاید دو تا سه روز میخوابم ...برای همین هرگز نمیتوان بعدازظهر ها بخوابم چون ممکن است برای چند روز بی هوش شوم و فقط شبها از ساعت یک تا حداکثر ساعت شش میخوابم و هرگز هم خواب نمی بینم و اگر هم خواب ببینم درست راس ساعت پنج یا شش بیدار میشوم ... و همشه سردرد دارم و فقط وقتی که چند روز میخوابم سرم سبک میشود ...

ممنون میشم که جواب دهید ( البته آخرین دکتری که رفتم به من گفتن که غدد تعادل شما خیلی شول است )

saqar
پنجشنبه ۱۲ فروردین ۸۹, ۰۹:۲۷ قبل از ظهر
سلام
معین جان برای من ننوشتی که خودت برای مقابله با کم خوابی چکار کردی؟ایا دارو میخوری؟از چه داروهایی؟بیماری خاصی که نداری؟
شبها نوع تغذیه ات را از چه گروه مواد غذایی استفاده میکنی ؟در طول روز ایا دچار استرس یا هیجانات روحی هستی؟ ایا در طول روز عصبی هستی یا نه؟ اضافه وزن داری یا دچار کم وزنی هستی (کسانیکه مشکل کم خوابی دارند بیشتر به اضافه وزن دچار میشن)
اما علت خواب ندیدنت :اینکه کلا خواب نمیبینی درست نیست اما مواقعی را که خواب نمیبینی مربوط به همان اختلالات کم خوابی تو هست ومغزت در ان زمان مشغول مرور اتفاقات گذشته هست اگه مشکل کم خوابی رفع بشه تو هم میتوانی خواب ببینی
خواب دیدن زنها با مردها هم فرق داره زنها معمولا مثل سریالها خواب میبینند ورنگی اما در مردان برعکس هست
چند اصل را در امر خوابیدن باید رعایت کنی :
اولا که ساعت بدن را میشه برای خواب خود شخص بیمار با بارعایت بعضی نکات تغییر داد
مصرف بعضی غذاها باعث ایجاد خواب راحت می شوند و بعضی دیگر باعث اختلال در خواب می شوند.
اگه مصرف غذاهای مناسب جواب نداد باید از ویتامین و مکمل هااستفاده کرد
ویتامینها ومکملها نقش مهمی را در یک خواب ارام دارند مثل کلیسم ومکمل های کلسیم
یک لیوان شیر گرم قبل از خوابیدن میتونه کمک خوبی برای رفع کم خوابی بشه شیر دارای اسیدآمینه تریپتوفان است. تریپتوفان در بدن تبدیل به سروتونین می شود. سروتونین یک ناقل عصبی است که باعث ایجاد خواب می شود. سایر غذاها مثل ماهی تن وعسل سفیده تخم مرغ وگوشت بوقلمون است که می توانند قبل از خواب مصرف شوند.
سبزیجات سبز مثل کاهو واسفناج بدلیل داشتن کلروفیل ونانهای سبوس دار هم خیلی موثر هستند
اگه شبها عادت داری قهوه ی چای بخوری برای مدتی کنار بذار بجاش از شیر گرم استفاده کن
غذاهای خیلی چرب وشیرین یا ادویه دار ویا غذاهای اماده هم باعث کم خوابی هستند
بعضی از داروها مثل سرماخوردگی -ضد افسردگی- ضد اسم باز کننده های بینی هم باعث کم خواب هستند
در طول روز باید از استرسها خودت را بدور کنی ورارمش د اشته باشی تا در شب دچار اختلال بی خوابی نشی
کلا چون کم خوابی برای سلامتی خیلی اهمیت داره باید خیلی جدی به رفع ودرمان ان بپردازی
معین جان چون این مسئله تخصصی هست من باید با یکی از استادان خودم در میان بذارم تا جواب کاملتری را برای تو داشته باشم اما توصیه های لازم را که میتونه بهت کمک کنه برات نوشتم واگه جواب سوالهایی را هم در ابتدا ازت پرسیدم را جواب بدی بهتر میتونم کمکت کنم =)(=@};-

kafepaeto
پنجشنبه ۱۲ فروردین ۸۹, ۱۱:۳۷ قبل از ظهر
با سلام خدمت خانوم گلم ساغر خانوم :
من از هیچ داروی استفاده نمی کنم و هیچ بیماری خاصی هم ندارم ... تنها مشکلی که در خود می بینم غلظت خونی هست که هر چهار ماه یکبار باید خون بدهم و هر وقت که خون میدهم تا چهل روز خوب میخوابم و هم کاملا سبک میشوم .
اصلا نمیتوانم چای یا قهوه بخورم چون هم غلظت خونم بالا میرود و هم برعکس همه دوچار سر درد میشوم .
شبها فقط ماست با نون یا شیر سرد با یک تیکه کیک میخورم هرگز عصبی نمیشوم کاملا ریلکس و نرمال ام فقط به غلات وتخم مرغ حساسم یعنی اگر نان بیش از اندازه بخورم برای مدت طولانی در معده ام می ماند و تخم مرغ هم باعث یبوست در سیستم گوارش مخصوصا روده من میشود .
در مورد اضافه وزن : انچنان وزن بالای ندارم ( قدم با وزنم متناسب است ) شاید بخاطر این باشد که سیستم گوارشیم دوچار مشکل است بعد از خوردن نان یا تخم مرغ حالتی در معده ام پیش می آید که فکر میکنی یک میله آهن از معده تا بالای حلق دهان قرار دارد .
به هر حالا دفعه آخری که برای اهدای خون مراجعه کردم بعد از چند آزمایش به من گفتن :که باید خون که از تو میگیریم را دور بریزیم .... و هیچ توضیح دیگری به من ندادند .
من با قدی متوسط وزن حدود 80 کیلوگرم درشت استخوان و قوی هیکل خیلی آرام و علاقه شدیدی به ورزشهای جنبش و صبحانه را کامل ... ناهار را نیم سیر و شام را مختصر ... همیشه سردرد دارم و روزهای که معده ام خوب کار نمیکند شرایط ام بدتر میشود و با چشم درد همراه میشود .
نمیدونم ولی فکر میکنم ساعت بدنم بهم ریخته چون بعضی وقتها انقدر به خودم بیخوابی میدم که بهنگام خواب در همان چند دقیقه اول بیهوش میشوم و علت ان را سردرد و اختلال در سیستم گوارشی خود میدانم .

به هر حال ممنون از اینکه وقت خود را برای من گذاشتین ....
باتشکر @};- @};- @};- @};- @};-

saqar
پنجشنبه ۱۲ فروردین ۸۹, ۰۳:۴۹ بعد از ظهر
سلام ...خواهش میکنم وظیفه امه وکاری جز وظیفه ام انجام نمیدم

معین جان پیشنهاد میکنم زیر نظر یک متخصص حجامت انجام بدی از هر نظر مفیده هم مشکل غلظت خونت رفع میشه هم سردردهات خوب میشه وهم راحت تر میتونی بخوابی وخیلی فواید دیگه داره که الان از حوصله بحث شاید بدور باشه اما مطمئن باش رضایت خواهی داشت

kafepaeto
پنجشنبه ۱۲ فروردین ۸۹, ۱۱:۵۵ بعد از ظهر
ممنون و سپاسگزارم از راهنمایتون.

golbano0
جمعه ۱۳ فروردین ۸۹, ۱۲:۲۹ قبل از ظهر
خانوم دکتر منم حالم بد بود امشب میخواستیم باهات بگپیم نیومدی که شونصد ساعته منتظرتم:!::!::!::!:

میگم یه چیزایی دیدما عجیب غریب شاخ دار بعداً حسابی خدمت میرسم ببینم حال و هوا چجوریه:4: حالا دیگه اینجوریه دیگه؟!!! باشه داشتیم؟:NOTIFY:

سیزده بدر همه خوش بگذره بخوابیم که فردا خوشحال باشیم@_)

پیام بازرگانی تاپیک بودم به دل نگیرید$%-

شب خوش=)(=

omidr
شنبه ۱۴ فروردین ۸۹, ۰۵:۵۱ بعد از ظهر
ساغر جان زگيل هاي روي دستم صورتيه و زبر تر و خشك تر از پوست دستم

مخصوصا روي دست چپم بيشتره و روي دست راستم كمتر

مركزش هم بيشتر پشت دست چپم پايين انگشت آخر (كوچيكه ) و روي مفصل

saqar
سه شنبه ۱۷ فروردین ۸۹, ۰۹:۳۵ قبل از ظهر
سلام ...امید جان نوع زگیل دستت از نوع زگیل جوانان هست وهنوز به رنگ خاکستری در نیامده

کافیه که یک زگیل مادر روی نقطه ای از بدنت یا دستت بزنه زگیلیهای بعدی هم بیرون میان یعنی قدرت انتشار دارند
در ضمن چون ویروسش قابل انتقال وتهاجمی هست بهتر جوانب بهداشت را کاملا رعایت کنی تا به کسی سرایت نکنه
برای درمان وکنترل هم حتما به یک متخصص پوست مراجعه کن تا یک روش مناسب درمانی را برات در نظر بگیره
یادت باشه اصلا دستکاریشون نکنی چون بسرعت زیاد میشن
امید کوتاهی نکن زود مراجعه کن
خبرشو هم بهم بده لطفا

saqar
پنجشنبه ۱۹ فروردین ۸۹, ۰۳:۵۸ بعد از ظهر
بيماري ‌هاي عفوني فصل بهار

سرخک، سرخجه، اوريون و آبله‌ مرغان
http://img.tebyan.net/big/1389/01/234164140100175244102511631485824912315143.jpg

موسس مرکز تحقيقات بيماري ‌هاي عفوني و گرمسيري دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با بيان اين که در ساليان اخير در طرح برنامه ي گسترش ايمن سازي عليه بيماري‌ هاي عفوني، کودکان ايراني عليه سرخک، سرخجه و اوريون واکسينه مي‌ شوند، اين سه بيماري ويروسي و نيز آبله مرغان را از بيماري‌ هاي عفوني فصل بهار برشمرد و افزود: در ايران براي آبله مرغان واکسني وجود ندارد.

دکتر مسعود مرداني در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران ايسنا، با بيان اين که با ارتقاي سطح بهداشت ايرانيان طي ساليان اخير کمتر شاهد بروز آبله مرغان در کودکان هستيم، اظهار کرد: از اين رو امروزه ديگر آبله مرغان از بيماري‌ هاي دوران کودکي نيست و به بيماري ‌هاي دوران بزرگسالي تبديل شده است.

وي با بيان اين که هم ‌اکنون آبله مرغان در دانش آموزان و دانشجويان دختر و پسر تظاهر پيدا مي ‌کند، افزود: يک ‌بار ابتلا به اين بيماري، ايمني تا پايان عمر را به همراه دارد.

اين متخصص بيماري ‌هاي عفوني با اشاره به توليد واکسن آبله مرغان درکشورهاي غربي، زمان تجويز آن را يک سالگي عنوان کرد و افزود: به نظر مي‌ رسد تزريق يک ‌باره واکسن سرخک و سرخجه هم، ايمني تا پايان عمر را به همراه داشته باشد؛ اما امروزه در کشورهاي اروپاي غربي با 20 سال سابقه ي تزريق واکسن سرخجه و سرخک، موارد جديدي از اين بيماري‌ ها گزارش شده است. بنابراين در کشورهاي پيشرفته تزريق دوز يادآور آن توصيه مي‌ شود.
دکتر مرداني با بيان اين که در سال 84 در يک برنامه ي ملي، شمار فراواني از زنان و کودکان عليه بيماري سرخک و سرخجه واکسينه و هم اکنون واکسيناسيون عليه اين دو بيماري‌ ويروسي و اوريون جزو برنامه واکسيناسيون کشوري است، افزود: اوريون بيماري حاد تنفسي ويروسي است که عمدتا غدد بزاقي بناگوشي را گرفتار مي ‌کند.

وي ادامه داد: اين افراد حين صرف غذاهاي تند، ‌ترش و شور به درد شديد بخش داخلي گونه‌ ها دچار شده و گونه‌ ها متورم مي‌ شوند.

موسس مرکز تحقيقات بيماري‌ هاي عفوني و گرمسيري دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با بيان اين که گرفتاري دو طرفه بيضه در پسران و تخريب بيش از نيمي از نسج بيضه در بيماري اوريون مي‌ تواند به ناباروري مردان (آزواسپرمي) منجر شود، گفت: گرفتاري تخمدان زنان هم نازايي را در پي دارد.

مرداني با بيان اين که 90 درصد بيماران بدون هرگونه عارضه بهبود مي ‌يابند،‌ افزود: درمان اين بيماري نيازي به آنتي بيوتيک ندارد و علايم بيماري با داروهاي تب ‌بر و ضد التهابي تخفيف مي ‌يابد.

وي، پانکراتيت، گرفتاري سيستم اعصاب مرکزي (CNS)، مننژيت، آنسفاليت، مننگوآنسفاليت با علايم سردرد، تب و استفراغ را از عوارض بيماري ويروسي اوريون برشمرد و يادآور شد: در ايران واکسن سه گانه MMR (سرخک، اوريون و سرخجه) بعد از يک‌ سالگي تجويز مي‌ شود.

saqar
پنجشنبه ۱۹ فروردین ۸۹, ۰۴:۰۴ بعد از ظهر
با توجه به اینگه باقلا وارد بازار شده و طرفداران زیادی هم داره در این مورد بخصوص همراهی شما عزیزان و دوستان را در معرفی بیماری فاویسم رو خواستارم .. از همراهی عزیزان ممنون میشم.
............

فاویسم عارضه ای است که بخاطر کمبود ماده ای در گلبول های سرخ خون و به دنبال تماس کودک با پاره ای مواد یا داروها ممکن است بروزکند . پس از این تماس که می تواند از راه خوردن، بوییدن و یا حتی مالیده شدن برخی مواد به پوست بدن او باشد، نشانه های فاویسم ظاهر می شوند .دوستان عزیز درباره علایم و نشانه های این بیماری چه چیزایی رو بیشتر باهاش بر خورد کردن؟

saqar
پنجشنبه ۱۹ فروردین ۸۹, ۰۴:۱۸ بعد از ظهر
دوستان عزیز در مورد فاویسم یا هر واکنش وحساسیت دیگه ای اگه وارد بحث بشید ونظر بدید یا هر سوالی داشته باشید مطرح کنید خوشحال میشم و از همتون بی نهایت تشکر میکنم@};-=)(=

mardin
پنجشنبه ۱۹ فروردین ۸۹, ۰۶:۳۵ بعد از ظهر
سلام خانم دكتر منم يه سوال داشتم

ميخواستم بدونم حجامت كردن به اونايى كه مريضى (شاهانه دارند )(نقرص )به پايين اومدن اسيد يوريكشون كمك ميكنه ؟؟

مرسى

saqar
پنجشنبه ۱۹ فروردین ۸۹, ۰۷:۲۴ بعد از ظهر
سلام ندا جان

خانمی حجامت برای درمان خیلی از بیماریها خصوصا نقرس مفید هست فقط باید جای حجامت درست انتخاب بشه وتوسط متخصص انجام بگیره

بازم تاکید میکنم اگه حجامت کننده ناشی باشه یا از وسایل غیر بهداشتی استفاده کنه احتمال انتقال بیماریهای خطرناکی چون ایدز و....وجود داره پس حتما وحتما توسط پزشک متخصص حجامت انجام بگیره

saqar
جمعه ۲۰ فروردین ۸۹, ۱۲:۵۱ قبل از ظهر
در مورد علایم فاویسم بیمار دچار علایم کم‌خونی، ضعف و بی‌حالی، درد ، تهوع تب و زردی پوست ادرار چایی رنگ خستگی وضعف و تنگی نفس می شود

دوستان عزیز همیشه اینطور نیست که چون تا بحال حساسیت نداشتید پس حالا هم نخواهید داشت مکررا دیده شده بیماران بدنشان واکنش نشون داده در حالی که سابق بر ان مشکلی با خوردن باقلا نداشتند

mardin
شنبه ۲۱ فروردین ۸۹, ۰۵:۴۴ بعد از ظهر
ساغر جونى خيلى ممنون از راهنمايتون :109:

saqar
یکشنبه ۲۲ فروردین ۸۹, ۰۲:۲۱ قبل از ظهر
خواهش میکنم عزیزم کاری نکردم

saqar
یکشنبه ۲۲ فروردین ۸۹, ۰۳:۰۶ بعد از ظهر
یک نکته را بگم که فکر کنم مفید باشه

دوستان زیادی هستند که بعد از غذا علاقمند هستند که اجیل وانواع مغز را نوش جان کنند این دوستان بدون شک دچار اضافه وزن خواهند شد اما اگه به مقدار مناسب قبل از غذا اجیل بخورند لاغر میشوند

saqar
دوشنبه ۲۳ فروردین ۸۹, ۰۹:۱۹ قبل از ظهر
حتماً از ديدن
فيلم‌هاي کوتاه زير خوشتان خواهد آمد. اين فيلم‌ها را دکتر کريستين اريکسدُتِر (C h r i s t i n e E r i
c s d o t t e r) - استاد زبان‌شناسي دانشگاه استکهلم سوئد - براي
پژوهش‌هاي خود در زمينه‌ي چگونگي تلفظ کلمه‌هاي مختلف در مردها و زن‌ها
تهيه کرده است.
در فيلم بالايي، يک مرد کلمه‌ي سوئدي pion که نام گلي است (گل
صدتوماني در زبان فارسي و peony در
زبان انگليسي) را تلفظ مي‌کند. در اين فيلم چندثانيه‌اي شما مي‌توانيد چرخش
زبان براي تلفظ حرف‌هاي مختلف، و وضعيت ساير عضوهاي صورت انسان مانند حلق و
فک را مشاهده کنيد. فيلم دوم نيز صورت دکتر اريکسدُتر است که دهان خود را
تا حد ممکن باز مي‌کند. کش آمدن لب و وضعيت حلق انسان نيز در اين فيلم قابل
توجه است.
اين دو فيلم به صورت فايل تصويري با فُرمت gif هستند و براي مشاهده‌ي آن‌ها نيازي به
نرم‌افزارهاي مشاهده‌ي فيلم نداريد. هم‌چنين براي دانلود اين فيلم‌ها
کافيست روي هر کدام راست-کليک کرده و سپس گزينه‌ي «save
picture as» را انتخاب نماييد. اين فيلم‌ها با کيفيت‌هاي بالا تهيه
شده‌اند و براي مشاهده‌ي دقيق‌تر مي‌توانيد با استفاده‌ از امکان بزرگ‌نمايي (zoom)، آن‌ها را در اندازه‌هاي بزرگ‌تر
مشاهده کنيد.
براي اطلاعات بيشتر به وب‌سايت
دکتر اريکسدُتر (http://www.ling.su.se/STAFF/ericsdotter/) مراجعه
کنيد.

http://roshd.ir/portals/0/0and1/sciobsrv/sciobsrv-017-01.gif

http://roshd.ir/portals/0/0and1/sciobsrv/sciobsrv-017-02.gif

saqar
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۸۹, ۰۴:۰۳ بعد از ظهر
:: برای مبارزه با آلرژی در فصل بهار چه کنیم؟ ::.

http://persian-star.org/1389/1/25/pezeshki/01.jpg (http://www.persian-star.org/)
یک فوق تخصص آسم و آلرژی با بیان اینکه در سال جاری به علت گرمای زودهنگام زودتر از موعد شاهد گرده افشانی درختان بوده‌ایم، گفت: به طور معمول 15 اسفند آغاز فصل گرده افشانی درختان است.
دکتر موحدی فصل گرده افشانی چمن و علف را در تابستان، درختچه‌ها و علف هرز را در پاییز برشمرد و اظهار کرد: برای تظاهرات علایم بالینی آلرژی عوامل ارثی و محیطی موثر است.

وی با اشاره به تظاهرات گوناگون آلرژی در افراد، گفت: به عنوان مثال برخی علایم به صورت آبریزش از بینی، چشم، ورم ملتحمه چشم و یا حتی درگیری بخش‌های تحتانی دستگاه تنفسی و بروز آسم، سرفه، خس خس و تنگی نفس است. وی ادامه داد: برای پیشگیری از بروز علایم آلرژی می‌توان دو هفته پیش از آغاز فصل گرده افشانی از داروهای تثبیت کننده به نام کرومولین سدیم استفاده کرد که به اشکال قطره و اسپری بینی در بازار یافت می‌شود.

با دو خوراکی به جنگ آلرژی بروید
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مصرف پیاز و سیر موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شود و مصرف آن از آلرژی‌های فصل بهار پیشگیری می‌کند. سید ضیاءالدین مظهری افزود: در بهار گرده‌افشانی درختان و گل‌ها باعث ایجاد حساسیت می‌شود که بیشتر به صورت آب‌ریزش بینی، اختلالات تنفسی به شکل خس‌خس، بثورات پوستی مثل کهیر، خارش و نهایتاً اگزمای مخاطی به صورت تورم و التهاب بروز می‌کند.

این متخصص تغذیه گفت: پیاز به علت داشتن ماده‌ای به نام کوئرستین مانند یک ضد آلرژی عمل می‌کند و خوردن مرتب آن به افرادی که به گرده گیاهان در فصل بهار حساسیت دارند، کمک فراوانی می‌کند.

مظهری افزود: سیر نیز تقویت‌کننده بسیار قوی سیستم ایمنی بدن است و به عنوان یک ماده غذایی ضدباکتری، ضد ویروس و سرطان موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شود. این سبزی با افزایش لنفوسیت‌های T و ماکروفاژها، عوامل و ابزارهای جنگی سیستم دفاعی را تقویت می‌کند و در بین دیگر سبزی‌های دیگر هویج، اسفناج و سایر سبزی‌های رنگی حاوی بتاکاروتن، سیستم ایمنی بدن را تقویت و از بروز حساسیت‌های فصلی جلوگیری می‌کنند و به طور کلی افرادی که بیشتر گیاهخواری می‌کنند، سیستم ایمنی قوی‌تری دارند.

saqar
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۸۹, ۰۴:۰۸ بعد از ظهر
در بالا از فاویسم وعلائم ان گفتم واینکه در بهار اوج شیوع ان میباشد

دوستان عزیز تا حالا به این فکر کرده اید : درمان بیماری فاویسم چیست؟

واقعا خوشحال میشم که دوستان عزیز در این گونه بحثها مشارکت کنند وهر نظری دارند بیان کنند

منتظرم....

saqar
پنجشنبه ۲۶ فروردین ۸۹, ۱۱:۳۶ قبل از ظهر
معین جان نمیشه که هرجا دکتر را دیدی بخوای زود ویزیتت کنه نا سلامتی اینجا مطب زدم که همه بیان اینجا ومشکلشونو بیان کنند :)):41:

همینجا بگو چی شده تا بگم چکار کنی ^_%:104:

saqar
چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۸۹, ۰۴:۳۲ بعد از ظهر
جلوگیری از ریزش مو با مصرف ماءالشعیر

http://www.shenidar.com/sec/news/Files/2010/04/100411201123_beer_Shot4u.jpg (http://www.shenidar.com/sec/news/Files/2010/04/100411201123_beer_Or_Shot4u.jpg)
یک متخصص تغذیه گفت: ماءالشعیر حاوی ویتامین‌های گروه B است که مصرف آن برای رشد مو و جلوگیری از ریزش آن مفید است. مرتضی صفوی‌ افزود: ماءالشعیر دارای چند نوع ترکیب مختلف از جمله ساکارز، گلوکز، مالتوز و ویتامین C، ویتامین‌های گروه B، اسیدهای آلی، انواع آمینواسیدها، املاح، اسید نوکلئیک و آب گازدار است. وی گفت: ته مزه تلخ ماءالشعیر مربوط به ماده رازک است، با خاصیت آنتی‌بیوتیکی که به پایداری ماءالشعیر کمک می‌کند و عصاره رازک خواص طبی زیادی دارد از جمله موجب دفع سنگ کلیه می‌شود، مدر و ضد‌عفونی‌کننده دستگاه گوارش و دستگاه تنفس است.
این متخصص تغذیه افزود: ویتامین‌های گروه B و آمینواسیدهای موجود در ماءالشعیر برای پوست و مو بسیار مفید هستند و برای رشد مو و جلوگیری از ریزش آن می‌تواند ‌ مفید باشد.
صفوی گفت: ویتامین‌های گروه B محلول در آب هستند و براحتی وارد فاز آبی ماءالشعیر در حین جوشش می‌شوند که در سنتز میانجی‌های عصبی نقش مهمی دارند، باعث رفع استرس و بسیاری از اختلالات عصبی دیگر می‌شوند.

saqar
چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۸۹, ۰۴:۳۳ بعد از ظهر
خوابيدن بعد از غذا مشكلات تنفسی می‌آورد.

http://www.shenidar.com/sec/news/Files/2010/04/10040841535_300px-SleepFood_Shot4u.jpg (http://www.shenidar.com/sec/news/Files/2010/04/10040841535_300px-SleepFood_Or_Shot4u.jpg)
سعيد حسيني متخصص تغذيه گفت: خوابيدن بعد از غذا موجب بازگشت محتويات معده‌ به مري (ريفلاكس معده) مي‌شود و بعد از راه حلق به ريه مي‌‌رسد و ممكن است باعث مشكلات تنفسي شود. اين متخصص تغذيه افزود: «ريفلاكس معده» سوزش سردل يا به اصطلاح عاميانه «ترش كردن معده» است و در صورت شدت گرفتن، غيرقابل تحمل مي‌شود.
وي گفت: ريفلاكس معده، بازگشت محتويات معده به مري است كه معمولا نيم تا 2 ساعت بعد از غذا اتفاق مي‌افتد. مساله‌اي كه باعث سوزش مري مي‌شود، اسيد معده و هورمون پپسين است. اين متخصص تغذيه افزود: اين هورمون به مخاط مري آسيب مي‌زند و در صورت تداوم ضعف شديدي در اين ناحيه به وجود مي‌آورد كه در درازمدت ممكن است، بدخيم شود.
حسيني گفت: علامت بارز اين ناراحتي، سوزش سردل يا احساس درد همراه با سوزش زير جناق سينه است اما گاهي «ريفلاكس» با بيماري‌هاي ديگري مثل ناراحتي قلبي و تنفسي اشتباه گرفته مي‌شود. بعضي از بيماران با احساس درد قلبي مراجعه مي‌كنند و نمي‌دانند مشكل اصلي‌شان «ريفلاكس» است.

saqar
چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۸۹, ۰۴:۳۴ بعد از ظهر
دیدم کسی دیگه توجهی به این تایپیک نداره بهتر دیدم حد اقل خودم توجه داشته باشم :-*(خودمو ماچ کردم کسی جو گیر نشه هاا):))<:

rasool
چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۸۹, ۱۰:۲۵ بعد از ظهر
دیدم کسی دیگه توجهی به این تایپیک نداره بهتر دیدم حد اقل خودم توجه داشته باشم :-*(خودمو ماچ کردم کسی جو گیر نشه هاا):))<:

ساغر از اون دکترای بدجنس نشو که منتظر هستن مردم مریض بشن :4:

hamsaye23
پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۸۹, ۰۶:۵۰ بعد از ظهر

بازم خوبه خودتو ماچ کردی به ما هم یاد بده ...
راستش ساغر جون به نظرم بیشتر دوستان روشون نمیشه مشکلاتو طرح کنن.....
و یا اینکه دوستان اینقدر بهداشتو رعایت میکنن که مریض نمیشن .............
و انشااله که همینطور هم هست ....
برا سلامتی همه مریضها یه صلوات...

saqar
جمعه ۰۳ اردیبهشت ۸۹, ۰۲:۱۱ قبل از ظهر
اینکه کسی روش نمیشه مشکلشو مطرح کنه راه حل داره قبلا هم گفتم اگه مشکلشون از نظر خودشون طوری هست که نمیشه در جمع عنوان کرد میتوند خصوصی سوال کنند ومن بعنوان یک پزشک امانتداری خواهم کرد

saqar
جمعه ۰۳ اردیبهشت ۸۹, ۰۲:۱۴ قبل از ظهر
ساغر از اون دکترای بدجنس نشو که منتظر هستن مردم مریض بشن :4:

نه رسول جان ارزوی هر پزشکی هست که در جامعه ای زندگی کند که مردم انجا از هر لحاظ سالم باشند چه جسمانی وچه روحی در ان صورت هست که تمام انرژی در جهت رشد وتعالی صرف میشود=)(=:NOTIFY:$!!$!!$!!

bibi_gol
شنبه ۰۴ اردیبهشت ۸۹, ۱۰:۰۹ قبل از ظهر
هي هي ساغري چرا بعضي از اين همكاراي شما نادان تشريف دارن بلا نسبت نادان بيچاره نميدونم با زور و ضرب حشيش مدرك گرفتن وجدانشونو كجا فروختن
من به خاطر ويروس مريضي بدي گرفتم و پيش يكي از همكاراي شما رفتم حالا شما تجسم كن يه خانم 7ماهه بايد خيلي تابلو باشه با كمال خونسردي چنان با غضب شروع به معاينه شكم من كرد و شكمم رو فشار داد كه دادم در اومد كه من باردارم مستر دكتر يواشتر اونم با تعجب فرمود واااااااااااااااا باردارين ؟ چند ماهتونه؟ خاااااااااااااااااااااك بر سرش واقعا از اون روز ني نيمون تكوناش كمتر شده و من به شدت نگرانم ((::
تورو خدا اگه واقعا قسم خورده طبابت مردم هستين وجدانتون جلوتر از خودتون قدم برداره

saqar
شنبه ۰۴ اردیبهشت ۸۹, ۰۳:۳۰ بعد از ظهر
سلام بی بی جان

من از این بابت شرمنده ام اما واقعیت داره برخی فقط دارند اسم دکتری را به یدک میکشند وتنها چیزی که ندارند علم پزشکی بمعنای واقعی انرا ....

بی بی جان در این سن بارداری اگه حرکات جنین کمتر شده باید حتما به پزشکتان مراجعه کنی تا از سلامت جنین مطمئن شوی
هر وقت هم خدای نکرده ویروسی یا بیماری داشتی پیش هر دکتری نرو لطفا اول با پزشک خودت در میان بذار تا با توجه به شرایط شما معالجه داشته باشد
بازم از ناراحتی که برای شما ایجاد شده بعنوان یک پزشک از شما عذر خواهی میکنم :-*://-

zeya0633
شنبه ۰۴ اردیبهشت ۸۹, ۰۴:۲۹ بعد از ظهر
مثل اینکه اشتباه اومدم :4:

شرمنده ساغر جون فکر کردم نوشته دامپزشکی :)):)):))

saqar
شنبه ۰۴ اردیبهشت ۸۹, ۰۴:۳۲ بعد از ظهر
ضیاء:NOTIFY::-:

rasool
شنبه ۰۴ اردیبهشت ۸۹, ۱۰:۴۳ بعد از ظهر
ضیا با خانم دکتر سایت شوخی نکن الان میگم یه آمپول خالی برات نسخه کنه بری دوباره وان دنیا

saqar
چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۸۹, ۰۴:۰۲ بعد از ظهر
نگین جان این تایپیک را بالا اوردم که دسترسی بهش را داشته باشی :اینجا میتونی مشکل دوستت را عنوان کنی

fanoos
چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۸۹, ۰۴:۴۶ بعد از ظهر
سلام ساغر جون
راستش من یک ماه هست دائم دل درد میشم.با خوردن حتی یک قاشق غذا.امروز سونوگرافی دادم طبیعی بود.دکتر گفت باید آندوسکوپی بدم.می خواستم بدونم درد داره؟و اینکه بابای من ورم معده داره ممکنه منم ورم معده داشته باشم یا یک مشکل دیگه هست؟
ممنونم از لطفت :love:

saqar
چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۸۹, ۰۵:۰۱ بعد از ظهر
سلام عزیزم
اندوسکوپی ترس نداره ودرد هم نداره قبل از اندوسکوپی محل اندو را بی حس میکنند ویک پرستار هم بطور مرتب مراقب خواهد وبا ساکشن ترشحات دهان را جمع میکنه وممکنه که موقعی که وسیله اندوسکوپی وارد حلق میشه خارش یا اروغ ایجاد کنه که اینها طبیعیه وجای نگرانی نیست

به احتمال زیاد شما هم مشکل پدر بزرگوارتان را داری اما تا جواب اندوسکوپی نیاد نمیشه به یقین گفت ...موفق باشی خانمی

fanoos
چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۸۹, ۰۵:۰۳ بعد از ظهر
سلام عزیزم
اندوسکوپی ترس نداره ودرد هم نداره قبل از اندوسکوپی محل اندو را بی حس میکنند ویک پرستار هم بطور مرتب مراقب خواهد وبا ساکشن ترشحات دهان را جمع میکنه وممکنه که موقعی که وسیله اندوسکوپی وارد حلق میشه خارش یا اروغ ایجاد کنه که اینها طبیعیه وجای نگرانی نیست

به احتمال زیاد شما هم مشکل پدر بزرگوارتان را داری اما تا جواب اندوسکوپی نیاد نمیشه به یقین گفت ...موفق باشی خانمی
ممنونم گلم.مرسی از لطفت. بی حسی تزریقی هم می زنن؟
شادباشی @!

saqar
چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۸۹, ۰۵:۱۲ بعد از ظهر
نه عزیزم اسپری هست

independent
چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۸۹, ۰۵:۱۹ بعد از ظهر
قبلن ها يادنم مياد سر شيلنگ اندوسكوبى به اندازه كله باباى دكتره بود، بى حس هم نميكردن... مصيبتى بود... حالا ديقه راحت شده. فقط حال آدم به هم ميخوره ولى درد نداره

razieh.24
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۸۹, ۰۵:۱۳ بعد از ظهر
سلام زنی 24 ساله هیتم حدود 3 ماه از عقدم می گذرد و زن هستم. حودودا 1 ماه است که از نوک سینه هایم ترشح سفید رنگ می اید به پزشک مراجعه کردم و ایشان ازمایش تجویز کرد ازمایشم نشان می دهد کهprolactin بدنم بالا و 1091 است. خواهشن بگویید این چه بیماری است؟ ایا خطرناک است؟ درمانش چیست؟ با تکر razieh

khazar
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۸۹, ۰۵:۵۹ بعد از ظهر
سلام
تاندون آشیل من تو بازی فوتبال پاره شده یه چندتا دکتر جراحی رو تجویز کردند و یه دکتر هم گچ و اذعان کرد که جراحی هم میشه کرد ولی گچ بهتره. الان پای من تو گچه و یک ماه دیگه هم باید باشه.... میخواستم ببینم آشیل با گچ گرفتن ترمیم میشه یا نه ؟ ضمنا طبق تشخیص mri نوع مصدومیت من partial tearing هست

با سپاس

cliff
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۸۹, ۰۶:۲۰ بعد از ظهر
سلام
تاندون آشیل من تو بازی فوتبال پاره شده یه چندتا دکتر جراحی رو تجویز کردند و یه دکتر هم گچ و اذعان کرد که جراحی هم میشه کرد ولی گچ بهتره. الان پای من تو گچه و یک ماه دیگه هم باید باشه.... میخواستم ببینم آشیل با گچ گرفتن ترمیم میشه یا نه ؟ ضمنا طبق تشخیص mri نوع مصدومیت من partial tearing هست

با سپاس
ساغر حالا جواب میده
ولی من خودم دچارش شدم (علتش فوتبال نبود) و دقیقا همین پارگی جزیی آشیل بود
که گچ گرفتم و حرکت ندادم. یک مدت هم فیزیوتوراپی با اشعه های خاصی انجام دادم که خوب شد.
پیشنهاد میکنم سری به دکتر محمد رازی بزنی.

khazar
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۸۹, ۰۹:۴۵ بعد از ظهر
ساغر حالا جواب میده
ولی من خودم دچارش شدم (علتش فوتبال نبود) و دقیقا همین پارگی جزیی آشیل بود
که گچ گرفتم و حرکت ندادم. یک مدت هم فیزیوتوراپی با اشعه های خاصی انجام دادم که خوب شد.
پیشنهاد میکنم سری به دکتر محمد رازی بزنی.
قبل گچ گرفتن عوارضش چطور بود ؟ گچ رو تا کجای پات گرفتن و تو چه زاویه ای ؟

cliff
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۸۹, ۱۱:۳۱ بعد از ظهر
عوارض این بود که باد کرده بود و درد میکرد :D
گچ هم پام رو کامل گرفته بود که اصلا حرکت نکنه. استراحت مطلق.
مربوط میشه به 6 سال پیش.

saqar
یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۸۹, ۰۱:۱۵ قبل از ظهر
سلام زنی 24 ساله هیتم حدود 3 ماه از عقدم می گذرد و زن هستم. حودودا 1 ماه است که از نوک سینه هایم ترشح سفید رنگ می اید به پزشک مراجعه کردم و ایشان ازمایش تجویز کرد ازمایشم نشان می دهد کهprolactin بدنم بالا و 1091 است. خواهشن بگویید این چه بیماری است؟ ایا خطرناک است؟ درمانش چیست؟ با تکر razieh

سلام خانمی خوش امدی به پی سی دیتا عزیزم پرولاکتین بدنت بالاست ...ایا شما اختلالات دوره ماهانه را هم داری؟از نوع بخصوصی دارو استفاده میکنی؟ تا بحال MRIدادی؟ عجله برای باردار شدن داری ؟برای این منظور قرص یا دارویی هم استفاده میکنی ؟ کم کاری تیروئید داری ؟ اصلا نباید نگران باشی دکتر معالج شما بخوبی میتواند شما را معالجه کند وفقط کمی صبر وحوصله باید بخرج بدی اصلا هم خطرناک نیست فقط باید درمان را تا تشخیص نهایی پزشکت ادامه بدهی امیدوارم که همیشه سالم وتندرست باشی

saqar
یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۸۹, ۰۱:۲۷ قبل از ظهر
سلام

با سپاس

سلام سن خودتان را نگفتی ایا قبلا هم دچار درد از این ناحیه میشدی ؟ قبل از بازی خودت را گرم میکنی ؟ فاصله اخرین بازی با بازی اخیرتان چقدر بوده ؟ معمولا پارگی در رباطی صورت می گیرد که دچار دژنرسانس و فشار بیش از حد شود . این عارضه در اغلب ورزشکارانی که به عللی مدتها ورزش را ترک ، ولی مجددا فعالیت خود را شروع کرده اند، دیده می شوند دوست عزیز همانطور که محمد گفت اگه اسیب تاندون جزیی باشه همان گچ گرفتن واستراحت کافی هست ولی باید بعد از خوب شدن خیلی مراقب باشی که دوباره دچار اسیب دیدگی نشی تمرینات قدرتی هم توصیه می شود. اگر تاندون فقط با گچ گیری معالجه شود ، احتمال پارگی مجدد آن زیاد است اگه پارگی زیاد هست ودکتر تشخیص د اده که باید عمل بشی بهتره به حرف دکترت گوش کنی اما اگه فعلا فقط تا این مرحله گچ گرفتن را توصیه کرده امیدوارم که خوب بشی ودیگه مشکلی پیش نیادواگه پزشک برای شما فیزیوتراپی توصیه کرد حتما انجامش بدین ..

saqar
یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۸۹, ۰۶:۴۷ قبل از ظهر
قبل گچ گرفتن عوارضش چطور بود ؟ گچ رو تا کجای پات گرفتن و تو چه زاویه ای ؟

علامت پارگی کامل تاندون :شخص اسیب دیده در پشت پا وناحیه اسیب دیدگی احساس درد شدیدی میکنه درست مثل کسی که گلوله بهش زده باشند یا مثل کسی که با لگد محکم به پشت پاش زده باشند ..قدرت راه رفتن از او سلب میشه ویواش یواش بخاطر فعالیتی که میکنه تورم هم پیدا میکنه ...وبه هیچ عنوتن قدر نیست پاشو خم کنه یک ازمایشی هم هست که میشه از ان فهمید تاندن اسیب دیده یا پاره شده :شخص مصدوم به شکم خوابیده زانوی همان پایی که اسیب دیده را کمی خم میکنه اگه تاندون پاره نشده باشه وفقط اسیب دیده باشه پا خم میشه ولی اگه پاره شده باشه وضعیت پا تغییری نمیکنه.. اگه پارگی محرز شده باشه وتنها با گچگیری معالجه شود 9 تا 12 ماه طول میکشه تا خوب بشه وزمان نقاهتش هم برابر با زمان معالجه خواهد بود اما اگه پارگی کامل نباشه 5تا 6 هفته در حالت گچگیری میماند ودوران نقاهت معمولا 10 تا 12 هفته و برابر زمان گچ گیری طول می کشد و ورزشکار نباید قبل از 4 تا 6 ماه فعالیت ورزشی داشته باشد یک نکته هم لازمه بگم :طول زمان در درمان ودوره نقاهت را پزشک معالج تشخیص میدهد بنا بر نوع ومقدار اسیب دیدگی

Albalo0
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۸۹, ۰۱:۱۰ بعد از ظهر
خب من دو تا سوال داشتم با اجازه می پرسم :
1- اگه کسی همراه با بالا آوردن خون هم بالا بیار و تقریبا 3 روز باشه و بعد دوباره خوب بشه و در این بین دلدرد هم شده باشه نشا نه ای چه نوع بیماری هایی ؟
2 - وقتی شکم آب میاره یعنی چی ؟ و این می تونه نشانه ی چه بیماری هایی باشه ؟
ممنون ساغر جون از کمکات ...

saqar
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۸۹, ۱۱:۲۱ بعد از ظهر
خب من دو تا سوال داشتم با اجازه می پرسم :
1- اگه کسی همراه با بالا آوردن خون هم بالا بیار و تقریبا 3 روز باشه و بعد دوباره خوب بشه و در این بین دلدرد هم شده باشه نشا نه ای چه نوع بیماری هایی ؟
2 - وقتی شکم آب میاره یعنی چی ؟ و این می تونه نشانه ی چه بیماری هایی باشه ؟
ممنون ساغر جون از کمکات ...

اول دومی را جواب میدم :اب اوردن شکم در واقع در رشته ما بنام آسیت معروفه آسيت به معني تجمع آب و مايع در حفره شكم هست و در بين مردم به آب آوردن شكم مشهوره. مكانيسم توليد آسيت شبيه به تورم پاهاست يعني كاهش آلبومين علت اصلي محسوب مي‌شود، به علت خروج مايع و كاهش حجم مايع داخل رگ‌ها بيمار احساس تشنگي مي‌كند در نتيجه مقداري مايع مي‌نوشد كه اين مايع باز هم در رگ حفظ نشده و وارد فضاي شكم مي‌شود. بنابر اين يك چرخه معيوب به وجود مي‌آيد كه حاصل آن تشديد آسيت است. تجمع مايع در شكم و خون معمولاً حجم زيادي داشته و منجر به افزايش ناگهاني اندازه شكم و نيز وزن مي‌شود.وبیشتر هم در بیماریهای کبدی دیده میشه که باید حتما یک دکتر متخصص ببینه ومعاینه کنه تا علایم دیگه را هم تشخیص بده وازمایشات لازم را هم انجام بده تا مشخص بشه کبد دچار چه مشکلی هست چون کبد ابعاد گسترده زیادی از ناهنجاریها را میتونه در بر بگیره ...

اما سوال اولی: نگین جان بالا اوردن خون را باید دید بیمار چند سالشه که خیلی مهمه در تشخیص نوع بیماری واینکه خونی که بالا اورده چه رنگی بوده رنگش روشنه یا تیره یا قهوه ای ...ایا از مدفوعش هم خون خارج میشه یا نه ؟دردها ناگهانی وشدید هست ؟سردرد هم همراه دارد ؟

چیزی که میشه گفت استفراغ به همراه خون ودل درد ونفخ شدید از ناراحتیهای گوارشی خبر میدهد حتما باید به یکی از همکاران متخصص مراجعه کند وبا ازمایشات خونی وتست تنفس واندوسکوپی (در صورت ضرورت وتشخیص پزشک معالج)مشخص بشه ایا معده مشکل داره یا اثنی عشر ونوع بیماری هم مشخص خواهد شد

بازم تاکید میکنم سن بیمار ورنگ خونی که بیرون امده در تشخیص بیماری خیلی مهمه

امیدوارم راهنمایی لازم را کرده باشم $!!=)(=

اگه سوالی باز در این خصوص بود خوشحال میشم جواب بدم =)(=

golbano0
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۱۲:۴۴ قبل از ظهر
ساغر این فشار چیه که عمم انقدر زیاد داره میگن ارثیه به ما نرسه یه وقت:))

یه ماهه دارن بهش سرم میزنن فشارش بیاد پایین ((:::!:

دیروز بهش میگم چیز خوب نداری که فشار مشار برامون نزاری یه وقت :4:

جداً چجوری باید مهارش کرد ؟ :!:
عمه کوچیکمان است عاشقشیم :love::love::love::-*

کلاً من عاشق هرکی میشم مریض میشه :))مواظب خودتون باشید:4:

راستی حجامت انجام میدی بیایم رایگان؟:4:=P~

saqar
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۰۱:۱۱ قبل از ظهر
ساغر این فشار چیه که عمم انقدر زیاد داره میگن ارثیه به ما نرسه یه وقت:))

یه ماهه دارن بهش سرم میزنن فشارش بیاد پایین ((:::!:

دیروز بهش میگم چیز خوب نداری که فشار مشار برامون نزاری یه وقت :4:

جداً چجوری باید مهارش کرد ؟ :!:
عمه کوچیکمان است عاشقشیم :love::love::love::-*

کلاً من عاشق هرکی میشم مریض میشه :))مواظب خودتون باشید:4:

راستی حجامت انجام میدی بیایم رایگان؟:4:=P~

نه عزیزم من حجامت انجام نمیدم باید بری پیش متخصص حجامت

اما فشار خون :همه دارای فشار خون هستند چون خون در رگها جریان داره اما در عده ای این فشار خون با افزایش خون هم همراه هست که فشار را بالامیبره که میکن بیمار فشار خون داره که حتما باید کنترل بشه چون نام دیگه فشار خون بالا قاتل خاموشه
فشار خون بالا بر روی اعضای مختلف بدن مثل مغز عروق خونی قلب وکلیه ها تاثیر میذاره ..دیدی کسی که فشار خونش بالاست از نوعی احساس خفگی شکایت میکنه ؟؟درمان ان خیلی مهمه چون بدون علامت هست وشخص امکان داره که دچار حمله سکته مغزی یا قلبی بشه
متاسفانه هنوز علم علت دقیق اونو پیدا نکرده

فشار خون میتونه زنگ خطری باشه برای هشدار یک نارسایی قلبی که اگه درمان نشه خیلی خطرناکه
اما چطوری باید کنترلش کرد ؟
اولا که باید پزشک ازمایش خون بده تا مشخص بشه اوره و الکترولیتها برای بررسی عملکرد کلیه و همچنین چربی و قند خون....نوار قلب تا سلامت قلب یا نوع نارسایی که بوجود امده معلوم بشه...ازمایش ادرار تا در صورت وجود بیماری کلیوی درمان ان شروع بشه ...عکس از قفسه سینه تا اندازه قلب ویا علائم نارسایی قلب مشخص بشه ...در هر روز باید تا 3 نوبت فشار خون را کنترل کرد تا تغییرات ان وبالا وپایین بودن ان تحت کنترل باشه....

با این کارها وازمایشات میشه فهمید بیمار بخاطر چه نوع بیماری دچار فشارخون شده اما در کل میشه با کارهایی کمک کرد تا فشار خون بیاد پایین مثل: کم کردن نمک وپربی از سبد غذایی...استرس یکی از عوامل اصلی ایجاد فشار خون هست که باید استرس را از بین برد ...بیشتر اوقات هم فشار خون ژنتیکیه که کاریش نمیشه کرد ...اگه وزن بیمار کمه حتما باید اضافه وزن را با در نظر گرفتن مشورت متخصص تغذیه پایین بیارن ونرمش وحرکات ورزشی هم حتما باید در الویتهای کارهای روزمره قرار بگیره
اگه بیمار سیگاری یا خدای نکرده الکلی باشه حتما باید ترک بشه

گلی فشار خون در خانمهای سن بالا بیشتر شایعه هست نه خانمهای جوان اما در مردهای جوان بمراتب بیشتر دیده میشه
گلی جون اگه فشار خون در خانواده ارثی باشه افراد ان خانواده حتما فاکتورهای ابتلا به فشار خون را دارند که در این صورت باید همیشه از یک رژیم غذایی پیروی کرد که نمک وچربی ان کم باشه
امیدوارم که عمه شما هرچه زودتر خوب بشه =)(=:-*

nilo0o0far
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۰۳:۱۴ قبل از ظهر
سلام

ميخواستم اگه ممكنه يكم اطلاعات در مورد بيماري ام.اس بهم بدي و اينكه ايا اين بيماري كشندست يا نه و اگه بيماري خفيف باشه ايا امكان بهبودش وجود داره؟؟؟!!!

ممنون

Albalo0
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۰۹:۱۸ قبل از ظهر
خب ساغر جون اون 18 سالشه و خیلی خیلی هم استرسیه ! و اینکه خون با شدت از بدنش خارج میشه و زیاد هم هست و فکر کنم رنگ روشن هم باشه و دیگه اینکه دلدرد فقط میشه قبلش و هیچی نمی تونه بخوره . تو مدفوعش هم خون نیست

Albalo0
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۰۹:۲۴ قبل از ظهر
یه سوال در مورد خودم هم داشتم !
ببین من تو سن 14 سالگی ذات الریه گرفتم و خیلی دیر تشخیص دادن و خلاصه نفس کشیدن هم برام سخت شده بود و همش سینم خس خس می کرد بعد از یه مدت که بهم کپسول دادن خوب شدم
ولی الان که 18 سالمه هنوز هم وقتی سرما می خورم یا وقتای دیگه سینم همون جوری خس خس می کنه و حتی احساس تنگی نفسم می کنم
ممکنه از همون موقع هنوز روم مونده ؟

saqar
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۱۱:۲۸ قبل از ظهر
سلام

ميخواستم اگه ممكنه يكم اطلاعات در مورد بيماري ام.اس بهم بدي و اينكه ايا اين بيماري كشندست يا نه و اگه بيماري خفيف باشه ايا امكان بهبودش وجود داره؟؟؟!!!

ممنون

سلام عزیزم ...اولا که بهت خوش امدد میگم که عضو اینجا شدی امیدوارم که با بودنت در کنار پی سی دیناییها لحظات خوشی را در خاطراتت ماندگار بشه

نیلوفر جان گلبانو برای من خیلی عزیزه وهرکی هم که برای گلی عزی باشه برای منم عزیزه:-*:love:

اما در مورد ام اس:

این یک بیماری شایع سیستم اعصاب مركزی (مغز و نخاع) است که بنام مولیتپل اسكلروزیس شناخته میشه
در این بیماری سلولهای ایمنی بطور اشتباهی وبطور غیر عادی به غلافهای سلول های عصبی در مغز ونخاع را مورد حمله قرار میده که باعث بوجود امدت اختلالاتی در :بینایی-حسی-حرکتی -اجابت مزاج ومثانه-جنسی-تکلم-تعادلی-و....

ام اس بیشتر در خانمها شایع هست اما در مردها رشد بیشتری نشون میده وکلا در هر دو جنس از سن 40-50 هست
در مورد ام اس باید بیمار را تحت معاینه بالینی قرار داد تا نوع واندازه پیشرفت ان را تشخیص داد
ام اس کشنده نیست بلکه با تزریق مرتب ماهانه داروی خاص این بیماری میشه از پیرفت علایم ان کم یا کنترل کرد

اگه خفیف باشه که باید دید از نوع پیشرفت کننده هست یا در همین حد باقی خواهد ماند اما باید حتما زیر نظر پزشک درمانهای خاص خود را شروع کند
نیلوفر عزیز اگه سوالی بود حتما بپرس خوشحال میشم جواب بدم =)(=@};-

saqar
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۱۱:۵۹ قبل از ظهر
خب ساغر جون اون 18 سالشه و خیلی خیلی هم استرسیه ! و اینکه خون با شدت از بدنش خارج میشه و زیاد هم هست و فکر کنم رنگ روشن هم باشه و دیگه اینکه دلدرد فقط میشه قبلش و هیچی نمی تونه بخوره . تو مدفوعش هم خون نیست

اگه خونی که بیرون امده روشن بوده مشخص میکنه که قبل از حالت تهوع خونریزی رخ داده که ممکنه از معده یا دوازده یا روده بزرگ باشه که با لیزر یا تزریق وریدی خونریزی را بند می اوررند

من نباید بدون معاینه بالینی نظر بدم اما زخم‌های معده، وجود نوعی باکتری به نام هلیکوباکترپیلوری را میدهم که حتما با پزشک متخصص مشورت کرده تا نوع بیماری ونحوه درمان ان مشخص بشه =)(=

تشخیص خون در مدفوع هم فقط با تست ازمایشگاهی مشخص میشه چون گاهی انقدر کمه که با چشم دیده نمیشه بقولی میشه از خونریزی نامری در این موارد هم نام برد پس بهتره یک ازمایش در این خصوص هم با توصیه پزشک داده بشه

نگین جان استرس متاسفانه روی خیلی از سیستمهای بدن تاثیر سوئئ داره که بخوبی روی معده خیلی ها تجربه کرده اند کسی که استرس شدید داره باعث ترشح هورمون‌هایی نظیر آدرنالین میشه مه مخاط محافظتی معده را تخریب میکنه ودر ایجاد زخم معده موثر هست وسرعت میخشه

بهتره که استرس کنترل بشه وشرایطی که باعث ایجاد استرس میشه را تحت کنترل در اورد =)(=

saqar
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۱۲:۱۳ بعد از ظهر
یه سوال در مورد خودم هم داشتم !
ببین من تو سن 14 سالگی ذات الریه گرفتم و خیلی دیر تشخیص دادن و خلاصه نفس کشیدن هم برام سخت شده بود و همش سینم خس خس می کرد بعد از یه مدت که بهم کپسول دادن خوب شدم
ولی الان که 18 سالمه هنوز هم وقتی سرما می خورم یا وقتای دیگه سینم همون جوری خس خس می کنه و حتی احساس تنگی نفسم می کنم
ممکنه از همون موقع هنوز روم مونده ؟

خانمی باکتریهای این بیماری احتمال داره که هنوز وجود داشته باشه اما ضعیف شده باشند اولا که سعی کن همیشه خودت را از سرماخوردگی جلوگیری کنی ودوما همیشه به مقدار لازم مایعات مصرف کن زیرا که مایعات فراوان مانع از پیشرفت ویروس ذات الریه میشه

سعی هم کن مایعات گرم بنوشی وزیاد هم بنوشی =)(=@};-

Neo
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۱۲:۳۱ بعد از ظهر
سلام ساغر خانم راستش از آخرین باری که ویزیت‌ام کردین چند هفتهٔ می‌گذره منم رفتم نوار قلبی اما چیزی جز تأیید دکتر بر استرس و فشار عصبی عایدم نشد همینجور در مدفوعم خون دیده میشد که با مراجعه به پزشک همون نتیجه رو گرفتم که جز قرص خواب آور او‌ چنتا قرص عصبی چی‌ تجویز نشد اون یکی‌ مشکلم پیغام میدم؛)

saqar
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۰۲:۵۸ بعد از ظهر
سلام ساغر خانم راستش از آخرین باری که ویزیت‌ام کردین چند هفتهٔ می‌گذره منم رفتم نوار قلبی اما چیزی جز تأیید دکتر بر استرس و فشار عصبی عایدم نشد همینجور در مدفوعم خون دیده میشد که با مراجعه به پزشک همون نتیجه رو گرفتم که جز قرص خواب آور او‌ چنتا قرص عصبی چی‌ تجویز نشد اون یکی‌ مشکلم پیغام میدم؛)

سعید جان مراجعه کن به باکست جواب سوالی که در خصوصی ازم پرسیده بودی برات نوشتم

در ضمن در مورد مطالب بالایی که گفتی متاسفانه یادم نمیاد چیزی ممکنه برام بنویسی موضوع چی بوده ؟=)(=$%-

Neo
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۰۴:۲۲ بعد از ظهر
مظوع تیر کشیدن قلبم و وزن زیادم بود:D
دستت درد نکنه حتماً نگاه میکنم=)(=

saqar
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۰۴:۳۱ بعد از ظهر
درسته یادم افتاد ....الان چی ؟ هنوز اضافه وزن داری ؟ ازمایش چربی خون دادی؟

سعید جان استرس تاثیر بسیار مخربی روی سیستم دفاعی بدن وهمچنین قلب داره اگه دکترت نظر داده که باید استرست درمان بشه بهش اعتماد کن ودرمان را ادامه بده ودر کنار درمان از ورزش های سبک هم حتما استفاده کن خصوصا پیاده روی در جایی مثل پارک که اکسیژن بهتری را به ریه هات میروسونه(-_-)(-_-)

اصلا بگو ببینم یعنی چه که تو در این سن هم اضافه وزن داری وهم استرس ؟چیزی هم برای سنین کهنسالی بذار :-:$$$

nilo0o0far
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۰۴:۵۳ بعد از ظهر
مرسي عزيزم لطف كردي:-*

saqar
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۰۵:۰۳ بعد از ظهر
مرسي عزيزم لطف كردي:-*

خواهش میکنم خانمی وظیفه ام بود =)(=:-*:-*

Neo
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۹, ۰۷:۳۵ بعد از ظهر
:D
حتما ساغر خانمی اما آخه چیکار کنم دست خودم نیست نیتونم کنترلش کنم حتا با دارو؛؛)

golbano0
دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۸۹, ۱۲:۱۰ قبل از ظهر
سپاس دکی جونم:-*:love:

میگم ساغر اینایی که با تجویز گیاهی درمان میکنن چطوره؟

تحصیلات دارن یا از طبهای سنتی قدیم استفاده میکنن؟

من یکیو میشناسم کاسبیی بهم زده همه چیزم درمان میکنه جالبه مفصل و یا اعضایی رو که پزشکان میگن باید عمل شه مواد گیاهی میزنه و چند نفری هم که دیدم گفتن خوب شدیم:o

ولی من احساس میکنم تلقینه!$%-

شرمنده این الان یکم پارازیت بود ولی خوب دیگه سئوال داشتم://-:4:

saqar
دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۸۹, ۱۲:۲۹ قبل از ظهر
سپاس دکی جونم:-*:love:

میگم ساغر اینایی که با تجویز گیاهی درمان میکنن چطوره؟

تحصیلات دارن یا از طبهای سنتی قدیم استفاده میکنن؟

من یکیو میشناسم کاسبیی بهم زده همه چیزم درمان میکنه جالبه مفصل و یا اعضایی رو که پزشکان میگن باید عمل شه مواد گیاهی میزنه و چند نفری هم که دیدم گفتن خوب شدیم:o

ولی من احساس میکنم تلقینه!$%-

شرمنده این الان یکم پارازیت بود ولی خوب دیگه سئوال داشتم://-:4:

گلی جون طب سنتی مکمل طب مدرن هست واگه درست از گیاهان طبی استفاده بشه دیگه زیانهای داوهای شیمیایی را بر روی جوارح مختلف بدن را ندارند

کمترین اثر داروهای شیمیایی را میتونیم از خون اسم ببریم که غلظت خون از شایعترین انهاست
اما گیاهان طبی که بجا وبه مقدار نیاز تجویز میشه علاوه بر درمان بیماری بدن شخص را هم نیرو میده وباعث کم شدن سلامت بدنیش نمیشه ومفید هم هست

البته لازم به ذکره که در این وسط نباید از متقلبینی غافل بشیم که از سادگی مردم استفاده کرده ومعجونهای عجیب وغریبی به خورد مردم میدهند بنام گیاهان طبی که بعضا مسمومیتهای شدیدی هم ناشی از ان تجویزها وگیاهان تقلبی گزارش شده =)(=:-*

hosyne
سه شنبه ۰۴ خرداد ۸۹, ۰۳:۱۲ بعد از ظهر
سلام
من اخر نفهمیدم وقتی ادم خیلی گرمشه و عرق کرده میتونه اب بخوره یا نه
مثلا بعد باشگاه که از شدت گرما از کله من بخار بلند میشه :4: بدو بدو میرم طرف اب سرد کن و اب یخ میخورم همه بهم میگن نخور معدت میترکه نمیدونم ترک برمیده و از این جور چیزا
حالا شما که دکتری بگو اشکال داره اب موقع گرما بخورم یا نه ؟ :saqar:

zeya0633
سه شنبه ۰۴ خرداد ۸۹, ۰۴:۲۰ بعد از ظهر
بابا ساغر دکتر نیست مدرکش تقلبیه :4:

:NOTIFY::NOTIFY::NOTIFY:

saqar
سه شنبه ۰۴ خرداد ۸۹, ۰۴:۴۱ بعد از ظهر

روح سرگردان تو دلت یک امپول 10cc پر از هوا انگار میخواد درسته ؟؟؟:))

zeya0633
سه شنبه ۰۴ خرداد ۸۹, ۰۴:۴۷ بعد از ظهر
روح سرگردان تو دلت یک امپول 10cc پر از هوا انگار میخواد درسته ؟؟؟:))

حامی کجایی این دکتر تقلبیه میخواد جونمو بگیره ((::

saqar
سه شنبه ۰۴ خرداد ۸۹, ۰۴:۵۷ بعد از ظهر
سلام
من اخر نفهمیدم وقتی ادم خیلی گرمشه و عرق کرده میتونه اب بخوره یا نه
مثلا بعد باشگاه که از شدت گرما از کله من بخار بلند میشه :4: بدو بدو میرم طرف اب سرد کن و اب یخ میخورم همه بهم میگن نخور معدت میترکه نمیدونم ترک برمیده و از این جور چیزا
حالا شما که دکتری بگو اشکال داره اب موقع گرما بخورم یا نه ؟ :saqar:
کلا نیاز بدن هر کسی به آب حدود 1000 تا 2000 هزار میلیلیتر یعنی 6 تا 8 لیوان اب هست

تشنگی علامت نیاز به آب است . در واقع در این موقع بدن کم آب شده است. این عادت نا مطلوب باعث شده است بدن ما همیشه دچار کم آبی شود و بدنبال آن به سلامتی ضرر برسد . زمان نوشیدن آب نیز مهم است .
معمولا بهتر است پس از مسواک زدن دندان ها یک لیوان آب جوشیده نوشیده شود ، بهتر است حدود ساعت 10 صبح، پس از صرف نهار و تقریبا ساعت 15 بعد از ظهر ، قبل از صرف شام و قبل از خوابیدن یک لیوان آب نوشید. چرا این ساعات برای نوشیدن آب انتخاب می شود ؟ پس از خواب در تمام شب ، بدن انسان به آب نیاز دارد ، بامداد شکم خالی است ، آب سریعا وارد خون می شود و باعث می شود که خون غلیظ رقیق گردد و به گردش عادی خون مساعدت می شود . در چنین صورتی می توان از ابتلا به بیماری های قلبی و عروق مغز جلوگیری کرد. این برای بهبود روند گردش خون و تإمین خون و متابولیسم کلیوی مساعد بوده و می تواند سموم بدن را دفع کرده و معده را پاک کند. ساعت 10 قبل از ظهر ، پس از چند ساعت کار لازم است آب نوشیده شود تا آب دفع شده جبران گردد . با نوشیدن یک لیوان آب پس از صرف نهار ، می توان هاضمه را تقویت بخشید. حدود ساعت 15 ، با یک لیوان آب مغز هوشیار و بدن سرحال می شود . با نوشیدن یک لیوان آب قبل از صرف شام ، احساس سیری می شود و از چاقی جلوگیری می گردد . بدلیل آنکه انسان پس از به خواب رفتن گردش خون کندتری پیدا می کند و خونش غلیظ می گردد ، با نوشیدن آب قبل از خواب می توان خون را رقیق و از لخته شدن خون پیشگیری کرد. این برای سالخوردگان مهم است.
علاوه بر این ، نوشیدن آب برای انسان در حال ورزش بسیار مطلوب و علمی است . نوشیدن آب در جریان ورزش مهم و علمی است . می دانیم هنگام ورزش عرق زیادی از بدن انسان خارج می شود . باید قبل از تشنگی آب نوشید تا تعادل برقرار گردد . دوم – پس از ورزش هنگام نوشیدن آب باید توجه کرد که اندک و چندین بار آب نوشیده شود" .
علت مسمومیت آب با کم شدن نمک در بدن انسان ربط دارد. انسان در جریان ورزش عرق زیادی می کند و نمک بدن کم می شود . خوردن آب در این موقع به صورت افراطی خطرناک بوده و باعث مسمومیت می شود . پس از ورزش حرارت بدن بالا می رود ، آب بشکل عرق از بدن بیرون می رود و همراه آن نمک زیادی خارج می شود و توانایی بدن کاهش می یابد و باید بیشتر آب نوشید اما نباید سیراب شد .
روش صحیح نوشیدن آب پس از ورزش این است : اول باید با آب دهان را شستشو داد . سپس اندکی آب نوشید . مدتی بعدباید بازهم نوشید . البته پس از آنکه عرق زیادی دفع شد . این برای سلامتی مساعد است.

در ضمن حسین جان به هیچ وجه اب خیلی سرد بعد از ورزش ننوش :NOTIFY:=)(=

nina777
سه شنبه ۰۴ خرداد ۸۹, ۰۵:۰۴ بعد از ظهر
سلام ساغر جون..
اگه یه معده درد طولانی بشه باید چی کار کرد؟؟
دلیلش چی میتونه باشه؟
من یه 3-4 روزی معده درد گرفتم نه غذا بیرون خوردم نه چیز خاصی که بخوام اینجوری بشم
تا غذا نخورم هم معدم خوبه ولی همین که غذا میخورم معده دردم شروع میشه

saqar
سه شنبه ۰۴ خرداد ۸۹, ۰۵:۰۶ بعد از ظهر
حامی کجایی این دکتر تقلبیه میخواد جونمو بگیره ((::

مگه جونی هم ازت باقی مونده ای روح سرگردان ؟؟؟:))

یادت رفته چطوری جونتو گرفتیم وقیمه قیمه ات کردیم ؟؟؟؟=P~=P~

توهم زدی در حد تیم ملی =))

hosyne
سه شنبه ۰۴ خرداد ۸۹, ۰۵:۰۹ بعد از ظهر

بابا کجا تقلبی دیدی چه جوابی داد

saqar
سه شنبه ۰۴ خرداد ۸۹, ۰۵:۱۹ بعد از ظهر
سلام ساغر جون..
اگه یه معده درد طولانی بشه باید چی کار کرد؟؟
دلیلش چی میتونه باشه؟
من یه 3-4 روزی معده درد گرفتم نه غذا بیرون خوردم نه چیز خاصی که بخوام اینجوری بشم
تا غذا نخورم هم معدم خوبه ولی همین که غذا میخورم معده دردم شروع میشه

چجور غذاهایی میخوری ؟؟

ببین چه تغییراتی در نحوه خوردن ویا نوع غذاها ایجاد شده ؟

ایا داروهایی در این چند روز هم خوردی؟؟

میتونی از پیاده روی برای بهتر شدن عمل سیستم گوارشت استفاده کنی

یک ربع یا 20 دقیقه ثبل غذا یک لیوان اب بخور

در حین غذا به هیچ عنوان اب مخصوصا اب سرد نخور

غذاهای محرک مثل سرخ کردنی یا چرب ویا ادویه دار نخور

از شربت ابلیمو وعسل با ابجوش حتما استفاده کن
غدا را در وقت ونوبت بیشتر اما کم حجم حتما بخور
خوردن تند تند وخوب نجویدن هم باعث درد میشه
مهمتر از همه استرس ونگرانی شدید وطولانی مدت بطور مستقیم روی عملکرد معده تاثیر میذاره وباعث درد شدید مبشه

اگه علايمي همچون تهوع و استفراغ شديد، کم خوني، کاهش اشتها، کاهش وزن و گير کردن غذا در مري را مشاهده کردی حتما باید به پزشک متخصص رجوع کنی تا نوع عارضه مشخص بشه تا درمان لازم شروع بشه
نینایی بیشتر مراقب خودت باش خانمی:NOTIFY::-*=)(=

saqar
سه شنبه ۰۴ خرداد ۸۹, ۰۵:۲۳ بعد از ظهر
بابا کجا تقلبی دیدی چه جوابی داد

حسین جان زیاد حرفشو جدی نگیر این ضیا میخواد انتقام ان شبی را که بدست ما مقتول وقیمه قیمه شد وحالا روحش همه جا سرگردان میچرخه را بگیره :))=))

ضیا جان دوست داری اون روح درب وداغنتو هم درست وحسابی برات انالیز کنم ؟؟=P~=P~=))

omidr
چهارشنبه ۰۵ خرداد ۸۹, ۱۱:۰۷ بعد از ظهر
سلام ساغر جان خسته نباشی

برای تعرق زیاد چه درمانی اندیشیده شده که دیگه سراغ آدم نیاد

مخصوصا من کف دستام خیلی عرق میکنه (یعنی از سربازی معافم )
تو خونه که باشم هر 5 دقیقه میرم دستامو میشورم

دانشگاه قبل و بعد هر کلاس

هر جادیگه که باشم سعی میکنم دستشویی گیر بیارم دستامو بشورم

اصلا کلا از بهداشت خوشم میاد

ممنون میشم کمکم کنی

یه جا خوندم که عمل میکنن یه غده تعریق رو تو بدن یه کارایی روش انجام میدن و ....

hosyne
چهارشنبه ۰۵ خرداد ۸۹, ۱۱:۲۷ بعد از ظهر
سلام ساغر جان خسته نباشی

ممنون میشم کمکم کنی

سلام
متاسفانه این مشکل رو من هم دارم علاوه بر این به خاطر بعضی شرایطی که تا یه مدتی من دارم مجبورم روزی سه الی چهار بار در روز عرق خیلی شدید بکنم و مطمنمن نمیتونم روزی چند بار دوش بگیرم میخواستم بدونم راهی هست که بشه از این عرق جلو گیری کرد یا حداقل کمش کرد یا بوی زننده ایه عرق رو از بین برد
ممنون میشم اگه پاسخ بدین
از اقای امیدر هم ممنونم به خاطر مطرح کردن این سوال

saqar
پنجشنبه ۰۶ خرداد ۸۹, ۱۲:۳۱ قبل از ظهر
سلام ساغر جان خسته نباشی

ممنون میشم کمکم کنی

سلام

امید جان فقط کف دستت تعریق داره یا کلا تمام بدنت یا قسمتهایی از بدنت عرق میکنه ؟؟

$%-

saqar
پنجشنبه ۰۶ خرداد ۸۹, ۱۲:۵۷ قبل از ظهر
سلام
متاسفانه این مشکل رو من هم دارم علاوه بر این به خاطر بعضی شرایطی که تا یه مدتی من دارم مجبورم روزی سه الی چهار بار در روز عرق خیلی شدید بکنم و مطمنمن نمیتونم روزی چند بار دوش بگیرم میخواستم بدونم راهی هست که بشه از این عرق جلو گیری کرد یا حداقل کمش کرد یا بوی زننده ایه عرق رو از بین برد
ممنون میشم اگه پاسخ بدین
از اقای امیدر هم ممنونم به خاطر مطرح کردن این سوال

سلام

حسین جان تا بحال برای این بیماریت رفتی پیش دکتر ؟؟

اگه نرفتی بعد از خواندن توضیحات من ببین در چه مرحله ای از بیماری یا مشکل هستی وبرای درمان ان حتما مراجعه کن

توضیح بیماری :

احتمالا شما وامید جان به نوعی بیماری مبتلا هستید بنام هايپرهيدروسيس (بيماري غدد عرقي) که اتفاقا شایع هم هست
این بیماری میتواند قسمتی از بدن یا قسمتهایی را شامل بشه مثل کف دستها یا کف پا یا زیر بغل و.... که از سن 13 سالگی بخوبی قابل تشخیص هست وپزشک مربوطه با یک سری ازمایشات ید ونشاسته براحتی انرا تشخیص میدهد
در این نوع بیماری بدون در نظر گرفتن درجه حرارت بدن یا دمای اطراف شخص مرتب در حال عرق کردن هست وهیچ گاه بدنش خشک نمیشه از شدت تعریق
این بیماری در دو مرحله میتونه خودش را نشون بدهد 1- دوران نوزادی :که نوزاد از همان زمان ابتدای تولد تعریق دارد 2- در سن نوجوانی : که کمی دیر از از مرحله اول شروع میشه که دیگه تشخیص برای پزشک راحت تر خواهد شد
اصلا هم نباید نگران ونارات درمان ان بود چون براحتی قابل درمان وکنترل هست به صورتهای مختلف فقط باید به پزشک مربوطه مراجعه کنید تا درمان ان شروع بشه
امید جان از جراحی در این مورد سوال کرده بود که جوابش مثبت هست ودو نوع جراحی میشه در این خصوص بیماری انجام داد
اولي از طريق آندوسكپي و دومي برداشتن كلي غدد عرقي است.

در نوع اول پزشک جراح سلولهای مشکل زا را بعد از شناسایی انتخاب میکنه وانها را میسوزونه ( این روش دارای عوارضی هست که زیاد پیشنهاد نمیشه ومشکل بطور کامل برطرف نمیشه به علاوه امکان بروز مشکلات قلبی هم وجود داره )
در نوع دوم جراحی که هم گرانتر هست وهم اکثرا این روش را پیشنهاد وانتخاب میکنند برداشتن غددعرقی که بیهوشی عمومی صورت میگیرد وبین یک ساعت الی یک ونیم ساعت عمل طول میکشه وغالبا هم بدون عوارض هست
در کل توضیح بدم که با وجود پیشرفتهایی که در همه ابعاد علمی بوجود امده دیگه جایی برای نگرانی برای این بیماری وجود نداره کافیست که به پزشک مراجعه کنید تا روش درمانی صیحی برایتان در نظر گرفته شود

اگه سوالی در این خصوص یا در هر زمینه ای بود خوشحال خواهم شد جوابگو باشم @};-@};-=)(=
موفق باشید =)(=@};-

saqar
پنجشنبه ۰۶ خرداد ۸۹, ۱۱:۴۱ قبل از ظهر
حسین جان اگه جوابت را کامل تونستی دریافت کنی لطفا خبرم کن ...

همچنین امید عزیز.....

omidr
جمعه ۰۷ خرداد ۸۹, ۱۲:۵۹ بعد از ظهر
ممنون ساغر جان

حسین جان با هم در تماس باشیم
ببینیم چیکار کنیم

اگه شما زودتر رفتی دکتر به من بگو

ممنون

saqar
جمعه ۱۴ خرداد ۸۹, ۰۱:۲۹ بعد از ظهر
سلام...دیدم تایپیک داره زیر خاکی میشه زود کشیدم بیرون تا شاید کسی اگه سوالی داشت من در خدمتش باشم .....=)(=@};-

Commander
جمعه ۱۴ خرداد ۸۹, ۰۲:۰۰ بعد از ظهر
با سلام

برای فراموشی چیزی که هیچ جوره فراموش نمیشه شما چه راه حل یا دارو یا دکتری پیشنهاد می کینید

تازگیا همیشه ی روز در حال فکر وخیال هستم
مرسی

saqar
جمعه ۱۴ خرداد ۸۹, ۰۲:۳۶ بعد از ظهر
با سلام

برای فراموشی چیزی که هیچ جوره فراموش نمیشه شما چه راه حل یا دارو یا دکتری پیشنهاد می کینید

تازگیا همیشه ی روز در حال فکر وخیال هستم
مرسی

سلام دوست خوبم

با عرض شرمندگی من هنوز اسم شما را نمیدونم

چند سالتونه (برای نوع فراموشکاری پرسیدم)

در چه مواقعی حسس میکنید که حضور ذهن ندارید؟؟

ایا جدیدا درگیری ذهنی ندارید ؟
$%-

Commander
جمعه ۱۴ خرداد ۸۹, ۰۳:۱۲ بعد از ظهر
رضا هستم و 22 سالمه

البته خانوم ساغر یه مقدار سو تفاهم شد

مشکل من اینه زیادی حضور ذهن دارم

یکی از نزدیکانم در یه زمان کوتاه به طور متوالی یه سری استرس با دوز بالا وارد کرد به من و من میخوا بتونم خودش و کارایی که با من کرده و کارایی که الان می کنه رو فراموش کنم

من قبلا روحیه خیلی خیلی شادی داشتم

ولی الان مثلا یک دقیقه که میخندم بعدش یاد اتفاقاتی که برام پیش اومده میوفتم و به طور ناخوداگاه غمگین میشم واسه مدت طولانی
فکرم رو نمی تونم یه جا متمرکز کنم
نمیتونم زمان زیادی یه جا بشینم حالا چه تو جمع و تنهایی

معمولا هم اوج فکر و خیالم وقتیه که صبح از خواب بلند میشم به حضی که از خواب بلند میشم تا چند ساعت به طور دایم فکرم به سمت این قضیه میره

تازگیا قلبم هم وقتی فکر میکنم شدیدا درد می گیره
کلا به جایی رسیدم که دیگه تو زندگی چیزی واسم مهم نیست وضع تغذیه هم به هم ریخته زیاد نمیتونم غذا بخورم و سعی مسکنم بیشتر خواب باشم تا این درگیری ذهنی به سراغم نیاد

saqar
جمعه ۱۴ خرداد ۸۹, ۰۵:۵۳ بعد از ظهر
لازمه که توضیحاتی در مورد مغز وعملکرد ان داشته باشم شاید جواب سوالتان هم در بین مطالبی که میگم باشه

مغز یک انسان در حدود 60 %از چربی تشکیل شده وچیزی که بیشتر از هرچیزی یک مغز فعال بهش احتیاج داره اکسیژن وقندو امگا 3 هست که باید بهش برسه تا بدرستی کار کنه
گاهی اوقات در شرایطی خاص که میخواهیم از محفوظات مغز استفاده کنیم مغز نیاز به ید و آهن و روی وپروتئین داره ...هر وقت احساس کردید که مغزتون دیگه کشش نداره ونمیتونید خوب از اطلاعاتتون استفاده کنید شکتون به طرف کمبود آهن بره خصوصا که اگه بطور موقت در تشخیص رنگها دچار مشکل بشوید

پرخوری هم در یادگیری اثر سوئ داره گاهی اوقات تا 2 ساعت قادر نخواهید شد که از مغزتون بدرستی کار بکشید

بهتره صبحانه را خوب وسر وقت بخورید ومواد قندی هم حتما در سبد خوراکیهایتان باشه چون صبح بهترین زمان است برای غذا رسانی به مغز
ورزش جسمی وورزش مغزی یک راهکار دیگه برای فعالتر شدن مغز هست
ورزش مغزی منظور یادگیری مطالب جدید وبه روز هست

اما سوال شما فکر کنم این باشه که چطوری میشه یک خاطره نا خوشایند وگاها تلخ را فراموش کرددرسته ؟

پیشنهاد من برای شما بشرطی که در روز چندین مرتبه انجام بدین:

ان واقعه هرچی که هست برای خودتون مثل یک فیلم مجسمش کنید
خوب که مسلط شدین در این قسمت در مرحله بعد سعی کنید صداها را در ذهنتون از فیلم خاطرتون حذف کنید یعنی اون فیلم را بی صدا در خیالتون تماشا کنید
در مرحله بعدی سعی کنید فیلمی که در ذهنتون بصدا دارید تماشا میکنید رنگ را ازش بردارید وسیاه وسفید ببینید
تا این قسمت را مرحله به مرحله ایا موفق شدید انجام بدید ؟
مرحله بعد کمی دشواره اما سعی خودتونو بکنید وان اینه که فیلم را حالا بصورت یک عکس در تخیلتون در بیارید
حالا خوب به این عکس نگاه کنید نه رنگ داره ونه صدا شما در این قسمت سعی کنید در خیالتون روی عکس اب بریزید تا کاملا نامفهوم ونا مشخص بشه تصاویرش
حالا این عکس را سعی کنید در ذهنتون مچاله کنید

عکس مچاله شده را به ریزترین شکل موجود در بیارید
حالا دیگه چیزی از خاطرات وکارهایی که ناراحتتون کرده نمونده جز چندین نقطه کوچک شده که انهارا هم با شدت تمام معدومش کنید
اقا رضا اگه در روز چندین بار این عمل را با تمرکز انجام بدین اثر ان خاطره ناگوار دیگه ان چنان برایتان ناراحت کننده نخواهد شد
این روش را یکی از استادان روانشناس من در سال پنجم تحصیلم مکررا در کلاس به همه ما میگفت وعجیب بود که هر کسی که این راهکارها را انجام میداد نتیجه مثبت میگرفت
امیدوارم که مشکل شما هم به زودی برطرف گردد

Commander
جمعه ۱۴ خرداد ۸۹, ۰۶:۰۷ بعد از ظهر
لازمه که توضیحاتی در مورد مغز وعملکرد ان داشته باشم شاید جواب سوالتان هم در بین مطالبی که میگم باشه

مغز یک انسان در حدود 60 %از چربی تشکیل شده وچیزی که بیشتر از هرچیزی یک مغز فعال بهش احتیاج داره اکسیژن وقندو امگا 3 هست که باید بهش برسه تا بدرستی کار کنه
گاهی اوقات در شرایطی خاص که میخواهیم از محفوظات مغز استفاده کنیم مغز نیاز به ید و آهن و روی وپروتئین داره ...هر وقت احساس کردید که مغزتون دیگه کشش نداره ونمیتونید خوب از اطلاعاتتون استفاده کنید شکتون به طرف کمبود آهن بره خصوصا که اگه بطور موقت در تشخیص رنگها دچار مشکل بشوید

پرخوری هم در یادگیری اثر سوئ داره گاهی اوقات تا 2 ساعت قادر نخواهید شد که از مغزتون بدرستی کار بکشید

بهتره صبحانه را خوب وسر وقت بخورید ومواد قندی هم حتما در سبد خوراکیهایتان باشه چون صبح بهترین زمان است برای غذا رسانی به مغز
ورزش جسمی وورزش مغزی یک راهکار دیگه برای فعالتر شدن مغز هست
ورزش مغزی منظور یادگیری مطالب جدید وبه روز هست

اما سوال شما فکر کنم این باشه که چطوری میشه یک خاطره نا خوشایند وگاها تلخ را فراموش کرددرسته ؟

پیشنهاد من برای شما بشرطی که در روز چندین مرتبه انجام بدین:

ان واقعه هرچی که هست برای خودتون مثل یک فیلم مجسمش کنید
خوب که مسلط شدین در این قسمت در مرحله بعد سعی کنید صداها را در ذهنتون از فیلم خاطرتون حذف کنید یعنی اون فیلم را بی صدا در خیالتون تماشا کنید
در مرحله بعدی سعی کنید فیلمی که در ذهنتون بصدا دارید تماشا میکنید رنگ را ازش بردارید وسیاه وسفید ببینید
تا این قسمت را مرحله به مرحله ایا موفق شدید انجام بدید ؟
مرحله بعد کمی دشواره اما سعی خودتونو بکنید وان اینه که فیلم را حالا بصورت یک عکس در تخیلتون در بیارید
حالا خوب به این عکس نگاه کنید نه رنگ داره ونه صدا شما در این قسمت سعی کنید در خیالتون روی عکس اب بریزید تا کاملا نامفهوم ونا مشخص بشه تصاویرش
حالا این عکس را سعی کنید در ذهنتون مچاله کنید

عکس مچاله شده را به ریزترین شکل موجود در بیارید
حالا دیگه چیزی از خاطرات وکارهایی که ناراحتتون کرده نمونده جز چندین نقطه کوچک شده که انهارا هم با شدت تمام معدومش کنید
اقا رضا اگه در روز چندین بار این عمل را با تمرکز انجام بدین اثر ان خاطره ناگوار دیگه ان چنان برایتان ناراحت کننده نخواهد شد
این روش را یکی از استادان روانشناس من در سال پنجم تحصیلم مکررا در کلاس به همه ما میگفت وعجیب بود که هر کسی که این راهکارها را انجام میداد نتیجه مثبت میگرفت
امیدوارم که مشکل شما هم به زودی برطرف گردد

خیلی ممنون از راهنمایی تون

حتما کارهایی رو که گفتین انجام میدم و نتیجه رو به اطلاعتون می رسونم

saqar
جمعه ۱۴ خرداد ۸۹, ۰۶:۱۱ بعد از ظهر
امیدوارم که برای شما کاربرد داشته باشه البته اگه خواست خودتون باشه واراده کنید مطمئنم که اثربخش خواهد بود

تجربه هم نشون داده که عمدا فراموش کردن خاطرات بد خیلی موثر هست و راحت تر میشه با ان مواجه شد ودیگه از نظر روحی وروانی مثل دفعات اولیه اذیت نخواهید شد

موفق باشید منتظر هستم....

omidr
جمعه ۱۴ خرداد ۸۹, ۰۶:۱۲ بعد از ظهر
با اجازه از دکتر ساغر عزیز

رضا جان به نظر من مشکلی که شما داری از روح و روانت هست و هیچ ربطی به جسمت نداره که دارویی بخوری و خوب بشی

شما میتونی با دوستات بیشتر باشی با خانواده ات بیشتر باشی
با هم کوه برید

بیرون برید و کیف کنید

هر وقتی هم فکرت مشغول میشه و بهم میریزی باید خودتو سرگرم کنی

شما میتونی

من بیشتر از اینکه بخوام تو کار ساغر خانم یا شما فضولی کنم خواستم به شما روحیه بدم

من 20 ساله هستم
اگه خواستی میتونی برام ÷یغام خصوصی بدی و توضیح بدی که چه چیزی دقیقا ذهنت رو بهم میریزه

و با هم درد و دل میکنیم

اگه خواستی رفیق

از کسایی که از خودت بالاتر هستن (مثلا پولدارن و هی پز میدن ) و روحیه بد رو بهت منتقل میکنن دوری کن و باهاشون ارتباط کمتری داشته باش و با اونایی که شاد تر هستن بیشتر باش و مطمئن باش موفق میشی

تو میتونی رضا جان

تو میتونی
یه عبارت کوتاه مثل من میتونم رو بزن تو اتاقت که ببینی و هر روز هم به خودت بگو من میتونم

موفق باشی

ببخشید ساغر جان از فضولی
خواستم به هم نوع خودم روحیه بدم
خلاصه شرمنده

saqar
جمعه ۱۴ خرداد ۸۹, ۰۶:۲۰ بعد از ظهر
ممنون امید جان اتفاقا پیشنهاداتت خوبه اما وقتی که اقا رضا با خودش خلوت میکنه خاطرات مثل فیلم سینمایی براش بنمایش در میاد منم اگه توجه کرده باشی نه دارویی تجویز کردم ونه توصیه کردم که بره پیش روانشناس....راهکارهات خیلی خوبه برای شادتر شدن روحیه اما راهکاری که من دادم برای کل اوقات هست خصوصا وقتهایی که انسان با خودش خلوت میکنه

راستی اقا رضا این امید ما اهل قزوینه واز نظر خوراک وخوردنیهای خوشمزه خیلی داره بهش خوش میگذره هر جور شده باهاش یک قراری بذار واز خوردنیهای مخصوص قزوین که کم نیست حتما ازش بگیر (نذار تک خوری کنه داره بد عادت میشه )

اصلا هم از قیمه نثارش به راحتی رد نشو واز شیرینیهای خانگی هم چندین نوعش را ازش بخواه
(جای من خیلی خیلی هم خاااااااااااااااااالی کن)

Commander
جمعه ۱۴ خرداد ۸۹, ۰۶:۴۵ بعد از ظهر
ممنونم امید جان
دارم با تمام وجودم سعی خودم رو میکنم

کلا روحیه من طوریه که خاطراتم رو خیلی سخت فراموش میکنم

قبلا هرکی می خوست نصیحتم کنه میگفت که همه چیز با زمان فراموش میشه

هیچوقت فکر نمیکردم زمان بتونه این اتفاق رو از ذهن من پاک کنه
چون فکر میکردم زمان زیادی نتونم تحمل کنم:78:

ولی حالا کم کم دارم واسه خودم مثل سابق هدف ترسیم میکنم تو زندگیم هنوزم واسم خیلی سخته فکر نکردن ولی دارم سعی خودم رو میکنم باهاش کناربیام

امید جان اگه ایدی یاهو داری واسه من تو پیام خصوصی بفرست خوشحال میشم با هم حرف بزنیم

اتفاقا دیروز ما قزوین بودیم

به خوردن گیلاس مشغول بودیم@_)

ایشالا دفعه بعد خواستیم بیام حتما مزاحمتون میشیم:))

saqar
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۸۹, ۰۹:۳۳ قبل از ظهر
این تایپیک فراموش نشه برای همین دوباره اوردمش بالا ..

bibi_gol
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۸۹, ۱۱:۳۶ قبل از ظهر
چه خوب شد
ساغري سوال تخصصي
من اين روزها اوضاع معدم خيلي بهم ريخته يعني فار شديد بهم مياره طوري كه حس ميكنم معدم تو حلقمه همش دارم ادامس ميخورم هيچ راهي نداره؟ يعني بايد تحمل كنم؟
يه سوال ديگه اينكه شنيدم تو دوران بارداري و اواخر اون نبايد گوجه فرنگي و تخم مرغ مصرف كرد باد الومينيوم مياره درسته يا نه؟ چون من گوجه فرنگي خيلي مي خورم

saqar
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۸۹, ۰۸:۰۶ بعد از ظهر
چه خوب شد
ساغري سوال تخصصي
من اين روزها اوضاع معدم خيلي بهم ريخته يعني فار شديد بهم مياره طوري كه حس ميكنم معدم تو حلقمه همش دارم ادامس ميخورم هيچ راهي نداره؟ يعني بايد تحمل كنم؟
يه سوال ديگه اينكه شنيدم تو دوران بارداري و اواخر اون نبايد گوجه فرنگي و تخم مرغ مصرف كرد باد الومينيوم مياره درسته يا نه؟ چون من گوجه فرنگي خيلي مي خورم

سلام بی بی جان =)(=:-*...در مورد سوال اولت : این عارضه را عموما تمام خانمهای باردار در سه ماهه اول وسه ماهه اخر تجربه میکنند خصوصا بعد از ماه هشتم به بعد به نهایت خود میرسه علتش هم اینکه که جفت هورمون پروژسترون توليد مي كند كه باعث شل شدن عضلات صاف رحم مي شود. اين هورمون همچنين باعث شل شدن دريچه بين مري و معده شده كه باعث برگشت اسيد معده به داخل مري و احساس ناخوشايند سوزش مي شود.که تا اخر بارداری باید این حالت را تحمل کنی یا اگه پزشک تشخیص بده که مشکلی با خوردن داروهای ضد اسیدی مثل شربت المینیوم جی یا قرص رانیتیدین نداری استفاده کنی اما چند کار را برای بهبود شرایط میتونی انجام بدی ...غذا را چرب وروغنی یا ادویه دار ویا ترش استفاده نکنی ...در وعده های بیشتر به مقدار کمتر بخوری ...مدت زمان خوردن را بیشتر کنی یا بقولی اروم واهسته غذا بخوری ...از میوه های ترش کمتر استفاده کنی ...گوجه فرنگی که خودت گفتی زیاد دوست داری ومیخوری میتونه به اسیدی شدن معده ات وسوزش ان کمک کنه ...بی بی جان حتما فاصله شام تا خوابیدن 2 تا 3 ساعت باشه ...موقع خوابیدن هم ابتدا بحالت نیمه نشسته دراز بکش تا مطمئن بشی که سر دلت سوزش نداره ...در صبحانه ات هم حتما شیر گرم با عسل (اگه عسل وقعی باشه یعنی اب وشکر نداشته باشه اثرش شگفت انگیز خواهد بود )استفاده کن ...شیر سرد یا غذای سرد میتونه به سوزش معد ه ات کمک کنه پس سرد نخور کمی گرم کن ...توصیه میکنم که بعد از غذا سقز اصل استفاده کنی چون حالت اسیدی معده ات را از بین میبرد اگه سقز اصل نبود ادامس هم خوبه اما سعی کن نعنایی نباشه

سوال دومت : متوجه نشدم منظورت از باد المینیوم چی بود ؟؟اما خوردن تخم مرغ اگه منع پزشکی نداشته باشی برای تامین اهن مورد نیاز خودت وجنین بسیار لازمه چون جنین باید در طول بارداری مادر اهن مورد نیازش را از مادر بگیرد ودر کبرش ذخیره کند تا در ماههای اولیه تولدش دچار کم خونی نشود در ضمن جنین برای رشد در سه ماهه دوم وسوم خود به گروه ویتامین های B وپروتئین ها نیاز مبرم داره که در گوشت قرمز وسفید وماهی وتخم مرغ ولوبیا یافت میشه وخوردن تخم مرغ در صبحانه لازم وضروری است

گوجه فرنگی هم اگه معده ات را ناراحت میکنه کمتر استفاده کن اما اگه مشکل معده ات رفع شد یکی از گروه مواد غذایی لازم برای رشد جنین بحساب میاد=)(=

امیدوارم که با سلامتی وراحتی زایمان کنی ونوزادی سالم خداوند به شما هدیه کند $!!$!!$!!$!!

-PalaNgOm@H-
دوشنبه ۳۱ خرداد ۸۹, ۰۱:۰۴ قبل از ظهر
ساغرجون یه سوال دارم شاید کلیشه ای و تکراری باشه، ولی میخوام بدونم نگران کنندس یا نه!
من خیلی وقتا قلبم به شدت درد میگیره، گاهی بی دلیل و گاهیم که ناراحتم، دردش بیشتره. خیلی وقتام قفسه سینم و عضلات اطراف قلبم هم درد میگیره.
وخیلی وقتها هم یه حالت خیلی بدی درد میگیره که نمیتونم تحمل کنم ولی کوتاه کوتاه این اتفاق می افته. بعضی وقتا هم درد همراه با تند شدن ضربان قلبم هست که گاهی انقد این ضربان شدت میگیره که با تمام وجودم حسش میکنم. حتی تو سرم هم حسش میکنم. ینی یه جورایی حس میکنم همه بدنم داره میتپه! :4:
البته این تند شدن ضربان گاهی یهو اتفاق می افته بدو اینکه ذره ای استرس داشته باشم یا ناراحت باشم و این جور چیزا....
حالا من نگران خودم باشم یا نه دکتر ساغر جونم؟؟؟؟؟ $%-)_(:-SS
(اگه یکم تکرار داره حرفام و احیانا بد نوشتم، ببخش عزیزم :-* )

golbano0
سه شنبه ۰۱ تیر ۸۹, ۱۲:۵۸ قبل از ظهر
چه توپ تیشی افتاده تو قلبت محبوبه جون:love::4:

.................................................. ................

کسی که هپاتیت b داشته درمان میشه و بعد از اون عرقش زرده ربطی دارن اینا به هم؟)_(:4:

ممکنه مشکل کامل حل نشده باشه؟

اگه نه دلیلش چیه؟

$%-

پیشاپیش سپاس دکی جونم:-*@!

saqar
چهارشنبه ۰۲ تیر ۸۹, ۱۲:۳۷ قبل از ظهر
ساغرجون یه سوال دارم شاید کلیشه ای و تکراری باشه، ولی میخوام بدونم نگران کنندس یا نه!
من خیلی وقتا قلبم به شدت درد میگیره، گاهی بی دلیل و گاهیم که ناراحتم، دردش بیشتره. خیلی وقتام قفسه سینم و عضلات اطراف قلبم هم درد میگیره.
وخیلی وقتها هم یه حالت خیلی بدی درد میگیره که نمیتونم تحمل کنم ولی کوتاه کوتاه این اتفاق می افته. بعضی وقتا هم درد همراه با تند شدن ضربان قلبم هست که گاهی انقد این ضربان شدت میگیره که با تمام وجودم حسش میکنم. حتی تو سرم هم حسش میکنم. ینی یه جورایی حس میکنم همه بدنم داره میتپه! :4:
البته این تند شدن ضربان گاهی یهو اتفاق می افته بدو اینکه ذره ای استرس داشته باشم یا ناراحت باشم و این جور چیزا....
حالا من نگران خودم باشم یا نه دکتر ساغر جونم؟؟؟؟؟ $%-)_(:-SS
(اگه یکم تکرار داره حرفام و احیانا بد نوشتم، ببخش عزیزم :-* )

سلام عزیزدلم

خانمی هر دردی که از زیر گردن تا بالا شکم ایجاد بشه مهمه..ونباید ازش سر سری رد بشی
عموما درد قلب همراه با سنگینی قفسه سینه ودرد وفشار در ناحیه درد همراه باشه خطرناکه خصوصا که همراه با عرق سرد ..حالت تهوع ..تنگی نفس ..احساس سر گیجه ..ودرد احتمال داره به قسمتهای دیگه بدن مثل کمر ..چانه ..گردن وخصوصا دست وبازوی چپ انتشار پیدا کنه وکل این درد ها ممکنه فقط هم چند دقیقه طول بکشه

اما دردهایی که بعضا به درد قلب اشتباه گرفته میشه مثل : سوزش سر دل ...که گاهی با خوردن یک غذای سنگین وچرب این اتفاق میفته اما با خوردن یک داروی ضد اسید درد هم از بین میره- التهاب پرده در بر گیرنده ریه -التهاب غضروف بین دنده ها-ترس-زونا (یک بیماری پوستی)-دردهای ارجاعی مثل سنگ صفرا و...

اما خانمی اگه این علایم را مشاهده کردی جای درنگ نیست وباید به یک متخصص مراجعه کنی :
اظطراب وتپش قلب-دردهایی که به گردن وکمر وچانه پیشروی کنه خصوصا به دست وبازوی سمت چپ-تنگی نفس-عرق سرد کردن-مشکلات معده وحالت تهوع- ورم وتورم در پا هخصوصا در قسمت قوزک پا
امیدوارم که خبر سلامتی ات را همینجا بمن بدی @};-@};-=)(=

-PalaNgOm@H-
چهارشنبه ۰۲ تیر ۸۹, ۱۲:۵۵ قبل از ظهر
ممنون از راهنمائیت عزیز دلم. :-*
اون علائمو همه با هم اگه بود؟؟؟ یا اگه چنتاشم بود قبوله؟؟؟ :4:
آخه من همه اینارو ندارم. فقط چنتاشون:
تپش قلب و اظطراب- دردایی که به دست چپ و بازوی چپم پیشروی میکنه- گاهی تنگی نفس- همینا....

میسی عزیزم. امیدوارم... :-*

saqar
چهارشنبه ۰۲ تیر ۸۹, ۱۲:۵۹ قبل از ظهر
چه توپ تیشی افتاده تو قلبت محبوبه جون:love::4:

.................................................. ................

کسی که هپاتیت b داشته درمان میشه و بعد از اون عرقش زرده ربطی دارن اینا به هم؟)_(:4:

ممکنه مشکل کامل حل نشده باشه؟

اگه نه دلیلش چیه؟

$%-

پیشاپیش سپاس دکی جونم:-*@!

سلام گلی جان

عزیز دلم جای نگرانی نیست با اینکه کبد در گیر این بیماری میشه وتمام بدن زرد میشه واکثرا هم خوب میشن

عرق زرد هم احتمال داره بعد از رسیدن به سطح پوستی که زرد شده رنگ زرد بگیره اما برای تعیین دقیق علت باید به متخصص غدد رجوع شود

گلی جون هپاتیت احتمال داره زود تشخیص داده نشه یا با انفولانزا اشتباه گرفته بشه برای همین پزشک دستور ازمایش میده که مشخص بشه
موفق باشی عزیزم =)(=@};-:-*

saqar
چهارشنبه ۰۲ تیر ۸۹, ۰۱:۰۱ قبل از ظهر
ممنون از راهنمائیت عزیز دلم. :-*
اون علائمو همه با هم اگه بود؟؟؟ یا اگه چنتاشم بود قبوله؟؟؟ :4:
آخه من همه اینارو ندارم. فقط چنتاشون:
تپش قلب و اظطراب- دردایی که به دست چپ و بازوی چپم پیشروی میکنه- گاهی تنگی نفس- همینا....

میسی عزیزم. امیدوارم... :-*

خانمی با قلب نمیشه تعارف کرد اگه چندتا هم علایم بود حتما باید به پزشک مربوطه مراجعه کرد

کاری نکردم جز انجام وظیفه عزیزم@};-:-*

saqar
پنجشنبه ۰۳ تیر ۸۹, ۰۳:۳۵ بعد از ظهر
یک توصیه پزشکی برای کنترل چربی خون

كنترل چربي خون
چربي های مواد به دو گروه اشباع شده و اشباع نشده تقسيم می گردند. چربي های اشباع شده ( مانند گوشت قرمز سوسيس، کالباس، همبرگر، قلوه، مغز زبان، کره، پنير، بستنی، شکلات، نارگيل ، کلوچه، پيراشکی و شير پرچرب) مستقيما چربی خون را افزايش می دهند؛ در حالی که چربي های اشباع نشده ( مانند روغن زيتون، روغن آفتابگردان، روغن سويا، روغن ذرت و گوشت ماهی، اردک و غاز) چنين اثری ندارند ، به علاوه چربي های اشباع نشده موجود در ماهي نه تنها خطر انسداد عروق را کاهش می دهد، بلکه به رقيق شدن خون کمک می کنند. بنابراين برای کنترل چربي خون توصيه می كنم:
الف- مصرف مواد غذائی حاوی چربي های اشباع شده را تا حد ممکن کاهش دهيد.
ب - حداقل دوبار در هفته از ماهی ( به صورت کبابی يا پخته ) استفاده نماييد.
ج - حتی الامکان کره نباتی يا مارگارين را جايگزين کره معمولی كنيد.
د - در هفته بيشتر از سه يا چهار عدد تخم مرغ استفاده نكنيد.
ه - مرتب ورزش كنيد.
و- حداقل چهار تا پنج نوع ميوه يا سبزی تازه در وعده غذايي روزانه خود بگنجانيد.
ز- سيگار نكشيد.
ح - استرسهای محيطي را تا حد ممکن کاهش دهيد.

saqar
سه شنبه ۲۲ تیر ۸۹, ۰۹:۱۹ قبل از ظهر
در دو روز گذشته بیمارانی که دچار گرما زدگی شده بودند را به اورژانس بیمارستان می اوردند که اکثرا هم افرادی بودند که سنشان بالا بود ویا کودکانی بودند که تحمل گرما را نداشتند

دوستان عزیز مراقب سلامتیتون در این روزهای گرم باشید

از بیرون رفتن اگه لازم نیست تا حد امکان خودداری کنید
اگه هم میخواهید برید بیرون در بین ساعات 10 صبح تا 3 بعد از ظهر نرید

قبل از اینکه احساس تشنگی کنید اب بنوشید چون احساس تشنگی کردن مصادف با از دست دادن اب بدن هست
تا حد امکان از نوشیدن چای..قهوه...نوشابه های گازدار خود داری کنید
از شربت خاکشیروابلیموی خنک حتما استفاده کنید خاکشیر علاوه بر رفع عطش ضد عفونی کننده مجاری گوارشی هم هست
قبل از بیرون رفتن حتما از کرمهای ضد افتاب استفاده کنید
از کلاه وعینک ضد افتاب استفاده کنید
در سایه راه بروید
گرما زدگی را جدی بگیرید ومراقب سلامتی خودتان باشید دوستان عزیزم

Albalo0
سه شنبه ۲۲ تیر ۸۹, ۰۸:۱۶ بعد از ظهر
مرسی ساغر عزیز . همیشه به موقع تاپیکای مفید می زنی
امروز منم نزدیک بود گرما زده شم ! نیم دونم شایدم شدم ! خلاصه که کلی زجر کشیدم :))

Albalo0
سه شنبه ۲۲ تیر ۸۹, ۰۸:۲۳ بعد از ظهر
منم یه سوال داشتم
من یه مشکلی دارم اینکه همیشه شدید حالت تهوع میگیرم که با گرما تشدید میشه ولی خیلی اذیتم می کنه . حتی وقتی تو ماشین چشام باز باشه و به اطراف نگاه کنم حالت تهوع می گیرم . یهویی شدید شروع می کنم به عرق کردن و صورتم داغ میشه . موقع خاصی هم نیست تقریبا همیشه این جوریم .
و دیگه اینکه با وجود اینکه کم خونی ندارم ولی اکثرا سرگیجه های بدی می گیرم که یک دفعه می گیره و همون موقع قطع میشه مخصوصا موقع گرمی . حالا نیاز هست که حضوری برم پیشه یه پزشک ؟
داروی خاصی (گیاهی یا غیر گیاهی ) هست که این حالتامو کم کنه ؟ و کلا مسئله ی خاصیه و جدی بگیرمش ؟
ممنونم ساغر جون به خاطر راهنماییهات

saqar
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۸۹, ۰۷:۲۵ قبل از ظهر
سلام نگین جان خوبي ؟عيدت مبارك شرمنده سوالتو الان دیدم خانمی
اكثر خانمها آنمي به علت پريود ،زايمان ،دوره نفاس ،دروان بارداري ،دوره شير دهي وسوتغذيه و ....دارند سرگيجه فقط يك علت هشدار دهنده است نه يك بيماري ،ميتواند ناشي از آنمي ،عفونت گوش مثل اوتيت مديا ،بيماري گوشي منير ،افزايش فشارخون ،چربي خون بالا،بيماري مسافرت ،ضعف چشماني ،تومور مغزي و...باشد البته مسايل عصبي را نبايد از ياد برد .

پیشنهاد میکنم حتما آزمايشات كامل مخصوصا چربي و سي بي سي اچ وان و تيروئيد رابدی و به من لطفا گزارش فرمائي

تا نظرم در خصوص مشکلت بدم ...

saqar
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۸۹, ۱۰:۱۲ قبل از ظهر
هشدار بهداشتی

زیتون سیاه

مقدمه:

تزئین غذا ها و انواع سالاد با زیتون زیبایی خاصی را به میز غذا می دهد و این ماده غذایی بسیار مفید است ، ولی لازم است نکته مهمی را در این باره بدانیم.

زیتون سیاه :

این زیتون در کشور اسپانیا و ایتالیا به دست می آید و در کشورهای دیگر به علت شرایط خاص آب ، هوا و خاک فقط زیتون سبز پروش پیدا میکند.

به علت زیبایی که زیتون سیاه دارد ، قیمت آن بیشتر از زیتون سبز است . بنابر این زیتون از کشورهای فوق وارد ایران نمیشود.

و وارد کنندگان به علت قیمت تمتم شده بالا ، تمایلی به واردات این محصول ندارند.

در عوض روشی وجود دارد که زیتون سبز را به صورت سیاه رنگ در می آورد. این عمل معمولا با استفاده از سولفات آهن صورت میپذیرد.

این ماده سمی میباشد و این روش فرآوری مناسب نیست.

ترکیه یکی از کشورهایی است که به این روش زیتون سیاه را تولید میکند.

برای حفظ سلامتی خود و خانواده از خرید و مصرف زیتون سیاه در هر نوع بسته بندی جداً خودداری نمایید.

zeya0633
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۸۹, ۱۱:۳۰ قبل از ظهر
ساغر جون خسته نباشی خوشحالم که چنین دکتری تو سایت داریم :4:

saqar
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۸۹, ۰۳:۵۴ بعد از ظهر
ساغر جون خسته نباشی خوشحالم که چنین دکتری تو سایت داریم :4:

ممنون ضیا جان لطف داری تو =)(=@};-@};-

Albalo0
پنجشنبه ۰۷ مرداد ۸۹, ۰۴:۵۸ بعد از ظهر
سلام ساغر جان
همون طور که گفتم چندین ساله این مشکل رو دارم و سال پیش آزمایش خون کامل دادم (واسه این مشکلم نه کلا یه تست دادم ! ) و هیچ مشکلی نداشتم . همون طور که گفتم حتی کم خونی آنچنانی نداشتم . تنها مشکل یه خورده عفونت خون بود که چون کم بود اقدامی نکردم

یه سوال دیگه .
امروز صبح که از خواب بیدار شدم احساس کردم گلوم شدید ورم کرده و درد می کرد . قبلا هم اینجوری شده بودم و تو گلوم آفت زده بود (زیاد این اتفاق می یفته برام ! ) ولی ایندفعه مسئله ی عجیب این بود که سقف دهنم نزدیک گلوم یه حالتی داشت انگار زخم شده .
چی کار کنم ؟ حضوری برم دکتر یا خوب میشه ؟

saqar
پنجشنبه ۰۷ مرداد ۸۹, ۰۹:۰۲ بعد از ظهر
سلام ساغر جان
همون طور که گفتم چندین ساله این مشکل رو دارم و سال پیش آزمایش خون کامل دادم (واسه این مشکلم نه کلا یه تست دادم ! ) و هیچ مشکلی نداشتم . همون طور که گفتم حتی کم خونی آنچنانی نداشتم . تنها مشکل یه خورده عفونت خون بود که چون کم بود اقدامی نکردم

یه سوال دیگه .
امروز صبح که از خواب بیدار شدم احساس کردم گلوم شدید ورم کرده و درد می کرد . قبلا هم اینجوری شده بودم و تو گلوم آفت زده بود (زیاد این اتفاق می یفته برام ! ) ولی ایندفعه مسئله ی عجیب این بود که سقف دهنم نزدیک گلوم یه حالتی داشت انگار زخم شده .
چی کار کنم ؟ حضوری برم دکتر یا خوب میشه ؟

سلام نگین جان رسیدن بخیر خانمی

عزیزم اگه برات سخت نیست و ناراحتت نمیکنه فکر کنم لازم باشه یکبار دیگه ازمایش بدی و برام از ازمایشاتت یک عکس بگیر برام یا ایمیل کن یا خصوصی برام بفرست تا مشخص بشه مشکلی داری یا نه

التهاب گلوت هم به احتمال زیاد کمبود اهن یا گروه ویتامین های B ویا وجود ویروس میباشد اما بهتره یم مراجعه ای به متخصص گوش وحلق وبینی بکنی تا خیالت راحت بشه

در ضمن نگین جان اکثر این مشکلات ناشی از استرس هم میتونه باشه بهتره کمی در کنترل استرسهای وارده به خودت بیشتر کار کنی

برات سلامتی همراه با شادمانی در همه حال ارزومندم$!!$!!

منتظر هستم بیخبرم نذار:-*=)(=

Albalo0
جمعه ۰۸ مرداد ۸۹, ۰۲:۴۹ بعد از ظهر
مرسی از راهنمایی هات ساغر جان :)

saqar
شنبه ۰۹ مرداد ۸۹, ۱۲:۲۰ قبل از ظهر
خواهش میکنم نگین جان

عزیزم اگه برات مقدور هست یک عکس از ازمایشات سال قبلت برام بفرست تا نگاهی بهش بکنم

حتما جدید هم ازمایش برو

منتظرم عزیزم...

Albalo0
شنبه ۰۹ مرداد ۸۹, ۰۹:۰۰ قبل از ظهر
راستش کلا من از آمپول و سوزن می ترسم در حده مرگ ! این قبلیه هم مامانم خودش اومد تو خونه با بدبختی ازم گرفت :4:

ولی قبلی رو اگه بتونم اسکن می کنم و می فرستم
میسی ساغر جونم

saqar
شنبه ۰۹ مرداد ۸۹, ۰۹:۳۹ قبل از ظهر
اشکالی نداره عزیزم همونو بفرست تا نگاهی بهش بکنم

یادم باشه هر وقت امدم مشهد یک سری بهت بزنم تا ترست را از امپول برطرف کنم :4::41:

Albalo0
شنبه ۰۹ مرداد ۸۹, ۰۱:۳۰ بعد از ظهر
اشکالی نداره عزیزم همونو بفرست تا نگاهی بهش بکنم

یادم باشه هر وقت امدم مشهد یک سری بهت بزنم تا ترست را از امپول برطرف کنم :4::41:

مامانم اجازه نمیده با غریبه ها حرف بزنم :4: 5شنبه یه واکسن دارم *()_ از همین الان ترس برم داشته :!: ((::

saqar
جمعه ۲۲ مرداد ۸۹, ۰۷:۳۸ قبل از ظهر
.:: برنامه غذایی روزه داران در ماه مبارك رمضان ::.

http://persian-star.org/1389/5/20/pezeshki/001.jpg (http://www.persian-star.org/)
اصل كلی برای پیروی از برنامه های غذایی صحیح، مصرف غذاهای متنوع است. رعایت این مسئله در طول ماه مبارك رمضان نیز بسیار حائز اهمیت است. مسئله قابل توجه این است كه بر خلاف تصور عموم، نیازی نیست كه در این ماه حجم زیادی از غذا را در وعده های افطار و سحر مصرف كنید.
در طول ماه رمضان میزان سوخت و ساز بدن شما كاهش می یابد و ساز و كارهای تنظیم كننده شروع به فعالیت می كنند. مهم ترین ساز و كار فعال، سوخت چربی بدن است كه می تواند میزان كلسترول خون را كنترل كند و بهمین دلیل نیازی به مصرف غذاهای پركالری نیست.
برنامه غذایی را باید طوری تنظیم كنید كه دچار كاهش یا افزایش وزن نشوید. البته باید توجه كنید برای افرادی كه اضافه وزن دارند، این ماه بهترین فرصت برای پیروی از غذاهای سبك و كم كالری و در نتیجه كاهش وزن است. برنامه غذایی شما در ماه مبارك رمضان باید به گونه ای باشد كه تمام گروه های غذایی به صورت زیر مصرف شوند:

1. نان وغلات:
این گروه شامل انوع نان، سیب زمینی و ماكارونی است كه منابع خوبی از انرژی، مواد حاوی نشاسته، پروتئین، املاح و فیبر هستند. توصیه می شود از نان های كامل مانند نان سنگك و جو، كه منابع خوب فیبر هستند، استفاده كنید.

2. شیر و لبنیات:
این گروه شامل شیر، ماست، پنیر، دوغ و كشك است، كه منابع خوبی از كلسیم و پروتئین برای حفظ فعالیت طبیعی بدن هستند، ولی بهتر است انواع كم چرب و كم نمك را انتخاب كنید.

3. گوشت و جانشین های آن:
این گروه شامل انواع گوشت های قرمز و سفید، تخم مرغ و حبوبات هستند كه منابع خوبی از پروتئین ، ویتامین های گروه B و آهن می باشند. هنگام استفاده از گوشت قرمز، چربی های قابل رؤیت گوشت را پاك كرده و از حبوبات و گوشت سفید بیشتر از گوشت قرمز استفاده كنید.

4. سبزی ها :
از انواع سبزی به صورت پخته یا خام در برنامه رژیم روزانه استفاده كنید. این گروه منابع خوبی از ویتامین های A,C و فیبر هستند.

5. میوه ها:
این گروه شامل انواع میوه های تازه و خشك مانند برگه ها، كمپوت و آب میوه ها بوده و منابع خوبی از ویتامین C و فیبر هستند. توصیه می شود از مركبات كه منبع خوب ویتامین C هستند، به طور روزانه استفاده كنید و در صورت تمایل از آبمیوه و كمپوت، حتماً از نوع خانگی و با میزان قند كم، مصرف كنید.

6. گروه متفرقه
این گروه شامل انواع دانه های گیاهی از قبیل پسته، بادام و فندق، و انواع روغن های مایع، جامد، كره ،خامه، سس سفید هستند. همچنین منابع خوبی برای تأمین انرژی و ویتامین محلول در چربی ( A,D,E,K) به شمار می روند. توصیه می كنیم مصرف روغن های جامد نباتی و حیوانی، كره، خامه، سس سفید، انواع دسرها، شیرینی ها و شكلات را كاهش دهید و از روغن های مایع گیاهی مانند زیتون و دانه های گیاهی از قبیل پسته، بادام، فندق و بادام زمینی استفاده كنید.

:: چند توصیه مهم برای روزه داری

1. غذاهای پر حجم برای سحری استفاده نكنید.
2. از مصرف غذاهای چرب برای سحری پرهیز كنید.
3. از مصرف چای زیاد در سحری خودداری كنید.
4. از كربوهیدرات های پیچیده مانند نان، برنج، سیب زمینی در وعده سحر استفاده كنید. مصرف این مواد باعث كاهش حس گرسنگی در طول روز می شود.
5. با منابع قندی و انرژی مانند خرما، آب میوه، انواع شربت و شله زرد افطار كنید.
6. اگر وعده افطار و شام جدا بودند، شام را سبك و كم حجم میل كنید. هیچ گاه چند نوع غذا را با هم مصرف نكنید.
7. مصرف شام را با استفاده از میوه در حجم كم خاتمه دهید.
8. پس از مصرف شام، حتما وعده مختصری، شامل میوه، شیر یا انواع مغزهای گیاهی مانند پسته و بادام استفاده كنید.
9. از زمان صرف افطار تا قبل ازخواب مایعات، زیاد بنوشید.
10. از مصرف انواع دسرها و شیرینی هایی با شكر زیاد در برنامه افطار و سحر خودداری كنید.
11. مصرف قندها و شیرینی های طبیعی مانند خرما و توت را كه منابع خوبی از املاح، ویتامین ها و انرژی هستند را بعنوان جایگزین انواع شیرینی تهیه شده با شكر توصیه می كنیم.
12. مصرف غذا در وعده های سحر و افطار به صورتی باشد كه هیچگاه احساس سیری كامل نكنید.
13. با وجود این كه روزه داری می تواند، مشكلات سلامتی مانند فشار خون بالا، چربی خون بالا، چاقی و اختلالات گوارشی را بهبود بخشد، اما افرادی كه بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری های قلبی وعروقی، نارسایی های كلیه و نوسانات فشار خون دارند، حتماً با پزشك معالج خود مشورت كرده و در صورت صلاحدید پزشك می توانند روزه بگیرند.

:: نمونه رژیم 2200 كالری برای فرد بزرگسال با فعالیت سبك

سحر: نان سنگك یا تافتون 4 كف دست( یك كف دست = 10×10 سانتی متر)
پنیر پاستوریزه 30 گرم( به اندازه یك قوطی كبریت )
شیر یك دوم لیوان معمولی كم چرب
یك عدد میوه متوسط

افطار: یك لیوان شیر كم چرب داغ + 3 عدد خرما
3 برش نان سنگك یا تافتون 10×10 سانتی متر+ 15 گرم پنیر كم نمك + یك عدد گوجه فرنگی + یك عدد میوه متوسط

شام: یك و یك سوم لیوان برنج پخته + 90 گرم گوشت مرغ بدون پوست + چهار قاشق مرباخوری روغن مایع + یك لیوان سالاد + یك عدد میوه متوسط یا یك دوم لیوان آب میوه تازه. برای تهیه سس سالاد می توانید یك قاشق مرباخوری روغن زیتون را با كمی سركه یا آبلیمو مخلوط و استفاده كنید.

بعد از شام: یك عدد میوه متوسط + دوازده عدد پسته یا بادام یا فندق+ دو عدد برگه.

rasool
جمعه ۲۲ مرداد ۸۹, ۰۷:۵۲ قبل از ظهر
این عکسی که شما گذاشتی ساغر جان الان روزه مو باز مکینم

saqar
یکشنبه ۲۴ مرداد ۸۹, ۰۶:۳۳ بعد از ظهر
توصیه‌های سحری (http://www.p30data.com/forum/news-113788.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2010/8/chay.jpg

دکتر مهدی شعبانی:
مواد شیرین برای وعده سحر توصیه نمی‌شود زیرا سیری زودرس ایجاد کرده و گرسنگی سریع را هم به‌دنبال دارند.
از مصرف غذاهای چرب، حجیم، نفاخ و دیر هضم خاصه در وعده سحری اجتناب شود. بهترین غذا برای

سحری، کربو هیدرات‌های پیچیده است مثل نان سبوس دار، برنج، حبوبات، سیب زمینی و غلات. به وعده

سحری اهمیت زیادی بدهیم زیرا حکم صبحانه را داشته و عامل نیرومندی بدن و استحکام استخوان و تقویت

اعصاب است. ماست، دوغ، خیار شور و نوشابه برای سحری توصیه نمی‌شوند، زیرا عطش را تشدید

می‌کنند. عدم‌مصرف سحری موجب سوخت ناقص چربی‌ها، بوی بد دهان، ضعف، سردرد و دردهای عضلانی و کاهش هوشیاری و تمرکز حواس می‌شود.

نوشیدن آب زیاد در سحر، برای پرهیز از تشنگی طول روز، تقریباً هیچ کمکی نمی‌کند. فقط حجم ادرار را

افزایش داده و به قلب و کلیه‌ها فشار بیشتری وارد می‌کند. از مصرف چای زیاد و پر‌رنگ، در سحر اجتناب شود

زیرا با افزایش ادرار، باعث دفع آب و املاح بدن در طول روز می‌شود. پرخوری در سحر، ضمن ایجاد امتلا در

سیستم گوارشی، ایجاد کسالت کرده و شادابی و نشاط را از بین می‌برد.غذاهای سرخ کردنی و خشک مثل

کوکوها و کتلت بسیار عطش آور هستند و لااقل مناسب وعده سحر نیستند.

توصیه‌های عمومی
بعد از افطار و سحر، زمان مناسبی برای مطالعه است. با تنظیم ساعات خواب، مطالعه، ورزش و تفریح، ضمن

بهره‌برداری از برکات معنوی این ماه، از سایر نیازها هم غافل نشویم. رژیم غذایی در ماه مبارک‌رمضان، متعادل

و متنوع باشد، ولی در یک وعده از یک نوع غذا استفاده شود. وقت با ارزش خود را صرف کارهای بیهوده

نکنیم. این ماه به سرعت می‌گذرد و فرصت‌ها به پایان می‌رسد. ترجیحاً خواب بعد از سحر را به بعد از ظهر

موکول کنیم. از بیداری شب تا دیروقت بپرهیزیم تا از برکات سحر، شایسته‌تر بهره‌مند شویم. انجام فرایض و

مستحبات نیازمند برخورداری از جسمی سالم و روحی با نشاط است. این ماه را با پرخوری یا بد خوری از

دست ندهیم. خوراک خود را کاهش دهیم و با صبر و استقامت، موجبات تقویت اراده، پاکسازی درون و تزکیه نفس را فراهم آوریم.

یادمان باشد که روزه فقط یک رژیم غذایی نیست و اگرچه می‌توان در این ماه، وزن بدن را با رعایت رژیم

مناسب حفظ کرد، ولی کاهش وزن به روح و فلسفه روزه نزدیک‌تر است. سفره‌های رنگارنگ و اسراف در

نعمات الهی، تناسبی با حقیقت روزه داری ندارد. به بهداشت دهان و دندان توجه بیشتری کرده و از مسواک و

نخ دندان پس از افطار و سحر به شکل صحیح استفاده کنیم. در مدت روزه داری از انجام حرکات و فعالیت‌های

سنگین، حمام داغ، خون دادن و حجامت و هر کاری که احتمال ضعف را افزایش دهد، خودداری کنیم.

ماه رمضان، فرصتی برای بهره‌مندی از چرب و شیرین دنیا نیست بلکه غنیمتی است تا توشه برگیریم. پس

بکوشیم با رعایت دستورات و آداب تغذیه، نه آنچنان آکنده باشیم که از یاد خدا و محرومان و انجام فرایض غافل

شویم و نه آنچنان مغلوب ضعف و عطش گردیم که توانی باقی نماند.

rasool
یکشنبه ۲۴ مرداد ۸۹, ۱۱:۴۷ بعد از ظهر
مرسی خانم دکتر

bibi_gol
دوشنبه ۲۵ مرداد ۸۹, ۰۴:۱۲ بعد از ظهر
ساغر جان يه سوال مهم
يه مشكلي برام پيش اومده البته الان خيلي بهتر شدم اما دليلشو نفهميدم
6روز پيش با خارش شديد سر از خواب بيدار شدم به شدت خارش داشتم طوري كه فكر كردم شپش افتاده به جونم ،صبحش متوجه شدم اطراف چشم رو پلكم بالاي ابرو جوشهاي قرمز و متورم زده كه تا شب چنان ورم كرد كه چشمام باز نميشد و به شدت خارش داشت شبيه كهير بود بعد كف دستم و رو انگشتاي دست و پام و همينطور به ترتيب گردن و همه جاي بدنم
دكتر رفتم يه امپول برام نوشت كه زدم كمي بهتر شدم اما هر دفعه يه جاي بدنم شروع به خارش ميكنه بعدش كهير مي زنه و از شدت خارش درد ميگيره دكتر هم گفت چون بچه شير ميدم امپول كورتون دار نميتونم بزنم نمي دونم چرا اينجوري شدم چيز خاصي هم نخوردم ، از ديشب حالت سنگيني تو قفسه سينه دارم فكر ميكنم چيزي تو گلوم گير كرده يعني ميشه به ريه هام رسيده باشه؟

saqar
پنجشنبه ۲۸ مرداد ۸۹, ۰۶:۰۱ قبل از ظهر
سلام بی بی جان

شرمنده عزیزم من سوال شما را الان دیدم .... استفاده از كورتون مشكل خاصي در بيماري كه زايمان كرده ندارد

بنظرم مبرسه که شما دچار آلرژي فصلي شدی كه ميتونه در اثر استفاده از دارويا مواد آرايشي يا استفاده

از لباسهاي تازه خريده شده يا نهايتا غذا و آب و هوا باشد بهر تقدير اول بايد درمان شده و در عدم درمان

هيستوري خوبي در رابطه با موارد بالا گرفته شده و نهايتا آزمايشات كامل شوند

ثبت نام نشده
سه شنبه ۰۲ شهریور ۸۹, ۰۱:۵۲ قبل از ظهر
من سوالی در مورد مریضی پدرم دارم
من پدری دارم 59 ساله بسیار سالم و ورزشکار تنها مشکل پدرم این بود که در پیاده روی تنبل بود و می گفت چون از 19 سالگی ماشین داشتم اینجوری شدم و گرنه پدرم بسیار فرز و چابک است که زبانزد عام و خاصه
مدتی قبل پدرم برای چک آپ حج به دکتر رفت و به او گفتند تست ورزش و از آنجا که همیشه در پیاده روی کم می آورد کارش کشید به بعد اکو و بعد هم آنژیو گرافی؟
که بعد معلوم شد چیزی نیست من دایی دارم که فوق تخصص قلبه اون گفت که برود و آنژیو گرافی را انجام دهد و بعد هم گفت هیچی نیست
اما در این دوماهه بعد اون پدر سالم و قوی من که زبانزد عام و خاص بود دیگه روی سلامت را ندیده نمی دونم دلیلش چیه؟ لرز می کنه پاش باد می کنه کلا قیافش رنجور شده من نمی دونم به چی بر میگرده؟هر آزمایشی میده ؟ پدر سالم من این دو ماه شده همش آزمایش؟ از منیژیت بگیر تا تب مالت!میگن چیزیت نیست عصبیه اما دیگه داره اذیت میشه؟اینم بگم امسال عده ای از نزدیکانشو از دست داد و بسیار حساس و عاطفیه؟کسی میدونه این لرز حواس پرتی سفت شدن گردن دست و گرفتکی دست و پا و درد در قفسه سینه به چه بیماری بر می گردد؟

Mikrobe-Sorati
سه شنبه ۰۲ شهریور ۸۹, ۰۱:۵۵ قبل از ظهر
دوست عزيز لطف كنيد اول ثبت نام كنيد =)(=@};-

saqar
سه شنبه ۰۲ شهریور ۸۹, ۰۹:۳۹ قبل از ظهر
سلام
دوست عزیز لطفا ابتدا ثبت نام کنید تا بدونیم دوست جدیدمان کی هست وبیشتر با شما اشنا شویم

اما جواب:

من ازمایشات پدر شما را ندیدم اما اگه همکاران من جواب دادند وگفتند مشکل خاصی ندارند جز اعصاب حتما درست گفتند چون مادر بیماریها اعصاب میباشد ومیتواند از یک فرد سالم وتندرست وورزشکار به ادمی بیمار ورنجور مبتلا سازد

احتمال هم میدهم که پدر شما دچار کم خونی شده باشد بهتره از این نظر هم مورد بررسی قرار بگیرند

دوست ندارم این مورد را بگم اما ایا از نظر وجود بیماری پارکینسون مورد بررسی قرار گرفته اند ؟؟؟

لطفا به دو مورد اخیر که یاد اوری کردم جواب بدید ...

ممنون

saqar
پنجشنبه ۰۴ شهریور ۸۹, ۰۷:۲۸ قبل از ظهر
CPR چيست؟

!!!!!! آنچه همه باید بدانند !!!!!!

فرض کنید ساعت 6:15 بعد از ظهر است و شما بعد از یک روز کاری سخت غیر معمول به خانه تان بر می گردید (البته به تنهایی). شما به شدت خسته و غمگین هستید. ناگهان یک درد شدید در ناحیه سینه خود احساس می کنید که به طرف بازو و نیز به آرواره شما زبانه می کشد. فاصله خانه شما تا نزدیک ترین بیمارستان فقط 5 مایل (حدود 8 کیلومتر) است. متاسفانه، نمیدانید که آیا می توانید تا رسیدن به بیمارستان تحمل کنید یا نه.. شما آموزش کمک های اولیه (CPR) را بلدید، اما نمی دانید چگونه این کمک ها را روی خودتان انجام دهید.

چگونه وقتی تنها هستیم از یک حمله قلبی جان سالم به در ببریم

بسیاری از مردم، زمانی که با حمله قلبی مواجه می شوند، تنها و بدون کمک هستند. شخصی که ضربان قلب او نا منظم است و کسی که شروع به احساس ضعف می کند، تنها حدود 10 ثانیه پیش از از دست دادن هوشیاریش وقت دارد. به هر حال، این قربانیان می توانند با سرفه های مکرر و شدید به خود کمک کنند. پیش از هر سرفه باید نفس عمیق بکشید، و سرفه باید عمیق و کش دار باشد و خلط سینه را از عمق سینه ایجاد کنید. توالی یک نفس و یک سرفه باید حدودا هر 2 ثانیه یکبار بدون توقف تکرار شود تا کمک برسد و یا ضربان قلب دوباره به حالت عادی باز گردد. نفس های عمیق اکسیژن را به داخل شش ها می کشد و حرکت های سرفه موجب فشار به قلب و تداوم جریان گردش خون توسط آن می شود. همچنین این فشار فشرده کننده روی قلب موجب بازیابی ریتم نرمال ضربان آن می شود. بدین طریق، قربانیان حملات قلبی می توانند تا رسیدن به بیمارستان حیات خود را حفظ کنند. اینمطلب را به بیشترین تعداد افرادی که می توانید ارسال کنید. ممکن است نجات بخش زندگی آنها باشید

Albalo0
پنجشنبه ۰۴ شهریور ۸۹, ۱۰:۴۹ قبل از ظهر
ساغر جان یه سوال داشتم
من یه نوع حساسیت شدید دارم که فک کنم اسمشم ریتیک آلرزیکه (به جای اون حرفی که تو کیبردم نیست مجبورم ز بزنم ! )
قبلا قرص لوراتادین می خوردم و خوب بودم ! ولی حالا خیلی شدید شده ! همش گلوم می خاره ، چشام می خاره و میسوزه ، گوشام می خاره ، پشت سر هم عطسه می کنم ، سرفه می کنم ،و کلا خیلی داغونم !
بعد الان من باید چی کار منم ؟ موادی رو هم که بهش حساسیت دارم نمی خورم ولی بازم اینجوری میشه . دیگه قرص لوراتادین هم روم اثری نداره

saqar
پنجشنبه ۰۴ شهریور ۸۹, ۱۱:۱۹ قبل از ظهر
براي پيشگيري از آلرژي، بايد از عوامل برانگيزاننده آلرژي از جمله مواد غذايي و يا داروهايي كه باعث ايجاد آلرژي مي شوند، پرهيز كرد، حتي اگر در گذشته سابقه آلرژي به آن ماده به خصوص از نوع خفيف وجود داشته باشد

آلرژي، واكنشي است كه در اثر حساسيت به يك ماده خاص كه آلرژن يا عامل آلرژي زا نام دارد، ايجاد مي شود. ماده آلرژي زا در اثر تماس با پوست، از راه تنفس، بلع و يا از طريق تزريق به بدن وارد مي شود.ذرات گرد و غبار، قارچ و گرده گياهان از جمله عوامل آلرژي زا هستند.

آلرژي از نيش حشرات، زينت آلات، لوازم آرايشي و مواد شيميايي هم ايجاد مي شود. آلرژي به غذا و يا داروهاي خاصي هم ممكن است وجود داشته باشد. برخي از مردم هم ممكن است نسبت به هواي گرم يا سرد و يا نور خورشيد حساسيت داشته باشند

علايم آلرژي متفاوت هستند اما شامل مشكلات تنفسي، خارش و قرمزي چشم، تورم پلكها، سرفه، اسهال، سردرد، كهير، قرمزي و خارش بيني، گلو، دهان و پوست، آبريزش بيني، راش پوستي، (قرمزي و التهاب پوست)، كرامپ شكمي (دردهاي عضلاني شكم) و تهوع مي شود.درمانهاي دارويي متفاوت با توجه به نوع، شدت و علايم واكنش آلرژيك ايجاد شده، به كار مي روند

از جمله داروهايي كه در رفع علايم آلرژيك به كار مي روند مي توان به «لوراتادين» اشاره كرد. لوراتادين جزو دسته اي از داروهاست كه آنتي هيستامين ناميده مي شوند. اين داروها باعث مهار عملكرد هيستامين در بدن مي شوند

لوراتادين در تخفيف علايم آلرژي فصلي، آلرژي به ذرات گرد و غبار، گرده گلها و ساير ذرات معلق در هوا، رفع خارش و قرمزي ناشي از كهير و تخفيف علايم آسم به كار مي رود. مصرف اين دارو برخلاف ساير آنتي هيستامين ها، باعث بروز خواب آلودگي نمي شود و طول اثر آن نيز بالاست بطوري كه به صورت يك بار در روز مصرف مي شود

مشكلات تنفسي، خارش و قرمزي چشم، تورم پلكها، سرفه، اسهال، سردرد، كهير، قرمزي و خارش بيني، گلو، دهان و پوست، آبريزش بيني، راش پوستي، (قرمزي و التهاب پوست)، كرامپ شكمي (دردهاي عضلاني شكم) و تهوع..هر کدوم از اينها اگر بخواد مکرر تکرار باشه يا طول مدت بروز آلرژي طولاني باشه و جلوگيري نشه ميتونه خطرناک باشه

هرچند تمام آلرژيها ناتوان كننده نيستند تا ماده آلرژن در اطراف بيمار هست علايم و عوارض بيماري نيز وجود دارد از خطرناكترين عوارض آسم ميباشد
آسم بيماري شايعي است كه با مشكل در بازدم و احساس گرفتگي در قفسه سينه همراه است . آسم هر سني را ممكن است درگير كند ولي در سنين جواني و ميانسالي شايع تر است . علائم آسم در طول سال و به دنبال تماس با آلرژن هاي مختلف از قبيل آلرژنهاي خانگي ، فصلي .و يا گرده گياهان تشديد مي يابد
گرچه بروز آلرژي به عوامل مختلفي از قبيل مسايل ژنتيكي و عوامل محيطي بستگي دارد ولي تماس با آلرژنهاي موجود در محيط فرد را مستعد به ايجاد بيماري هاي آلرژيك مختلف از قبيل تب يونجه ، آسم و آلرژي پوستي مي كند. از طرفي بيماري تب يونجه زمينه اي براي ايجاد سينوزيت، اوتيت ( التهاب گوش مياني ) و پوليپ بيني است . در كودكان تب يونجه منجر به كاهش ميزان خواب ،‌ كاهش تمركز و اشكال در يادگيري كودك مي شود
عطرها گاها حساسيت زا هستند ولي الحمدلله مردم ما برخلاف كشورهاي اروپايي تمايل خاصي به عطر ندارند بيشترين حساسيت زماني ايجاد ميشود كه خودتان از عطر و...استفاده كنيد در هر محيطي كه قرار ميگيريد نزديك پنچره يا هواكش يا هوود باشيد تا كمتر دچار حساسيت شويد .قبلا رفتن به محيطهاي سربسته حتما از آنتي هيستامين خوراكي مثل لوراتادين استفاده كنيد جز مواقع رانندگي

در كساني كه آلرژي به گرده گياهان دارند استفاده از عينك آفتابي و يا بستن پنجره ها و اجتناب از فضاي باز گياهي به خصوص در عصر و شب كه گرده گياهان پخش مي باشد كمك كننده است.اگر آلرژي شديد در برابر پشم گربه و يا سگ وجود دارد بايد از تماس با اين حيوانات خودداري شود و حيوانات خانگي در خارج از منزل نگهداري شوندبه طور كلي مهمترين مساله دردرمان انواع مختلف آلرژي،شناسايي عوامل تشديد كننده و پرهيز از آنهاست

saqar
پنجشنبه ۰۴ شهریور ۸۹, ۱۱:۴۴ قبل از ظهر
نگین جان رینیت الرژیک یک حساسیت شایع در فصل تابستان هست وزمینه ژنتیکی ان در بروز این نوع حساسیتها موثر هستند

داروها تنها جنبه کنترل کننده گی را دارند واگه عوامل حساست زایی شناسایی نشه بطور کامل وبرطرف نشه داروها هم بتدریج اثر خودشان را از دست میدن ویا کم میشه بهتره بیشتر در مورد عوامل حساسیت زا دقت کنی حتی نوع لباس تازه خریداری شده هم میتونه حساسیت را بیشتر کنه

بهتره دوباره مراجعه به پزشکت کنی وشرح ما وقعه را بدی تا با داروهای جدیدتری درمان وپیشگیری را شروع کنه
موفق باشی عزیزم

saqar
شنبه ۰۶ شهریور ۸۹, ۱۲:۰۳ بعد از ظهر
سلام دوست عزیز خوش امدید به پی سی دیتا

خانمی ابله مرغان یک بیماری عفونی پوستی هست چه ربطی به مصرف قرص کلسیم داره ؟؟

ایا مشکل دیگه ای نداره ؟؟

saqar
شنبه ۰۶ شهریور ۸۹, ۱۲:۴۱ بعد از ظهر
کج شدن دست وپا هیچ ربطی به توجه نشون دادن یا ندادن نداره بلکه مربوط به نوعی بیماری سلول عصبی هست

توصیه میکنم بیشتر در مورد بیماری ایشان کسب اطلاع کنید

saqar
شنبه ۰۶ شهریور ۸۹, ۰۱:۲۱ بعد از ظهر
خانمی شرمنده که نگرانت کردم شاید هم اصلا بیماری که گفتم را نداشته باشند وشاید یک راشیتیسم خفیف داشته باشند که کلسیم دریافت میکنند شاید هم ارتریت باشد شاید پوکی استخوان باشد وشاید هم هیچکدام نباشد شما هیچ اطلاعاتی
مبنی بر مصرف چه داروهایی و خلاصه ای از نوع بیماری که شاید داشته اند را ندادید من چطوری میتونم حدس بزنم دچار چه بیماری هستند وایا ارثی خواهد بود یا نه

اگه میخواهید ازدواج کنید بهتره که از هر نظر از سلامت جسمانی ایشان ویا سابقه بیماری که (اگه)داشته اند را کسب کنید تا در اینده دچار مشکل نگردید

SamA
سه شنبه ۰۹ شهریور ۸۹, ۱۲:۲۰ بعد از ظهر
سلام ساغر جون
من چند روزه گلوم میخاره .روزای اول هم درد بود هم خارش اما الان فقط خارشه.کمی هم گوشم و زیر بینیم هم میخاره.قبلا هم سابقه داشتم که فقط خارش بود و دکتر گفت حساسیته و آمپول داد(فصل بهار بود پارسال) الان با توجه به اینکه هم خارشه هم کمی درد و هم آبریزش بینی و عطسه،به نظر شما باز حساسیته ؟اصلا چیکار کنم که این گلوم نخاره؟درمان غیر داروویی داره؟
اگه حساسیت نیست و سرماخوردگیه میتونم خودم قرص سرماخوردگی مصرف کنم؟

saqar
پنجشنبه ۱۱ شهریور ۸۹, ۰۷:۲۸ قبل از ظهر
با سلام خدمت شما دوست عزیزم

انطور که از مشکل شما من فهمیدم شما مبتلا به رینیت آلرژی فصلی هستی که اوجش در بهار وتابستان میباشد

دوست خوبم باید از کلیه موارد حساسیت زا خودتو دور نگه داری

برای التیام گلوی حساس شده بهتره چای کم رنگ نیم گرم را با عسل مخلوط کرده بخورید

اگه نمیتونی به دکتر مراجعه کنی بهتره از قرص انتی هیستامین یا لوراتادین بهمراه یک انتی بیوتیک مثل اموکسی سیلین هرشب یک عدد مصرف کنی البته اگه گو درد بهمراه عفونت گلو داشته باشی انتی بیوتیک مصرف کن ودر غیر این صورت هر شب یا انتی هیستامین یک عدد بخور یا لوراتادین چون در بعضی ها انتی هیستامین خوب جواب میده ودر بعضی ها لوراتادین
زمان مصرف هم هر شب یک عددبمدت 10 روز بیشتر توصیه نمیکنم

بهتر هم هست که در شبانه روز بیشتر از یک عدد مصرف نشه چون مانع خروج عفونتها از طریق بینی میشود
لازمه که هر چی که نسبت به ان حساسیت نشان میدهی از خود دور کنی حتی لباسهای تازه خریداری شده یا ....

رفتن به پارک یا نشستن روی چمنها هم گاهی باعث ایجاد حساسیت میشود

لطفا روند بهبودی یا عدم بهبودی خودت را برام بنویس تا بیخبر نمانم

SamA
یکشنبه ۱۴ شهریور ۸۹, ۱۲:۳۸ بعد از ظهر
سلام ساغرجون مرسی راستش الان جوابتو دیدم و به توصیه هات با اجازه عمل نکردم آخه فردای همون روز خوب شدم=)(=0-)-

SamA
دوشنبه ۱۵ شهریور ۸۹, ۱۰:۱۶ قبل از ظهر
:saqar::saqar::saqar::saqar::saqar::saqar::saqar:: saqar::saqar::saqar::saqar:

SamA
سه شنبه ۱۶ شهریور ۸۹, ۰۱:۲۱ بعد از ظهر
ای خداm17.چقدر غمگینم
آخه بعضی از دوستان گل کجان؟:!::-?~x(X-(:10::sorry::((-:((-:-#-o((::((::((::((::((::((::((::((::((::ترکید!

saqar
جمعه ۱۹ شهریور ۸۹, ۱۲:۴۴ قبل از ظهر
سلام خانمی شرمنده چند روز گرفتاری داشتم که نتونستم بیام نت

نترس عزیزم ارثی نیست ومنتقل نخواهد شد

gole_sorkh148
جمعه ۱۹ شهریور ۸۹, ۰۵:۵۳ بعد از ظهر
سلام من 2ماه است که جراحی زیبایی بینی کرده ام هنوز نمی توانم خوب تنفس کنم علت چیست؟

gole_sorkh148
جمعه ۱۹ شهریور ۸۹, ۰۵:۵۵ بعد از ظهر
دکتر می گوید طبیعی است

saqar
شنبه ۲۰ شهریور ۸۹, ۰۸:۵۴ قبل از ظهر
سلام گل سرخ عزیز خوش امدی به اینجا

گلم عجله نکن هنوز غشاهای داخلی بینی ات متورم هست وباید صبور باشی

دکترت درست گفته طبیعیه گاهی اوقات 3 ماه تا یک سال هم طول میکشه تا کاملا خوب بشه وراحت تنفس کنی فقط یادت باشه که برای خارج کردن خون یا ترشحات بینی با فشار وشدت به بینی ات فشار نیاوری

در عمل جراحی رینو پلاستی گاهی تا دوسال طول میکشه تا نتیجه نهایی از عمل بدست بیاد ولی تمام اینها منوط به انتخاب جراح مورد نظر است که تا چه اندازه در کارش متبحر باشد

موفق باشی

Neo
شنبه ۲۰ شهریور ۸۹, ۱۰:۵۵ قبل از ظهر
سلام ساغر خانوم , یه سوال داشتم در مورد کولونوسکپی میشه منو راهنمایی کنید:love:

saqar
یکشنبه ۲۱ شهریور ۸۹, ۰۹:۰۴ قبل از ظهر
سلام سعید جان

کولونوسکوپی روشی هست که یک پزشک با انجام ان میتونه بیماریهای رکتوم وکولون ومقعد را با لوله ای نازک وقابل انعطاف بنام کولونوسکوپ تشخیص بدهد که جدار کولون ورکتوم را مورد برسی قرار میده وهر گونه التهاب جدار روده یا وجود پولیپ یا تومور را تشخیص داده وگاهی اوقات هم همانجا در حین کولونو سکوپی بافتی را برای پاتولوژی برداره

اصولا کسانیکه بدون علت مشخصی مدتی در مقعدشان خونریزی مشاهده میکنند یا اسهال یا یبوست مدت دار دارند ویا خون یا عفونت مخفی در مدفوعشان باشه یا درد در زیر شکمشان باشه پزشک معالج با انجام کولونو سکوپی پی به علت مشکل میبره

کسانیکه باید کولونوسکپی بشوند از 2 روز قبل باید تحت رژیم خاصی که پزشک به انها میده باشند تا روده کاملا تمیز وعاری از مدفوع باشه تا انجام کولونسکوپی میسر بشه

در کولونوسکپی برای تشخیص بد خیم بودن توموها ویا پولیپها ویا پیگیری بیماریهای التهابی روده ای ویا برداشتن بیویسی از بافت کولون استفاده میشه

سعید جان اگه مورد خاصی مورد نظرت هست بپرس تا بگم

SamA
یکشنبه ۲۱ شهریور ۸۹, ۱۱:۵۹ قبل از ظهر
سلام عزیزم
از جوابی که دادی ممنونم خوشحالم کردی0-)-
ساغر جون ،من مادرم سنگ صفرا و کلیه داره و تازه متوجه سنگ صفرا شده.سنگ کلیه قبلا هم داشت که دفع شده بود ولی 2باره اومده. میخواستم اگه ممکنه کمی برای خوب شدنش راهنماییم کنی.مخصوصا در مورد تغذیه،چیزایی که باید بخوره تا خوب شه یا غذاهایی که مضره.و همچنین از نظر تحرک
ممنونم عزیز دلم خدا خیرت بده:-*m10.

saqar
یکشنبه ۲۱ شهریور ۸۹, ۱۲:۲۴ بعد از ظهر
خواهش میکنم عزیزم

خانمی سنگ کلیه وسنگ صفرا هیچ ارتباطی با هم ندارند در دو جای مختلف بدن هستند ودرمان ومعالجه انها هم با هم فرق داره

خوبه که دوساله سنگ کلیه نمیسازه اما فاکتور عود ان هم از بین نخواهد رفت

در کسانیکه سنگ کلیه دارند وساخته میشه عموما سنگ كليه توده اي سفت و كريستالي است كه در كليه تشكيل مي شود. اين كريستال ها حاوي تركيبات مختلفي از مواد شيميايي هستند ولي اغلب از تركيب كلسيم با اگزالات يا فسفر تشكيل مي شن
شیوعش هم در مردها بیشتر هست
کسانیکه کلیه انها سنگ ساز هست باید طبق رژیم خاصی باشند واستفاده از هر مواد خوراکی که باعث درست شدن سنگ میشه تا مدتی خودداری بشه وخوردن اب در طول شبانه روز برای رقیق شدن مایعات کلیه وتمیز شدن کلیه وعدم رسوم مایعات مهم هست
اما در سنگ صفرا بیشتر مبتلایان خانم هستن ندتا خانمهایی که سنگ کلیه دارند مبتلا به سنگ صفرا هم میشن که بعد از سن 40 سال به بالا هست

عامل ابتلا هم بیشتر وزن زیاد و غذاهای اماده وچرب هست

برای پیشگیری ویا کنترل این بیماری باید ورزش را حتما در سرلوحه کارها قرار داد
از خوردن فست فود تها بشدت خود داری کرد

غذاهای چرب را هم باید گذاشت کنار
کلا رژیم غذایی که پزشک مربوطه خواهد داد نقش اساسی داره برای کنترل واگه بی احتیاطی بشه و ویا درست تشخیص داده نشه ویا اگه توصیه شده عمل جراحی صورت بگیره وسهل انگاری بشه امکان داره که کیسه صفرا متورم وعفونی بشه واگه پاره بشه ممکنه که عفونت وارد خون بشه که مثل یک سم خطرناک عمل خواهد کرد

Neo
دوشنبه ۲۲ شهریور ۸۹, ۱۲:۱۶ قبل از ظهر
اگه بشه بیاین یاهو کمک کنین تا بتونم مشکلمو حل کنم ممنون میشم=)(=@};-@!

saqar
سه شنبه ۲۳ شهریور ۸۹, ۰۷:۲۱ قبل از ظهر
سعید جان اگه برات مقدوره برام مفصلا خصوصی بنویس چیه مشکلت اگه نتونستم جوابشو انجا بدم میام یاهو

saqar
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۸۹, ۰۳:۰۸ بعد از ظهر
خوراکیهایی که باعث می شوند احساس بهتری داشته باشید و هوش شما را نیز افزایش می دهند. یکی از اولین عملکردهای مغز برای اغلب مردم همین است : کربوهیدراتها به خصوص شکر، خواب آور هستند و غذاهای حاوی پروتئین نسبتا"نشاط آور. وقتی تصمیم دارید که از لحاظ فکری کاملا" هشیار باشید از مصرف آب نبات، کیک، بستنی، شربت یا سریالهای شکری ساده، برنج و انواع غذاهای ماکارونی دار (بدون گوشت، شیر یا سایر غذاهای پروتئین دار) پرهیز کنید.

در عوض، برای بالا بردن سطح هوشیاری خود غذاهای سرشار از پروتئین را به تنهایی و یا همراه با غذاهای شیرین و نشاسته ای مصرف کنید. بهترین غذاهای توصیه شده عبارتند از : غذاهای دریایی کم چرب، سینه بوقلمون، شیرکم چرب، ماست کم چرب و گوشت کم چربی گاو. از آنجا که چربی دیر هضم می شود، خواب آور است و عمل مغز را کند می کند. سایر خوراکیها مثل سبزیجات دارای برگ سبز به نظر می رسد عملی بینابین دارند، یعنی نه تحریک کننده هستند و نه مغز را فعال می کنند.

saqar
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۸۹, ۰۳:۰۸ بعد از ظهر
اگر از پوست ناصاف و جوش‌های سرسیاه سطح پوست خود خسته شده‌اید، با این روش خانگی می‌توانید راه تنفس پوست‌تان را باز و پوست چهره‌تان را پاک سازی کنید. برای این کار به یک کاسه آب، اجاق یا کتری، حوله و روغن پایه اسطوخودوس نیاز دارید.
آب درون کاسه را روی اجاق یا در کتری داغ کنید. همان‌طور که آب در حال جوشیدن است، صورت خود را با روش‌های همیشگی تمیز کنید. به محض این که آب به جوش آمد، آن را از روی اجاق بردارید. کاسه آب داغ را روی یک میز بگذارید یا اگر آب را درون کتری به جوش آورده‌اید، آن را درون کاسه‌ای بریزید. حالا چند قطره روغن اسطوخودوس به آب جوشیده بیفزایید. البته می‌توانید از اسطوخودوس خشک شده نیز استفاده کنید. اگر به رایحه نعنا یا رزماری نیز علاقه دارید، می‌توانید چند قطره از این مواد را به آب اضافه کنیدو سپس اجازه دهید تا آب کمی خنک شود.

بعد از آن روی کاسه آب خم شوید. اگر بخار آب خیلی داغ است، فاصله صورت خود را با آب بیشتر کنید یا صبر کنید تا آب خنک‌تر شود؛ البته یادتان باشد که آب همچنان باید بخار داشته باشد. حالا حوله را روی صورت خود بیندازید، طوری که مثل چادری روی سر شما و بخار آب قرار گیرد. حداقل بین ۵ تا ۱۰ دقیقه صورت خود را در معرض بخار آب قرار دهید. گاهی صورت خود را به چپ و راست حرکت دهید تا بخار به تمام پوست صورت‌تان برسد.

golbano0
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۸۹, ۰۳:۲۵ بعد از ظهر
سلام

ساغر

یکی از آشنایانمون یه سری جوش سفید میزنه که بعد بزرگ و سیاه میشه بعد دکترا گفتن چربی اضافیه درصورتی که چربی خودش 40 هست ... حتماً هم باید جراحی کنن تا برش دارن اینو دادن برای آزمایش هم دکترها میگن چیزی نیست ولی جدیداً هم یکی رو پاش زده و 1شبه انفدر بزرگ شده اصلاً نمیتونه راه بره بازم میبرن دکتر هر دکتری میگن چیزی نیست!!!؟ با این بار هم سومین باره تو 2 سال 2 بار قبل تو زیر بغل بود الان پاشه!!!

حالا این بیچاره چیکار کنه با این دردش؟

یعنی مدام باید بره زیر تیغ؟

نمیشه که چیزی نباشه؟!!!!$%-

saqar
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۸۹, ۰۳:۲۹ بعد از ظهر
سلام گلم

چند ساله اشه و وزنش چقدره ؟

نوع تغذیه اش به چه صورته ؟

golbano0
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۸۹, ۰۳:۳۴ بعد از ظهر
20 سالشه

وزنشم دقیق نیدونم ولی 60 اینطوراست

تغذیشم چی بگم والا غذای آدمارو میخوره :4:

saqar
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۸۹, ۰۳:۴۲ بعد از ظهر
دختر خوب منظورم اینه که از غذاهای اماده وغذاهای چرب استفاده میکنه یا نه ؟

پسره یا دختر ؟
ادم ارومی هست یا از اون دسته افرادیه که استرس دارند ؟

پوستش چربه ؟

کجاهای بدنش این جوشها میزنه ؟
دستکاری هم میکنه ؟

saqar
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۸۹, ۰۳:۵۵ بعد از ظهر
اغلب وقتی برای خرید شیر به مغازه یا سوپرماركت‌ های بزرگ مراجعه می ‌كنیم با افرادی مواجه می ‌شویم كه برای مصرف روزانه، شیرهای استریلیزه یا همان مدت‌ دار را به شیرهای پاستوریزه ترجیح می ‌دهند. این افراد عقیده دارند شیرهای استریلیزه سالم‌ تر هستند و مدت زمان ماندگاری آن ها بیشتر است! اما واقعیت این نیست. امروزه شیرها را به دو روش پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون به منظور نابودی میكروب ‌ها و افزایش مدت ماندگاری حرارت ‌دهی می ‌كنند.

در روش پاستوریزاسیون، میكروب‌ های بیماری زا از بین می ‌روند ولی میكروب‌ های عامل فساد باقی می ‌مانند بنابراین مدت زمان ماندگاری این شیرها در یخچال 2 تا 3 روز است و بعد از این مدت میكروب ‌های عامل فساد حتی در سرمای یخچال فعال می ‌شوند و شیر را غیر قابل مصرف می ‌كنند. اما در مقابل و در روش استریلیزاسیون به دلیل درجه حرارت بالا، تمامی میكروب‌ های بیماری زا و عامل فساد موجود در شیر نابود می‌ شوند (البته این نابودی صد درصد نیست)‌. بنابراین این نوع شیرها حتی در خارج از یخچال تا 6 ماه قابلیت نگهداری دارند.

اما نكته قابل توجه آن است كه به محض بازكردن بسته ‌بندی این شیرها و تبادل هوایی در آن، شرایط آن ها شبیه به سایر شیرهای پاستوریزه می‌ شود و تنها به مدت 2 روز می ‌توان آن ها را در یخچال نگهداری كرد. نكته مهم‌ تر آن است كه شیرهای مدت ‌دار به دلیل شدت حرارت بالای استریلیزاسیون در مقایسه با شیرهای پاستوریزه مواد مغذی بیشتری را از دست می ‌دهند. به طور معمول در شیر پاستوریزه 10 تا 20 درصد پروتئین ‌های محلول در شیر تخریب می ‌شوند؛ در حالی كه در شیر استریل این مقدار تخریب به 40 تا 60 درصد می ‌رسد. همچنین حرارت بالا اثر نامطلوب خود را روی برخی ویتامین‌ های حساس به حرارت شیر نیز می ‌گذارد.

ویتامین ‌های c، b1، b6 و b12 موجود در شیرهای استریل تقریبا 5‌/‌1 تا 2 برابر بیشتر از ویتامین ‌های شیرهای پاستوریزه تخریب می ‌شوند. معضل دیگر آن كه برخی افراد نیز عادت دارند جهت مصرف شیر روزانه خود حتما آن را به صورت گرم میل كنند. گرم كردن و جوشاندن شیرهای استریل می ‌‌تواند از قدرت جذب كلسیم محلول در شیر بكاهد و همچنین پروتئین‌ های شیر را 20 تا 25 درصد منعقد و غیر قابل هضم كند.

بنابراین اگر می‌ خواهید شیر را به صورت روزانه یا ظرف مدت 2 تا 3 روز مصرف كنید لزوما از شیرهای پاستوریزه استفاده كنید. این شیرها طعم بهتر و مواد مغذی بیشتری دارند و در مقایسه قابلیت هضم بهتری دارند. نكته دیگر آنكه برخی از فروشندگان به صرف آن كه شیرهای استریل نیاز به یخچال ندارند آن ها را پشت شیشه مغازه و مقابل نور آفتاب نگهداری می ‌كنند. در این رابطه باید دانست شدت نور می‌‌ تواند تا حدودی روی طعم و مزه این شیرها تاثیر گذاشته و طعم آن ها را ناخوشایند كند.

شدت تابش نور همچنین می ‌‌تواند روی ماهیت ماده بسته ‌بندی این شیرها تاثیر گذارد این مواد می ‌توانند به داخل شیر منتشر شده و به راحتی با تركیبات موثره شیر واكنش داده و مواد مُخرب و مُضری را در محصول تولید كنند.

golbano0
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۸۹, ۰۴:۰۹ بعد از ظهر
دختر

غذاهای آماده و چرب هم میخوره

آدم ارومیه ظاهراً درونشو نمیدونم...

بله پوستش هم چربه

دوبار زیر بغل الان هم پا

دستکاری هم نمیکنه خود به خود بزرگ میشه

saqar
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۸۹, ۰۴:۳۸ بعد از ظهر
بنظر میرسه که باید غده چربی باشه که بعلل مختلفی عود میکنه اما بنظر من بهتره به یک متخصص عفونی مراجعه کنه

البته اگه این جوشها عفونی نیست زیاد جای نگرانی نیست اما بهتره با یک متخصص هم مشورتی داشته باشه مجازی نمیشه براحتی تشخیص داد چی هست

ghazale
یکشنبه ۲۸ شهریور ۸۹, ۰۲:۱۶ قبل از ظهر
ساغر جون یکی از فامیلای ما شوهرش واسه پیش گیری از بار داری عمل کرده (جلوگیری توسط مرده انجام گرفته) حالا که چند سال گذشته زنه هوس کرده باردار بشه .

میتونه خارج از رحم باردار بشه ؟

ghazale
یکشنبه ۲۸ شهریور ۸۹, ۰۲:۲۴ قبل از ظهر
ساغر جون یکی از فامیلای ما شوهرش واسه پیش گیری از بار داری عمل کرده (جلوگیری توسط مرده انجام گرفته) حالا که چند سال گذشته زنه هوس کرده باردار بشه .

nina777
یکشنبه ۲۸ شهریور ۸۹, ۰۲:۴۸ قبل از ظهر
ساغری من یه مدته همش سر گیجه دارم حس dr هم ندارم چکا کنم؟؟:-?:D

saqar
سه شنبه ۳۰ شهریور ۸۹, ۰۱:۲۶ بعد از ظهر

سلام عزیزم

این اقا چند ساله که وازکتومی کرده ؟

معمولا باروری بعد از واکتومی تقریبا غیر ممکنه البته بستگی به مدت زمانی داره که اینکار را کرده

چند سالش هست ؟

بارداری خارج از رحمی ربطی به وازکتومی نداره =)(=

saqar
سه شنبه ۳۰ شهریور ۸۹, ۰۱:۳۲ بعد از ظهر
ساغری من یه مدته همش سر گیجه دارم حس dr هم ندارم چکا کنم؟؟:-?:D

ستاره جان دقیق بگو چطور سرگیجه ه ای داری ؟

مهم هست که سرگیجه هات از چه نوع باشه

ایا بهمراهش تهوع هم د اری ؟

=)(=

nina777
سه شنبه ۳۰ شهریور ۸۹, ۰۱:۴۰ بعد از ظهر
ستاره جان دقیق بگو چطور سرگیجه ه ای داری ؟

مهم هست که سرگیجه هات از چه نوع باشه

ایا بهمراهش تهوع هم د اری ؟

=)(=

نه اصلا ....فقط سرم گیج میره!!
این مشکل تقریبا از بعد ماه رمضان برام پیش اومده!!
از اون موقع روز به روز بدتر میشم!! هرچی هم که میدونستم فشار خونو بالا میبره خوردم ولی انگار اثری نداره!!
تا یه جا برای چند دقیقه بی حرکت میشینم تمام دست و پام سیاه میشه!!
دیشب که یکم حالم بهتر بود برادرم فشارمو گرفت رو 7 بود:-?

ممنونم عزیزم@};-

saqar
سه شنبه ۳۰ شهریور ۸۹, ۰۲:۰۵ بعد از ظهر
ببین عزیزم منظورم اینه که سر خودت گیج میره واحساس میکنی که همه چی دور سرت میچرخه یا خودت را ثابت میبینی ومحیط را دور خودت در حال گردش میبینی ؟

وز وز گوش هم اون موقع داری ؟

سرت را که به جلو خم میکنی چه احساسی داری ؟
غذاهات نمکی وشوره ؟
از دارویی هم استفاده میگکنی ؟

در حالت سرگیجه احساس تهوع بهت دست نمیده ؟
دچار عرق ریزی نمیشی ؟

nina777
سه شنبه ۳۰ شهریور ۸۹, ۰۲:۲۹ بعد از ظهر
ببین عزیزم منظورم اینه که سر خودت گیج میره واحساس میکنی که همه چی دور سرت میچرخه یا خودت را ثابت میبینی ومحیط را دور خودت در حال گردش میبینی ؟

ساغر خانومی من که نفهمیدم یو چی گفتیm17.
ولی میتونم بگم که تقریبا شبیه وقتی هست که چشمای آدم سیاهی میره!!
احساس عجیبی توی خود سرم میکنم ...تقریبا راه رفتن برام مشکل میشه و وقتی گیج میره مثل زمانی که چشم های آدم سیاهی میره ناخوداگاه سرمو به سمت عقب میبرم!!گاهی وقتام احساس میکنم زمین زیر پام ثابت نیست و حتما باید دستمو به یه جایی بگیرم!!

وز وز گوش هم اون موقع داری ؟نه ندارم

سرت را که به جلو خم میکنی چه احساسی داری ؟همونطوری گیج میره ولی به سمت عقب که میبرم بهتر میشه

غذاهات نمکی وشوره ؟معمولی ..

از دارویی هم استفاده میگکنی ؟نه اصلا

در حالت سرگیجه احساس تهوع بهت دست نمیده ؟
دچار عرق ریزی نمیشی ؟
نه

راستی ساغری احساس سنگینی تو سرمم میکنم!!

saqar
سه شنبه ۳۰ شهریور ۸۹, ۰۲:۵۰ بعد از ظهر
ستاره جان اولا که باید مراجعه کنی به یک دکتر چون با معایناتی که انجام میده تشخیص اینکه ایا لازم هست برای ازمایش تست بدی یا نه ونوع سرگیجه ای که میگیری هم مهمه که در تشخیص پزشک مهم هست

اما کلا از علایمی که گفتی بنظر میرسه زیاد نگران کننده نیست ومربوط به سیستم عصبیت وافت فشار خونت هست که باز باید دکتر داروی لازم را تجویز کنه

ستاره جان سه عامل را رعایت کن تا کمتر دچار سرگیجه بشی

از نظر روحی وروانی شرایطی را برای خودت مهیا کن تا کمتر عصبی بشی

غذاهای شور وپر نمک وفست فوت را نخور

در زمانهایی که بیرون از خونه هستی کمتر زیر تابش افتاب قرار بگیر
با نظر وتجویز دکتر نیاز به استفاده از مکمل ویتامین داری
هر وقت که این حالت بهت دست داد یک لیوان اب قند که به اندازه خیلی خیلی کم نمک هم داشته باشه بخور تا قند خونت بره بالا
از نظر من مشکل خاصی نداری واین عارضه برای دختر خانمها در سن تو یک مسئله شایعی هست

nina777
سه شنبه ۳۰ شهریور ۸۹, ۰۳:۰۴ بعد از ظهر
ساغر جون خیلی خیلی ممنونم ازت:-*:-*:65::65:
:thx:
حتما میرم دکتر خانومیییی:love:

ولی ساغری من علائمی مثل همینارو که الان دارم پارسال هم داشتم!!
یه سری آزمایش دادم که dr گفت جز کم خونیم مشکل دیگه ای ندارم!!
یه سری دارو هم برام تجویز کرد که بیشتر موجب حالت تهوع و دل پیچه میشد!!!

در زمانهایی که بیرون از خونه هستی کمتر زیر تابش افتاب قرار بگیر
از نظر روحی وروانی شرایطی را برای خودت مهیا کن تا کمتر عصبی بشی
این 2 عامل و دقیقا درست گفتی!! وقتی در مرض آفتاب قرار میگیرم 100 برابر میشه!!
این مدتم با هر چیز کوچیکی اعصابم به کل میریخت به هم!!

DOonYa!
سه شنبه ۳۰ شهریور ۸۹, ۰۳:۱۲ بعد از ظهر
ساغر جونم من کلی سوال دارم همش پزشکیه !!http://www.millan.net/minimations/smileys/beersmiley1.gif تو پزشکی !؟ تخصصصت چیه !http://www.millan.net/minimations/smileys/boredsmiley.gif؟ کجا کار میکنی ؟! کدوم بیمارستان !؟ ماهی چند میگیری !؟ میتونی واسه من پارتی کنی بیام دکتر بشم !!!http://www.pic4ever.com/images/34y5mvr.gif

خب از اینها بگذریم میخوام موهامو بلند کنم سریع ترین روش چیه !؟ واسه سلامتی موهام چی بخورم و چیکار کنم ؟! میخوام بلند و کلفت بشن !! بگو چیکار کنم ؟!
یه سوال دیگه تو خونه مون یه بچه هستش که خیلی پر تحرکه چه بازی هایی رو ترجیح میدی بازی کنه تا انرژیش تحلیل بشه و کم تر بپره و ...؟!!http://www.pic4ever.com/images/bliss.gif

saqar
سه شنبه ۳۰ شهریور ۸۹, ۰۳:۴۵ بعد از ظهر
ساغر جونم من کلی سوال دارم همش پزشکیه !!http://www.millan.net/minimations/smileys/beersmiley1.gif تو پزشکی !؟ تخصصصت چیه !http://www.millan.net/minimations/smileys/boredsmiley.gif؟ کجا کار میکنی ؟! کدوم بیمارستان !؟ ماهی چند میگیری !؟ میتونی واسه من پارتی کنی بیام دکتر بشم !!!http://www.pic4ever.com/images/34y5mvr.gif

خب از اینها بگذریم میخوام موهامو بلند کنم سریع ترین روش چیه !؟ واسه سلامتی موهام چی بخورم و چیکار کنم ؟! میخوام بلند و کلفت بشن !! بگو چیکار کنم ؟!
یه سوال دیگه تو خونه مون یه بچه هستش که خیلی پر تحرکه چه بازی هایی رو ترجیح میدی بازی کنه تا انرژیش تحلیل بشه و کم تر بپره و ...؟!!http://www.pic4ever.com/images/bliss.gif

سلام دنیا جان خوش امدی خانمی @_):love:!---!

درسته من دکتر هستم

بیمارستان کار میکنم البته هم کار وهم تحصیل واموزش

پارتی نمیخواد عزیزم خوب که درس بخونی ودرست انتخاب رشته بکنی بسلامتی میشه یک همکار خوب وپر تلاش :NOTIFY:

خوب ما هم میگذریم :4:

خانمی موهای انسانها در بهتریت شرایط در سال 15 سانت بلند میشه واگه بدن با کمبود مواد مغذی روبرو بشه در رشد ودرخشندگی وسلامت مو خلل ایجاد میشه
برای اینکه بدونی در شرایط خوب بدنی هستی یا نه واگه نیاز به مکمل داری باید به یک متخصص پوست ومو مراجعه کنی تا با معاینه نوع مو واحیانا مشکل را تشخیص بدهد

ورزش
استراحت کافی وخواب مورد نیاز

غذاها وخوراکیهای حاوی همه گروهای ویتامینها ومواد معدنی
نداشتن استرس
عواملی هستند که رشد مو را در شرایط عالی نگه میداره در غیر این صورت باید با پزشک متخصص یک مشورتی داشته باشی

کودک باید تحرک داشته باشد تا تخلیه هیجانها را انجام بدهد شاید توان تحمل اطرافیان در حد ان کودک نیست که بنظر میرسه بیش از اندازه فعاله
اما جنسیت کودک وسنش هم مهم هست
برای پسر بازیهایی مثل فوتبال شنا والیبال و.. میتونه تخلیه هیجانی خوبی باشه ودخترها هم اکثرا در نقش یک معلم ویک مادر خوب میتونند خودشونو تخلیه کنند =)(=

kafepaeto
سه شنبه ۳۰ شهریور ۸۹, ۰۶:۲۸ بعد از ظهر
با اجازه ساغر خانوم ببخشید تو کارتون فضولی میکنم خوب بعضی وقتها یه اقا دکتر تو مطب هم لازمه.

ولی ساغری من علائمی مثل همینارو که الان دارم پارسال هم داشتم!!
یه سری آزمایش دادم که dr گفت جز کم خونیم مشکل دیگه ای ندارم!!
یه سری دارو هم برام تجویز کرد که بیشتر موجب حالت تهوع و دل پیچه میشد!!!

این 2 عامل و دقیقا درست گفتی!! وقتی در مرض آفتاب قرار میگیرم 100 برابر میشه!!
این مدتم با هر چیز کوچیکی اعصابم به کل میریخت به هم!!

نینا خانوم (ستاره جون ) همون طور که خانم دکتر ساغر فرمودن مشکل اصلی شما کم خونی یا پایین بودن فشار خون است که شما با مواد معدنی و ویتامینها میتوانید ان را جبران کنید مانند پسته خام - گیلاس - انبه و گوشت گوسفند ( حتمن تکید به گوشت گوسفند دارم چون گوشت گاو و گوساله سرد بوده و باعث افت فشار میشود ) .

امیدوارم خانومی هرچه زودتر بهبودی خود را بدست اوردید , شما مشکل خاصی ندارید فقط باید کمتر عصبی شوید و خود را تقویت کنید ( با مواد طبیعی )://-

سعی کن در برابر هر مشکل کوچک یا بزرگی با خونسرد برخورد کنی و از استرس و دور نگرانی آینده پرهیز کنی چون بیشتر استرس های جوانان از نگرانی به اینده و برخورد تند با مسائل هر چند کوچک میباشد.

موفق باشی ... بازم از خانوم دکتر عذر میخوام که تو حرفه ایشان دخالت کردم .

saqar
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۸۹, ۱۲:۰۷ قبل از ظهر
معین جان از حالا شما استخدام هستی فقط در دسترس باش ( در نبود گلباو وجود شما غنیمتی گرانبهاست )

مراقب بیماران هم باش تا خوب توجیه بشن

ممنون توضیحات مفیدی بود

kafepaeto
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۸۹, ۰۹:۴۵ قبل از ظهر
چشم خانوم دکتر .... آمپول کیلو چند میزنید؟! ... لطفن یک نئون هم برای بنده بالای تابلوتون بزنید : فوق تخصص داخلی و خارجی و عمومی خصوصی دردهای شما !

ضمنان اگه اشکالی نداره من تفنگ بادیمو برای زدن آمپول همراهم میارم! هدفگیریم خوبه چون پارسال چندتا همراه مریض را بجای مریض آمپول زدم... البته بگم من هیچ تخصصی در امراض وغیره ندارم!

ghazale
پنجشنبه ۰۱ مهر ۸۹, ۰۲:۴۴ قبل از ظهر
سلام عزیزم

این اقا چند ساله که وازکتومی کرده ؟

معمولا باروری بعد از واکتومی تقریبا غیر ممکنه البته بستگی به مدت زمانی داره که اینکار را کرده

چند سالش هست ؟

بارداری خارج از رحمی ربطی به وازکتومی نداره =)(=

سلام ساغر جون .

آقاهه الان 50 سالشه حدوده 18 ساله عمل کرده .

یعنی چی بارداری خارج از رحم ربطی به عمل نداره؟ یعنی امکان پذیره؟!!!

saqar
پنجشنبه ۰۱ مهر ۸۹, ۰۷:۵۵ قبل از ظهر
سلام عزیز دلم

غزاله عزیزم هرچی فاصله وازکتومی زیاد بشه امکان باروری کمتر میشه در این اقا دیگه احتمال باروری به صفر رسیده

بارداری خارج از رحمی هم یک عارضه بسیار خطرناک هست که گاهی برای یک خانم باردار در زمان حامله شدنش اتفاق میافتد که به این صورت هست که عمل لقاح در لوله های رحمی صورت میگیرد وتخمک در همانجا شروع به رشد ونمو میکند که عموما هم تا هفته بیستم بیشتر عمرشان طول نکشیده وجنین با عوارضی از بین میرود

عزیزم این عارضه چندین صورت دارد که الان دارم میرم برگشتم اگه خواستی برات توضیح میدم

اما بدان که بارداری خارج از رحمی هم برای مادر خطرناکه وغالبا هم جنین از بین میرود

موفق باشی عزیزم

DOonYa!
پنجشنبه ۰۱ مهر ۸۹, ۰۸:۵۰ بعد از ظهر
ممنون ساغر جون :p30:

fanoos
جمعه ۰۲ مهر ۸۹, ۰۳:۵۶ بعد از ظهر
سلام ساغر جون
عزیزم من معمولا پاییز و زمستون خیلی سرما می خورم.معمولا هم گلودرد
ممکنه چند روز گلو درد داشته باشم دارو بخورم و حتی به دستور دکتر آنتی بیوتیک ولی بعد از دوهفته دوباره گلودرد می شم.یک هفته ای هست که هر روز صبح که از خواب بیدار می شم تا یکساعت بعدش خیلی گلودرد و سوزش گلو دارم.اما بعد خوب میشه.به نظرت واکسن آنفولازا رو بزنم؟دو سالی هست که هر سال واکسن رو میزنم ولی بازم سرماخوردگی و گلودردم هست فقط یکم کمتر میشه.برای گلودرد شربت تیمکس و آب جوش با آبلیمو و عسل می خورم.دیگه چه راهی خوبه؟
ممنونم از لطفت

ghazale
شنبه ۰۳ مهر ۸۹, ۰۴:۲۱ قبل از ظهر
سلام عزیز دلم

غزاله عزیزم هرچی فاصله وازکتومی زیاد بشه امکان باروری کمتر میشه در این اقا دیگه احتمال باروری به صفر رسیده

بارداری خارج از رحمی هم یک عارضه بسیار خطرناک هست که گاهی برای یک خانم باردار در زمان حامله شدنش اتفاق میافتد که به این صورت هست که عمل لقاح در لوله های رحمی صورت میگیرد وتخمک در همانجا شروع به رشد ونمو میکند که عموما هم تا هفته بیستم بیشتر عمرشان طول نکشیده وجنین با عوارضی از بین میرود

عزیزم این عارضه چندین صورت دارد که الان دارم میرم برگشتم اگه خواستی برات توضیح میدم

اما بدان که بارداری خارج از رحمی هم برای مادر خطرناکه وغالبا هم جنین از بین میرود

موفق باشی عزیزم

ممنون ساغر جون به جوابم رسیدم. @};-

saqar
شنبه ۰۳ مهر ۸۹, ۱۱:۳۷ قبل از ظهر
سلام ساغر جون
عزیزم من معمولا پاییز و زمستون خیلی سرما می خورم.معمولا هم گلودرد
ممکنه چند روز گلو درد داشته باشم دارو بخورم و حتی به دستور دکتر آنتی بیوتیک ولی بعد از دوهفته دوباره گلودرد می شم.یک هفته ای هست که هر روز صبح که از خواب بیدار می شم تا یکساعت بعدش خیلی گلودرد و سوزش گلو دارم.اما بعد خوب میشه.به نظرت واکسن آنفولازا رو بزنم؟دو سالی هست که هر سال واکسن رو میزنم ولی بازم سرماخوردگی و گلودردم هست فقط یکم کمتر میشه.برای گلودرد شربت تیمکس و آب جوش با آبلیمو و عسل می خورم.دیگه چه راهی خوبه؟
ممنونم از لطفت

سلام عزیزم

خانمی برای شما که خیلی سریع سرما میخوری ومدتها هم از این بابت ناراحتی ورنجش را تحمل میکنی لازمه که واکسن بزنی تا حداقل عوارض کمتری را مجبور شوی تحمل کنی ومدت سرما خوردگیت را هم زمانش را کمتر میکند

اما خانمی شما که بیشتر اوقات گلو درد داری اگه پزشکت تشخیص داد عفونی همراه با تب هست باید حتما وخیلی سریع درمان با انتی بیوتیک زیر نظر پزشکت را انجام دهی اما در غیر این صورت راهای زیادی هست برای التیام گلو دردت
ببین خانمی هر شب که غذا میخوری دقت که چرب نباشه وادویه دار وسرخ کرده هم نباشه حتی الامکان از غذاهای ساده ومقوی مثل سوپ استفاده کن قبل از خوابیده ومسواک زدن یک لیوان شیر گرم نزدیک به داغ اما طوری نباشه که بسوزونه را کم کم بخور وبعد از مسواک زدن هم حتما غرغره با اب نمگی که با اب ولرم وگرم باشه ونوک قاشق چایخوری هم در ان جوش شیرین باشد را حتما انجام بده مراقب باش که علظت نمک زیاد نباشه که خود باعث زخم شدن گلو میشه

خانمی این راه را انجام بده هرشب مطمئن باش که صبح با حالت بهتری از خواب پا میشی

اگه اینا جواب نداد بگو تا راه جدیدی را که چند روز پیش با همکاران در پاویون در موردش گفتگو میکردیم بهت نشون بدم اما جرات میخواد انجام دادنش ولی فعلا اون راه اول را انجام بده وبمن بگو نتیجه را =)(=@};-

asall
شنبه ۰۳ مهر ۸۹, ۱۱:۴۴ قبل از ظهر
سلام ساغر عزیز
منم یه سوال داشتم و دیدم الان هستی گفتم بپرسم ازت
من حساسیت و الرزی شدید دارم به خیلی چیزها
بعدش 2 سال پیش اومدم کلینیک الرزی تهران بعد از کلی تست و ازمایش به من گفت باید دوره 4 ساله واکسن رو بگذرونی تا همه اونا خوب شه
حالا 2 سال از اون موقع گذشته و من داروهامو تمام کردم و باید بیام دوباره برای انجام ازمایش و دارو گرفتن
حالا شنیدم میگن که این داروها پوکی استخان میاره. این حقیقت داره؟؟؟؟

saqar
شنبه ۰۳ مهر ۸۹, ۱۱:۴۸ قبل از ظهر
سلام عزیز دلم

کی کفته پوکی استخوان میاره ؟؟

چه داروهایی میخوری ؟

اسمشونو میتونی بنویسی؟

asall
شنبه ۰۳ مهر ۸۹, ۱۱:۵۷ قبل از ظهر
عزیزم اینو از مردم عادی شنیدم

اسمشو نمیدونم اخه یه سری واکسنه که دست ساز خودشونه و دکترها به من گفتن که کاملا طبیعیه و از موادی ساخته شده که باهاش حساسیت داری.
و اینکه باید حتما همیشه داخل یخچال باشه و بعد از استفاده تا چند روز روی بازوهام یه چیزی مثل تاول و خارش شدید دارم.
این تمام چیزاییه که ازش میدونم

saqar
شنبه ۰۳ مهر ۸۹, ۱۲:۱۱ بعد از ظهر
عسل خانمی اگه کورتون نباشه مثل دگزامتازون نگران نباش

در ضمن اگه داروهایی که حاوی کورتون را باید استفاده کنی اگه طولانی مدت باشه حتما پزشکت توصیه های لازم را میکنه وباید غذاهای پروتئین دار بالا مصرف کنی واحتمالا مکمل کلسیم هم باید بهت بده

خانمی به حرفهای مردمی که زیاد اطلاعات پزشکی ندارند گوش نده هر سوالی که داری از پزشکت بپرس تا خاطرت آسوده شود وبا اطمینان داروها را بخوری=)(=

asall
شنبه ۰۳ مهر ۸۹, ۱۲:۴۴ بعد از ظهر
مرسی عزیزم اینبار که رفتم باید اطلاعات دقیق تری بگیرم.
ولی الان حس سوال پرسیدنم گل کرده$%-
یه چیز دیگه ای رو میدونم و اونم اینکه اگه کسی حامله باشه نباید این واکسنو تو مدت بارداریش استفاده کنه یا حتی اگه قصد بارداری داره از قبل.
نکنه این کورتون داره؟؟؟؟:!::!:

saqar
شنبه ۰۳ مهر ۸۹, ۱۲:۵۶ بعد از ظهر
عسل جان هر نوع واکسنی که از ویروسهای زنده تهیه بشه در دوران بارداری حتی 4 هفته قبل ار بارداری غدغن هست چون جنین را دچار مشکلات جدی میکنه

خانمهای باردار فقط مجاز هستند دو نوع واکسن در زمان حانلگی بزنند واکسن انفلانزای غیر فعال وواکسن دوگانه دیفتری وکزاز

fanoos
شنبه ۰۳ مهر ۸۹, ۰۶:۱۷ بعد از ظهر
سلام عزیزم

خانمی برای شما که خیلی سریع سرما میخوری ومدتها هم از این بابت ناراحتی ورنجش را تحمل میکنی لازمه که واکسن بزنی تا حداقل عوارض کمتری را مجبور شوی تحمل کنی ومدت سرما خوردگیت را هم زمانش را کمتر میکند

اما خانمی شما که بیشتر اوقات گلو درد داری اگه پزشکت تشخیص داد عفونی همراه با تب هست باید حتما وخیلی سریع درمان با انتی بیوتیک زیر نظر پزشکت را انجام دهی اما در غیر این صورت راهای زیادی هست برای التیام گلو دردت
ببین خانمی هر شب که غذا میخوری دقت که چرب نباشه وادویه دار وسرخ کرده هم نباشه حتی الامکان از غذاهای ساده ومقوی مثل سوپ استفاده کن قبل از خوابیده ومسواک زدن یک لیوان شیر گرم نزدیک به داغ اما طوری نباشه که بسوزونه را کم کم بخور وبعد از مسواک زدن هم حتما غرغره با اب نمگی که با اب ولرم وگرم باشه ونوک قاشق چایخوری هم در ان جوش شیرین باشد را حتما انجام بده مراقب باش که علظت نمک زیاد نباشه که خود باعث زخم شدن گلو میشه

خانمی این راه را انجام بده هرشب مطمئن باش که صبح با حالت بهتری از خواب پا میشی

اگه اینا جواب نداد بگو تا راه جدیدی را که چند روز پیش با همکاران در پاویون در موردش گفتگو میکردیم بهت نشون بدم اما جرات میخواد انجام دادنش ولی فعلا اون راه اول را انجام بده وبمن بگو نتیجه را =)(=@};-
ممنونم ساغر عزیزم
عروسکم خدا رو شکر امروز حالم بهتر بود .چشم همه رو انجا ممی دم واکسن هم میزنم
فقط یه چیزی من شیر دوست ندارم.اونم تحت هیچ شرایطی از بچگی نخوردم :lol:
قربونت@!

saqar
یکشنبه ۰۴ مهر ۸۹, ۱۱:۴۹ بعد از ظهر
خانمی جای شیر گرم میتونی به دونه خیس شده گرم وحتی کمی اب گرم جرعه جرعه بخوری اما شیر تاثیرش سریعتر وبهتره

saqar
سه شنبه ۰۶ مهر ۸۹, ۱۱:۲۴ قبل از ظهر
توجه ......توجه .....توجه

در هفته های اخیر دیده شده که مراجعین به بیمارستانها ویا مطبها بیماران سرماخوردگی مراجعه نمودند که با ویروس جدید والبا که یکی از دهها ویروس سرما خوردگی هست واز خارج از کشور توسط کسانیکه وارد کشور شدن شیوع پیدا کرده
که از علایم ان میشه از آبریزش بینی-سستی وضعف بیش از حد وزیاد در عضلات بدن مثل دست وپا هست که هرکسی مبتلا به این نوع سرما خوردگی بشه درست مثل کسانیکه که معتاد هستنئ حال وحوصله ورمق هیچ کاری را ندارند
"
حرفم اینه :دوستانی که در سرماخوردگی خودشون این علایم را میبینند اگه ظرف "یکی دو روز اول " برای درمانشان به پزشک مراجعه کنند تا درمان بشن خیلی سریع خوب میشن ولی اگه سهل انگاری کنند وپیگیر نشن دوره کمون این بیماری در این بیماران تا 20 هم میتونه طول بکشه

پس تنبلی نکنید و بفکر سلامتیتون باشید

SamA
سه شنبه ۰۶ مهر ۸۹, ۱۲:۳۳ بعد از ظهر
ساغر جون
1.کسی که رژیم لاغری میگیره برای اینکه پوستش چروک نیفته از چه کرمی خوبه که استفاده کنه؟
آخه یه دکتر تغذیه به دوستم گفته بود در حین رژیم از کرم ضد چروک سینره استفاده کنه؟نظر تو چیه؟
کرم ضد چروک آلوئه ورا به نظرت چطوره؟(میدونم متخصص پوست نیستی ولی از اونجا که همه چی بلدی گفتم ازت بپرسم)m10.:-*
2.از نظر تغذیه ای چیکار میشه کرد که در حین رژیم چروک ایجاد نشه؟(نوشیدن آب و ..؟)

saqar
سه شنبه ۰۶ مهر ۸۹, ۰۲:۰۱ بعد از ظهر
سلام خانمی

عزیزم رژیم های غذایی که گرفته میشه اگه طبق نظر دکتر ومتخصص تغذیه باشه نباید نگران کم شدن اب بدن ومتعاقب ان چروک پوست صورت باشی

حتما مایعات که منظورم اب اشامیدنی هست به حد مورد نیاز بدنت (6تا8لیوان)استفاده کن واز لبنیات کم چرب وسبزیجات تازه حتما در رژیم غذاییت باشه

اگه صورتت پوستش چرب هست در روز چندین بار با اب ولرم وصابون حاوی گلیسیرینه بشور البته بستگی به مقدار چرب بودن صورتت داره
از صابونهای قوی وقلیایی استفده نشه
اگه پوست صورتت خشکه از صابونهای نرم کننده باید استفاده کنی ولی مقدار شستشو کمتر میشه
ورزش هم نقش موثری داره
کرم سینره هم خوبه اما شبها باید حتما صورتت را با شیر پاک کن خوب پاک کنی بعد از کرم استفاده کنی
در طول روز هم از کرمهایی که مرطوب کننده وویتامینه هستند استفاده کن
کرم ضد چروک الوئه ورا هم خوبه

SamA
سه شنبه ۰۶ مهر ۸۹, ۰۲:۲۷ بعد از ظهر
کرم سینره هم خوبه اما شبها باید حتما صورتت را با شیر پاک کن خوب پاک کنی بعد از کرم استفاده کنی

کرم ضد چروک الوئه ورا هم خوبه

ببخشید ساغری کدوم یکی بهتره که تهیه شه؟

saqar
سه شنبه ۰۶ مهر ۸۹, ۰۲:۳۳ بعد از ظهر
عزیزم کرم سینره را که برای استفاده در شب هست

الوئه ورا را در روز باید استفاده کرد

golbano0
سه شنبه ۰۶ مهر ۸۹, ۰۵:۰۴ بعد از ظهر
ساغر جان بچه 7 ماهه شیر مادر میخوره ولی غذاهای کمکی رو نمیخوره مقدار کمی هم که با زور بهش میدن بر میگردونه دکتر گفته رفلاکس معده داره بعد کپسول امپرازول داده گفته 3 قسمتش کنید بهش شب و صبح بدید

میگم نظرت چیه این دکتر مورد نداره؟ نباید عوضش کنن؟:4:

saqar
سه شنبه ۰۶ مهر ۸۹, ۰۵:۲۵ بعد از ظهر
گلبانو جان اگه برگشت غذا در این کودک 7 ماهه با علایمی همچون ، کاهش وزن یا تاخیر در وزن گیری ، بی قراری و گریه ، سوزش پشت ، سرفه و خس خس سینه همراه باشه نظر دکتر درسته

در ضمن چون تشخیص این عارضه حتما باید با معاینه باشه اگه دکتر معاینه کرده واین نظر را داده حتما تشخیصش درسته وعقلا هم نباید دکترش را عوض کرد وباید به پزشکش اعتماد کرد
یک نکته هم اینه که برگشت غذا ر کودکان زیر 2 سال یک امر شایعی هست وهرچی سنش بالاتر بره این حالت کمتر میشه
در ضمن خانمی همیشه بزور غذا دادن به کودک اولین واکنش که نشون بدهد بالا اوردن غذاهای بزور خورده شده هست پس بهتره روش بهتری که حالت بازی کردن داشته باشه در پیش گرفت
دختر خاله من زیر یک سال درست غذا نمیخورد اما عاشق پخش آگهی تلویزیونی بود درست اون زمان که محو تماشا میشد خاله ام تند تند غذا را بهش میداد واون هم غیر ارادی دهانش را برای گرفتن قاشق باز میکرد

کپسول امپرازول هم اگه دکتر تجویز کرده خوبه اما در بعضی از بچه ها عکس عمل میکنه وبدتر میشن و بجاش رانیتیدین بهتر اثر میکنه ...بازم باید دکترش تجویز کنه